Alicja (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
102 min
6.6
Jeśli szukasz niebanalnego filmu, który urzeka swoją psychologiczną tajemniczością i subtelnością, to Alicja jest produkcją stworzoną dla Ciebie. Wyreżyserowany przez znanego amerykańskiego twórcę, Woody’ego Allena,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 5531
Teraz ogląda: 242

Wprowadzenie do całego filmu Alicja.

Jeśli szukasz niebanalnego filmu, który urzeka swoją psychologiczną tajemniczością i subtelnością, to Alicja jest produkcją stworzoną dla Ciebie. Wyreżyserowany przez znanego amerykańskiego twórcę, Woody’ego Allena, film ten wprowadzi Cię w świat kobiecej psychiki. Alicja to piękna mieszkanka Nowego Jorku, która cierpi z powodu bólów kręgosłupa. Bohaterka zwraca się o pomoc do chińskiego zielarza, który aplikuje specjalne środki, pomagając Alicji odrzucić katolickie wychowanie, uczynić ją niewidzialną oraz nawiązać kontakt ze zmarłymi i spotkać swoją jedyną prawdziwą miłość. Oprócz fascynującej fabuły, w której wpleciono elementy magii, religii oraz okultyzmu, w Alicji nie sposób przejść obojętnie obok wspaniałej obsady, w której przeważają znane nazwiska, takie jak Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna oraz Alec Baldwin. Premiera Alicji miała miejsce w 1990 roku, a dziś film jest dostępny online dla wszystkich, którzy chcą zanurzyć się w tajemniczym świecie kobiecej duszy.

Alicja cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Alicja rozgrywa się w Nowym Jorku, gdzie bohaterka o tym samym imieniu cierpi na uciążliwe bóle kręgosłupa. Alicja udaje się po pomoc do chińskiego zielarza, który udziela jej specjalnych środków, sprawiając, że kobieta wkracza w tajemniczy świat magii. Dzięki afrodyzjakowi, Alicja odrzuca swoje katolickie wychowanie, a dzięki dziwnym eliksirom okultystycznego lekarza, kobieta może rozmawiać ze zmarłymi oraz nawiązać kontakt z duchem swojej ukochanej z dzieciństwa. W międzyczasie Alicja zostaje uwiedziona przez biznesmena Douglasa, który chce ją wykorzystać. Dzięki doświadczeniom zdobytym w magicznym świecie, Alicja potrafi odmówić uwodzicielowi, jego propozycja traci na znaczeniu, a kobieta może skupić się na sobie i swoim komforcie ducha.

Postacie fabularne

Główna bohaterka, Alicja, jest grana przez Miu Farrow. W rolę ukochanej z dzieciństwa wciela się Judy Davis, Douglas – biznesmen, który uwodzi Alicję, jest grany przez Williama Hurta, a cyklon w postaci siostry Alicji to Blythe Danner. W filmie pojawiają się także inne znane nazwiska: Joe Mantegna, Alec Baldwin, Keye Luke, Bernadette Peters, Cybill Shepherd oraz Holland Taylor.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Alicja?

Wyreżyserowany przez Woody’ego Allena, Alicja to zdecydowanie jedna z najlepszych produkcji, jakie powstały w jego karierze. Woody Allen to amerykański reżyser, scenarzysta, aktor i muzyk. Zasłynął głównie dzięki filmom nakręconym w latach 70. i 80. Tworzył wtedy filmy o niespotykanej wówczas tematyce, wypełnione humorem, ale jednocześnie poruszające istotne tematy, jak cierpienie człowieka, egzystencjalną samotność czy śmierć. W swojej długiej karierze Allen był nominowany do Oscara 53 razy, a zdobył 4 statuetki. Alicja to jedna z tych produkcji, która wpisała się na stałe w kanon kina Woody’ego Allena i ustawia poziom produkcji na bardzo wysokim poziomie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W Alicji zobaczymy znakomitą obsadę, w której najważniejsze role grają Mia Farrow, William Hurt, Joe Mantegna i Alec Baldwin. Mia Farrow to amerykańska aktorka, która stała się znana dzięki współpracy z Allenem. Hurt, natomiast, to aktor z ponad 40-letnim stażem w branży filmowej, którego kariera zaczynała się jeszcze w latach 70. Joe Mantegna to aktor prawdziwie uniwersalny, który potrafi kreować wiele różnych postaci na ekranie, a Alec Baldwin to aktor, który od kilkunastu lat jest na topie. Dzięki tak dużej gwiezdnej obsadzie, Alicja to produkcja na najwyższym poziomie aktorskim.

Gdzie obejrzeć Alicja online?

Alicja to produkcja, której nie można przegapić. Cały film dostępny jest online, co ułatwia dostęp do tego dzieła każdemu. Film można obejrzeć na wielu stronach, takich jak Vider, CDA czy Zalukaj. Są to platformy, z których korzysta mnóstwo internautów, więc na pewno jest to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy chcą obejrzeć film w domowym zaciszu. Zachęcamy do skorzystania ze znanej przez wiele osób, alekino.net – wyszukiwarki, w której można znaleźć wiele filmów i seriali.

Alicja z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dla polskich widzów Alicja posiada nie tylko angielską wersję językową, ale także polskie napisy, dubbing i lektor. To świetna wiadomość dla tych, którzy nie czują się pewnie w języku angielskim. Wszyscy mogą cieszyć się tajemniczym światem Alicji w swoim rodzimym języku – bez problemów z zrozumieniem fabuły i dialogów. Wybierz opcję w kategorii, jaka Ci odpowiada najlepiej.

Warto poświęcic 102 minut na seans online?

Tak, zdecydowanie warto poświęcić 102 minuty na seans filmu Alicja. Porywająca fabuła, w której mieszają się elementy magii i religii, a zarazem poetycki i subtelny styl reżyserii Woody’ego Allena to gwarancja znakomitej rozrywki. To film dla fanów mądrych produkcji, którzy chcą zasmakować czegoś zupełnie innego, zdecydowanie lepszego niż standardowe, popularne hollywoodzkie banały.

Dobra wiadomośc! Cały film Alicja możesz obejrzeć online już teraz!

Alicja to produkcja, która zachwyca swoją tajemniczością oraz subtelnością psychologiczną. To cinefilowski majstersztyk, którym można cieszyć się w zaciszu swojego domu. Nie czekaj i obejrzyj Alicję już dziś, korzystając z popularnych stron internetowych. Podziel się swoją opinią o tym filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem – na pewno zaczniesz dyskusje z wieloma innymi miłośnikami kina.