Avalon (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
126 min
7.2
Jesteś fanem dobrych filmów? Doskonałych opowieści, które wciągają i nie dają o sobie zapomnieć? W takim razie musisz koniecznie poznać Avalon – trzecią część trylogii...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2088
Teraz ogląda: 411

Wprowadzenie do całego filmu Avalon

Jesteś fanem dobrych filmów? Doskonałych opowieści, które wciągają i nie dają o sobie zapomnieć? W takim razie musisz koniecznie poznać Avalon – trzecią część trylogii Barry’ego Levinsona! Film ten to prawdziwa gratka dla miłośników kina, którzy cenią sobie dobre historie, wspaniałe wizualizacje i wybitnych aktorów.

Avalon to dramat rodzinny, który opowiada historię polskiej, żydowskiej rodziny, która w latach 20. XX wieku emigruje do USA, by odnaleźć w nim lepsze życie. Wśród bohaterów filmu znajdziemy m.in. Sama Krichinsky’ego, jego braci oraz przyszłą żonę, Еve. Po stuprocent kadzieli czekdimitrów w Polsce, otwierają nowy rozdział swojego życia w Stanach Zjednoczonych. Niestety, początkowo wszystko idzie inaczej niż planowano, a życie w nowym kraju okazuje się być stopniowo mniej jutrzenkowe niż wyobrażano sobie na starcie.

Film Avalon został wyprodukowany w USA w 1990 roku. Reżyserem filmu jest doskonale znany na całym świecie Barry Levinson. Film trwa aż 126 minut, ale wiemy, że dobrze inwestowane czasu to wspaniała okazja dla obejrzenia tego wybitnego dzieła.

Co ważne, Avalon jest dziś łatwo dostępny online. Można obejrzeć go na różnych stronach internetowych, gdy chce się Niedzieli uciekać przed młotkiem. Jeśli ciekawi Cię świetnie zrealizowana opowieść o miłości i zmaganiach z życiem w obcym kraju, koniecznie szukaj Avalon na stronach, które to oferują. A może właśnie czekał na Ciebie ten film? Poznajmy teraz film Avalon z bliższej perspektywy.

Avalon cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Avalon rozgrywa się w latach 20. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, w Baltimore, gdzie do swoich braci przyjeżdża Sam Krichinsky. Wkrótce związuje się z Еve i razem doczekują się syna, Julesa. Z pozoru nowe życie w USA wydaje się idealne, jednak wkrótce okazuje się, że nie wszystko jest takie łatwe, jak wydawało się być na początku. W rodzinie zaczynają pojawiać się trudności, wynikające z różnic kulturowych i kłopotów finansowych. Ojciec rodziny stara się więc utrzymać swoją tożsamość, jednocześnie przystosowując się do wymagań nowego kraju.

Avalon to film, który ukazuje piękno i wspaniałą atmosferę zmarłego świata, a jednocześnie pokazuje, jakie trudności musieli przejść ludzie, którzy szukali swojego miejsca w obcym świecie. To historia rodzinna, pokazująca, jak wiele wartości i tradycji da się przekazać z pokolenia na pokolenie.

Postacie fabularne

W filmie Avalon występuje wiele postaci. Warto dokładniej przyjrzeć się tym, które odgrywają szczególnie ważną rolę w opowieści.

Sam Krichinsky jest głównym bohaterem filmu. Właśnie do niego skupia się główna historia, a to on podejmuje decyzję o wyjeździe do USA. Sam to silna i ambitna osoba, która nie boi się zmian. To właśnie on stara się utrzymać swoją tożsamość, jednocześnie dostosowując się do wymagań nowego kraju.

Żona Sama, Еve, to osoba wybitnie ciepła i pełna zrozumienia. To ona daje mężowi siłę i kocha go mimo trudnych chwil. Еve to osoba, która zawsze znajduje na tyle siły, by działać i wspierać rodzinę.

W filmie pojawiają się również m.in. bracia Sama: Gabriel, Hymie i Nathan, którzy pomagają mu w zakładaniu nowego życia. Każdy z nich ma swoje marzenia i ambicje, ale pomimo trudności stawiają one na rodzinę. Oprócz tego poznajemy również syna Sama i Еve, Julesa, którego urodzenie stanowi jeden z kluczowych momentów w filmie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Avalon?

Film Avalon został wyreżyserowany przez Barry’ego Levinsona – reżysera znakomitych filmów, takich jak „Rain Man” czy „Good Morning, Vietnam”. Levinson to wybitna postać w świecie kina, znany z wspaniałej wrażliwości i talentu. Karierę rozpoczął jako scenarzysta, a następnie zdecydował się na karierę reżyserską. Swoimi filmami zdobył już wiele nagród i uznanie w świecie kina. Levinson to artysta, który potrafi zaciekawić, zaskoczyć i emocjonować równocześnie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W „Avalon” zagrała świetna obsada, w której każdy aktor wniósł coś od siebie i zagrał wybitnie swą postać. Wśród aktorów w filmie znaleźli się m.in.: Leo Fuchs, Eve Gordon, Lou Jacobi oraz Armin Mueller-Stahl. Każdy z nich to wybitny artysta, który swoje talenty prezentował już niejednokrotnie przed kamerą. Warto przyjrzeć się dokładniej karierze każdego z aktorów, by poznać nieco życiorysów ludzi, którzy zapewnili wspaniałą historię na dużym ekranie.

Gdzie obejrzeć Avalon online?

Avalon to film, który z łatwością można obejrzeć online. W sieci dostępne są różne platformy filmowe, które oferują możliwość obejrzenia „Avalon” z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem.

Możliwe miejscem, gdzie można znaleźć ten film, jest strona Vider, bardzo znana platforma internetowa, dostępna bezpłatnie. Dostępna jest też strona z serwisu CDA, Zalukaj i wielu innych można zobaczyć cały film.

Jeśli jednak chcesz obejrzeć ten film w jeszcze lepszej jakości, polecamy skorzystanie z wyszukiwarki takiej jak alekino.net. To idealne miejsce dla fanów dobrych filmów, gdzie znajdziesz mnóstwo innych świetnych opowieści.

Avalon z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Avalon to film, który dostępny jest również w polskiej wersji językowej. Dzięki temu, nawet jeśli nie znasz języka angielskiego, bądź nie czujesz się na siłach by czytać napisy, możesz z łatwością obejrzeć ten wspaniały film. Wystarczy tylko, byś wybrał swoją ulubioną wersję, i już możesz przeżywać emocje i śledzić losy głównych bohaterów.

Warto poświęcić 126 minut na seans online?

Bez wątpienia warto zainwestować ten czas w seans filmowy. „Avalon” to produkcja, która porusza, emocjonuje i daje do myślenia. To prawdziwy klejnot kina światowego, którego każdy miłośnik kina powinien poznać. Film ten został przyjęty z wielkim entuzjazmem przez krytyków i publiczność na całym świecie, a liczne nagrody, jakie zdobył potwierdzają, że to rzeczywiście wybitne dzieło.

Dobra wiadomość! Cały film Avalon możesz obejrzeć online już teraz!

To właśnie jest ten moment, aby zasiąść przed ekranem i obejrzeć ten wspaniały film. „Avalon” ma wiele do zaoferowania, dlatego warto dać mu szansę. Z przyjemnością zapraszamy Cię dzisiaj do obejrzenia tego wyjątkowego dzieła, zapewniamy, że będzie to dla Ciebie prawdziwe przeżycie. A kiedy skończysz, koniecznie podziel się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy.