Bitwa pod Wiedniem (2012) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2012
132 min
4.3
Bitwa pod Wiedniem to polsko-włoski film z gatunku dramatu, historycznego i przygodowego, wyreżyserowany przez Renzo Martinelliego. Film ten zadebiutował w 2012 roku, a w Polsce...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 9447
Teraz ogląda: 246

Wprowadzenie do całego filmu Bitwa pod Wiedniem

Bitwa pod Wiedniem to polsko-włoski film z gatunku dramatu, historycznego i przygodowego, wyreżyserowany przez Renzo Martinelliego. Film ten zadebiutował w 2012 roku, a w Polsce ukazał się 11 października tego samego roku. Reżyser przedstawia nam historię oblężenia Wiednia, które miało miejsce latem 1683 roku. W trakcie walk między Imperium Osmańskim a koalicją chrześcijańską staczają się nadzwyczajne bitwy, które mogły zaważyć nie tylko na losach miasta, ale i całej Europy. Film odniósł dużą popularność w kraju oraz za granicą dzięki ciekawej fabule, wspaniałej obsadzie czy pięknej scenografii. Dla wielu z nas stał się jednym z ulubionych filmów. Warto więc poznać obsadę, fabułę i reżysera tego ciekawego dzieła, a także dowiedzieć się, gdzie obejrzeć ten film online.

Bitwa pod Wiedniem cały film – najważniejsze informacje o fabule

Historia bitwy pod Wiedniem rozgrywa się latem 1683 roku. Przybywa tam trzysta tysięcy wojowników Imperium Osmańskiego, a ich celem jest zdobycie miasta, którego losy stają się coraz bardziej niepewne po ucieczce Cesarza Leopolda. Wielki Wezyr Kary Mustafa prowadzi wojska Osmanów pod samą Wiedeń. Oblężenie miasta trwa od wielu tygodni, a sytuacja staje się coraz trudniejsza. Po decydującej bitwie wszystko zapowiada bliski tryumf wielkich sił Osmanów. Wtedy jednak na polu walki pojawiają się polskie wojska pod wodzą króla Jana III Sobieskiego. Husaria stacza z nimi morderczą walkę, w której ważą się losy całej Europy. Bitwa pod Wiedniem była jednym z największych zwycięstw polskich sił zbrojnych. Ta wspaniała historia doczekała się ekranizacji w filmie Bitwa pod Wiedniem.

Postacie fabularne

W filmie Bitwa pod Wiedniem możemy zobaczyć wielu znanych aktorów, którzy doskonale wcielili się w swoje role. W obsadzie znaleźli się F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Alicja Bachleda-Curuś, Jerzy Skolimowski, Piotr Adamczyk, Cristina Serafini, Antonio Cupo, Yorgo Voyagis, Daniel Olbrychski oraz Borys Szyc. Każdy z nich zagrał ważną rolę w filmie. Na czele obsady stoi F. Murray Abraham jako Kara Mustafa, Wielki Wezyr Imperium Osmańskiego. Alicja Bachleda-Curuś wcieliła się w postać hrabiny Teresy Karoliny Lubomirskiej. Piotr Adamczyk zagrał Jana III Sobieskiego, króla Polski i wielkiego dowódcę wojskowego. Daniel Olbrychski wcielił się natomiast w Sulejmana Agę, Wielkiego Wezyra poprzednika Kary Mustafy.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Bitwa pod Wiedniem?

Reżyserem Bitwy pod Wiedniem jest Renzo Martinelli, urodzony we Włoszech w 1947 roku. Zaczynał swoją karierę jako dziennikarz, a później zajął się reżyserią filmową i telewizyjną. Jest autorem wielu filmów, takich jak: Puccini – Giacomo Puccini, Vajont. La diga del disonore czy też Il mio miglior nemico. Martinelli jest znany z tego, że tworzy filmy o tematyce historycznej i religijnej. Bitwa pod Wiedniem to jeden z jego najważniejszych filmów z tej kategorii.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada filmu Bitwa pod Wiedniem to kilkuosobowa grupa aktorów, których z pewnością każdy z nas dobrze kojarzy. W filmie można zobaczyć takie gwiazdy, jak F. Murray Abraham, Enrico Lo Verso, Alicja Bachleda-Curuś czy Jerzy Skolimowski. F. Murray Abraham to amerykański aktor, znany przede wszystkim z roli Salieri w filmie Milosza Formana zatytułowanym Amadeusz. Enrico Lo Verso to włoski aktor, który zagrał w wielu filmach Martinelliego, m.in. w filmie Puccini – Giacomo Puccini. Alicja Bachleda-Curuś to polska aktorka, znana z takich filmów, jak Ondine czy Testosteron. Jerzy Skolimowski to polski reżyser, scenarzysta i aktor, którego filmy cieszą się ogromnym uznaniem na całym świecie. W obsadzie filmu Bitwa pod Wiedniem można zobaczyć również takie polskie gwiazdy, jak Piotr Adamczyk, Daniel Olbrychski czy Borys Szyc.

Gdzie obejrzeć Bitwa pod Wiedniem online?

Film Bitwa pod Wiedniem cieszy się dużą popularnością wśród widzów. To właśnie dlatego wiele osób szuka sposobu na obejrzenie go online. Na szczęście, dzisiaj mamy wiele opcji, aby to zrobić. Film można obejrzeć na platformach streamingowych, takich jak Vider, CDA, czy Zalukaj. Warto również skorzystać z wyszukiwarki filmów alekino.net, gdzie można znaleźć wiele tytułów w polskiej, lektorskiej, napisowej i dubbingowej wersji. Warto poszukać jej na internecie.

Bitwa pod Wiedniem z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dla polskich widzów istnieje możliwość obejrzenia Bitwy pod Wiedniem z lektorem, napisami lub z polskim dubbingiem. Wybór należy do widza, ale warto zwrócić uwagę, że polska wersja językowa to dobry wybór dla tych, którzy nie znają języka angielskiego. Największym plusem obejrzenia filmu z lektorem jest to, że możemy skupić się na obrazie, a nie na napisach.

Warto poświęcić 132 minut na seans online?

Oczywiście, że warto. Bitwa pod Wiedniem jest filmem, który potrafi przykuć uwagę widza od początku do końca. To wspaniała opowieść o walce wolności z siłami zła, która wciąż znajduje swoje odzwierciedlenie w dzisiejszych czasach. Ten film da nam wiele do myślenia i uczy nas, jak ważne są wartości, takie jak wolność, honor i patriotyzm. Poza tym, piękna sceneria i wspaniała gra aktorska sprawiają, że warto poświęcić 132 minuty na seans online z Bitwą pod Wiedniem.

Dobra wiadomość! Cały film Bitwa pod Wiedniem możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli nie widziałeś jeszcze Bitwy pod Wiedniem, to jest to idealna okazja, aby tego dokonać. Film ten jest dostępny online w wielu wersjach językowych, w tym również w polskiej wersji z lektorem, napisami lub z dubbingiem. Jest to wspaniała opowieść o bitwie pod Wiedniem, która zmieniła losy Europy. Poza tym, film ten uczy nas, jak ważna jest walka o wolność i honor, a także o znaczeniu wartości takich jak patriotyzm. Bitwa pod Wiedniem to film dla całej rodziny, który z pewnością zostanie na długo w naszej pamięci. Zachęcamy więc, aby obejrzeć ten film online już teraz i podzielić się własną opinią w komentarzach tego artykułu.