Boże skrawki (2001) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2001
94 min
6.7
Boże skrawki to film, który przenosi nas w czasie II wojny światowej. Opowiada historię Żyda, którego rodzice postanawiają ukryć na jednej z polskich wsi. Wraz...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 3031
Teraz ogląda: 370

Wprowadzenie do całego filmu Boże skrawki.

Boże skrawki to film, który przenosi nas w czasie II wojny światowej. Opowiada historię Żyda, którego rodzice postanawiają ukryć na jednej z polskich wsi. Wraz z nowymi przyjaciółmi Żyd szybko staje się częścią lokalnej społeczności, a kiedy miejscowy ksiądz wymyśla zabawę, w której dzieci mają wcielić się w apostołów, mały Tolo zostaje Jezusem. Ten dramatyczny, ale pełen humoru i miłości film zdobył już wiele nagród i wyróżnień, a teraz jest dostępny online dla każdego.

Boże skrawki zostały wyprodukowane w 2001 roku w USA i trwają 94 minuty. Wszystkich miłośników rozmaitych gatunków filmowych ucieszy fakt, że w Bożych skrawkach łączą się gatunki dramatu, komedii i romansu. W rolach głównych występują m. in. Haley Joel Osment, Willem Dafoe, Richard Banel i Liam Hess pod wodzą reżysera Yureka Bogayevicza.

Boże skrawki cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej na polskiej wsi. Rodzice Romka, bo tak nazywa się nasz bohater, postanawiają ukryć syna – Żyda, aby uratować mu życie. Dzieci, które Romka poznaje, szybko go akceptują i przyjaźnią się z nim. W filmie pojawiają się również ważne motywy religijne, ponieważ miejscowy ksiądz wymyśla zabawę do Pierwszej Komunii, w której dzieci mają wcielać się w postacie apostołów. Tolo, czyli nasz młody bohater, przyjął na siebie rolę Jezusa, co dla niego staje się nie lada wyzwaniem. Wszyscy będą musieli zmierzyć się z trudnymi problemami, ale także odkryją prawdziwą miłość i przyjaźń.

Postacie fabularne

W filmie występują różne postacie, wśród których najważniejsze są: Romek, matka Romka, ojciec Romka, Tolo oraz lokalny ksiądz. Romek to główny bohater, którego rodzice ukrywają, wypędzając go przed wojną z miasta. Tolo to chłopiec, który zostaje Jezusem w grze księdza. Ksiądz pierwszej komunii, pan Arnost jest też jedną z ważniejszych postaci.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Boże skrawki?

Reżyserem filmu Boże skrawki jest Yurek Bogayevicz, urodzony na Ukrainie, amerykański reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Bogayevicz jest znany przede wszystkim za film “Anna” z 1987 roku, który zdobył nagrodę Independent Spirit Award za najlepszy film zagraniczny i był nominowany do Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny. Innymi filmami, które wyreżyserował, są „Claim”, „Heaven’s Burning” oraz „Nevada”.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Główne role w filmie odgrywają nazwiska, które są znane zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. W filmie występują m.in. Haley Joel Osment (znany z filmu „Szósty zmysł”), Willem Dafoe („The Florida Project”, „Spider-Man”), Richard Banel („Dziennik Bridget Jones”), Liam Hess („Harry Potter i Książę Półkrwi”) oraz Olaf Lubaszenko, Wojciech Smolarz, Andrzej Grabowski, Ryszard Ronczewski, Krystyna Feldman i Dorota Piasecka. Wszyscy aktorzy w świetny sposób dają życie postaciom swoich bohaterów, a ich gra wzbogaca fabułę i czyni klimat filmowy jeszcze bardziej autentycznym.

Gdzie obejrzeć Boże skrawki online?

Jeśli zdecydujemy się obejrzeć Boże skrawki online, możemy skorzystać z różnych źródeł. Na vider, cda i zalukaj można znaleźć wiele filmów, w tym także Boże skrawki. Jednak najlepiej skorzystać z dedykowanej wyszukiwarki filmowej, takiej jak alekino.net – pozwoli to na znalezienie filmu w najlepszej jakości, z najlepszym lektorem i najlepszą opcją dubbingu.

Boże skrawki z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli zależy nam na zachowaniu oryginalnego języka filmu, ale jednocześnie chcemy oglądać go w naszym rodzimym języku, możemy skorzystać z opcji z polskim lektorem lub napisami. Wybór zależy wyłącznie od naszego indywidualnego gustu.

Warto poświęcić 94 minut na seans online?

Absolutnie tak – Boże skrawki to film, który warto zobaczyć. To piękna, gorzka, ale także pełna humoru i ciepła opowieść o dziecięcej przyjaźni i o tym, jak ciężko jest dorastać w czasach wojny i okupacji. Każdy, kto obejrzy ten film, odkryje w nim niebagatelne wartości, takie jak miłość, przyjaźń, odwaga i solidarność, które są uniwersalne i ważne do dziś.

Dobra wiadomość! Cały film Boże skrawki możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli chcesz zobaczyć ten poruszający film, nie musisz wychodzić z domu. Boże skrawki są już dostępne online, na vider, cda i zalukaj, ale najlepiej korzystać z dedykowanej wyszukiwarki filmowej alekino.net. Tam możesz także obejrzeć film z polskim lektorem lub napisami. Zdecydowanie warto zobaczyć „Boże skrawki” – to kino pełne emocji, pozytywnych wartości i patosu. Obejrzyj film, a nie pożałujesz swojego wyboru!