Chłopiec z ulicy Guling (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
236 min
8.3
“Chłopiec z ulicy Guling” to głośny dramat kryminalny, który wznosi się ponad fabułę o młodzieńczych zbrodniach i dostarcza publiki poruszającego spojrzenia na Tajwan lat 60-tych....
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 3095
Teraz ogląda: 81

Wprowadzenie do całego filmu Chłopiec z ulicy Guling

“Chłopiec z ulicy Guling” to głośny dramat kryminalny, który wznosi się ponad fabułę o młodzieńczych zbrodniach i dostarcza publiki poruszającego spojrzenia na Tajwan lat 60-tych. Film wyreżyserowany został przez Edwarda Yanga, który umiejętnie porusza trudne tematy, takie jak niesprawiedliwość społeczna, ambiwalencja dorosłości i pierwsze miłości. “Chłopiec z ulicy Guling” reprezentuje jedno z arcydzieł Tajwańskiego kina.

Główny bohater filmu, Xiao Si’r, to chłopiec, który doświadcza trudnej rzeczywistości w mieście Guling. W czasach, gdy Taiwian był skolonizowany przez Japończyków, a następnie podzielony na dwa terytoria, bycie biednym i niskiej klasy społecznej było trudne i mężczyźni często wpadali w kręgi przestępcze. Bohater pozna pierwszą miłość, co ratuje go od totalnego zagłady moralnej. Niestety, jego życie znów zostanie naznaczone przez przemoc.

Film zdobył uznanie międzynarodowej krytyki, a rok po premierze zdobył Nagrodę Jury na festiwalu w Cannes. Wszystko dzięki poruszającej i realistycznej reprezentacji rzeczywistości Tajwanu w tamtym czasie.

Jeśli jeszcze nie widziałeś “Chłopca z ulicy Guling”, a jesteś zainteresowany prawdziwą, poruszającą historią o nierówności i miłości, ten film jest dla Ciebie. Szukasz sposobu, aby obejrzeć ten kultowy film? Pokażemy Ci jak!

Chłopiec z ulicy Guling cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w latach 60-tych w Guling, niewielkim mieście na Tajwanie. Młody Xiao Si’r to chłopak pochodzący z ubogiej rodziny, którego usiłuje wychować matka. Jednakże, jego walka o przetrwanie staje się coraz trudniejsza, kiedy zostaje skuszony do przestępczości i gorycz w jego sercu zaczyna rosnąć. Kiedy poznaje młodziutką tancerkę, Qiao Qiao, jego świat staje na głowie, a ich rozwijająca się przyjaźń i miłość zmieni jego życie na zawsze. Jednakże, brutalna zbrodnia, którą popełnia, stanie się punktem zwrotnym w jego życiu.

Postacie fabularne

Główną postacią w filmie jest Xiao Si’r, grany przez Chang Chena, który zyskał sławę dzięki swojemu realistycznemu portretowi chłopca, który ulega wpływom złych grup przestępczych i jednocześnie próbuje walczyć z nimi. Lisa Yang odtwarza postać Qiao Qiao, młodej tancerki, na którą Si’r rzucił swoje oko. Chang Kuo-Chu gra policjanta prowadzącego śledztwo w sprawie zbrodni, której dokonał Si’r. Elaine Jin występuje jako matka Xiao Si’r, natomiast Chuan Wang gra młodego przyjaciela Si’r, którego przyszłość przypomina tę samej postaci.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Chłopiec z ulicy Guling?

Reżyserem filmu Chłopiec z ulicy Guling jest Edward Yang, znany chiński reżyser, scenarzysta oraz producent filmowy. Yang zyskał międzynarodowe uznanie za swoje rozważne, emocjonalne portrety współczesnego społeczeństwa, opierające się na klasycznej japońskiej i amerykańskiej kinematografii. Zdobył Nagrodę dla Najlepszego Reżysera na festiwalu filmowym w Cannes za “Chłopca z ulicy Guling” oraz za “Yi Yi” w 2000 roku.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W głównych rolach zobaczymy wyjątkowych aktorów, którzy wcielają się w wymagające postacie. Chang Chen, grający Xiao Si’r, zdobył popularność w Azji dzięki swoim rolom w filmach takich jak “The Assassin” i “Happy Together”. Lisa Yang, wcielająca się w Qiao Qiao, to aktorka, tancerka i piosenkarka, która w 1980 roku zdobyła tytuł najlepszej aktorki w Hong Kongu. Chang Kuo-Chu, w roli policjanta, to aktor, który swoją karierę rozpoczął w scenach komediowych, a później wykazał się zdolnościami aktorskimi w filmach, takich jak “A Brighter Summer Day” czy “The Puppetmaster”. Elaine Jin święciła triumfy jako aktorka teatralna, a potem zasłynęła jako znana aktorka filmowa. Chuan Wang to nadzieja chińskiego kina, który w roli Yuminga łączy w sobie nostalgiczny smutek i nieokrzesaną beztroskę.

Gdzie obejrzeć Chłopiec z ulicy Guling online?

Jeśli chcesz obejrzeć “Chłopca z ulicy Guling” online, idealnym wyborem jest zagraniczna strona Vider, lub krajowe Zalukaj czy Cda. Można również skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Chłopiec z ulicy Guling z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dzięki temu każdy widz będzie miał możliwość wyboru, czy chce czytać, słuchać czy oglądać bez dźwięku. Lektor z pewnością nauczy widza cenie ten piękny język, co wzmocni jego zainteresowanie kulturą azjatycką. Jeśli chcesz poczuć się jak prawdziwy mieszkaniec Tajwanu, obejrzyj film w języku oryginalnym.

Warto poświęcić 236 minut na seans online?

Bez livingu! Troska twórców o każdy szczegół, dopasowane kostiumy, niesamowite pejzaże i muzyka, która wspaniale wprowadza nas w nastrój. “Chłopiec z ulicy Guling” to film, który zaskakuje publiczność od pierwszej do ostatniej minuty. Obecność na festiwalu w Cannes i obsypanie się nagrodami wskazują na poziom tego dzieła. Oglądanie tego filmu na pewno pozostawi po sobie piękne wspomnienia i pobudzi do myślenia.

Dobra wiadomość! Cały film Chłopiec z ulicy Guling możesz obejrzeć online już teraz!

Gdyż “Chłopiec z ulicy Guling” to dzieło, które nikogo nie pozostawia obojętnym i warto go obejrzeć! Bez względu na to, czy jesteś fanem Tajwańskiego kina, czy szukasz czegoś, co Cię poruszy, “Chłopiec z ulicy Guling” to film, który powinien znaleźć się na Twojej liście. Tylko 236 minut Twojego czasu, które spędzisz z wartościowym filmem, a nieskończone doznania i uczucia na długo pozostaną w Twojej pamięci. Obejrzyj go już teraz i podziel się swoją opinią w naszej sekcji komentarzy.