Chopin. Pragnienie miłości (2002) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2002
123 min
5
"Chopin. Pragnienie miłości" to polski dramat romantyczny z 2002 roku, wyreżyserowany przez Jerzego Antczaka. Film opowiada historię zawiązanego w latach czterdziestych XIX wieku romansu między...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 4243
Teraz ogląda: 343

Wprowadzenie do całego filmu Chopin. Pragnienie miłości

„Chopin. Pragnienie miłości” to polski dramat romantyczny z 2002 roku, wyreżyserowany przez Jerzego Antczaka. Film opowiada historię zawiązanego w latach czterdziestych XIX wieku romansu między francuską pisarką-feministką, George Sand (w tej roli Danuta Stenka), a polskim kompozytorem, Fryderykiem Chopinem (granym przez Piotra Adamczyka). Jednak ich związek komplikuje się w miarę postępów choroby płucnej kompozytora i wtrącenia się w sprawę dorastających dzieci pisarki. Oboje czują się przez nią zaniedbywani. Zawistny syn Maurycy, neurotyczny malarz-nieudacznik, próbuje za wszelką cenę pokłócić George z Chopinem, a córka Solange sama zakochuje się w kompozytorze.

Film „Chopin. Pragnienie miłości” to połączenie pięknej muzyki pochodzącej z fortepianu Chopina oraz wspaniałych obrazów Francji i Polski, które przenoszą nas w lata 40. XIX wieku. Warto zaznaczyć, że film jest doskonałą propozycją dla osób, które kochają klasykę i interesują się życiem Fryderyka Chopina i George Sand.

Obecnie cały film „Chopin. Pragnienie miłości” jest dostępny online, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich chętnych, którzy nie mieli okazji obejrzeć go w kinie.

Chopin. Pragnienie miłości cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w latach czterdziestych XIX wieku we Francji oraz Polsce.

Fryderyk Chopin, polski kompozytor na emigracji, poznaje jedną z najznakomitszych pisarek swojego czasu, George Sand. Mimo początkowych trudności, zawiązuje się między nimi romans. Jednak ich związek staje się coraz bardziej skomplikowany, w miarę postępów choroby płucnej Fryderyka i wtrącenia się w sprawy dorastających dzieci pisarki.

Zawistny syn pisarki, neurotyczny malarz-nieudacznik Maurycy, próbuje za wszelką cenę pokłócić George Sand z Chopinem, a córka Solange sama zakochuje się w kompozytorze.

Postacie fabularne

W filmie występują:
– Fryderyk Chopin (Piotr Adamczyk)
– George Sand (Danuta Stenka)
– Maurycy Sand (Adam Woronowicz)
– Solange Sand (Sara Müldner)
– Hipolit (Jerzy Zelnik)
– Delacroix (Janusz Gajos)
– Aurore Dudevant (Agnieszka Sitek)
– Marie Pleyel (Anna Radwan)
– Eugene Delacroix (Maciej Buchwald)

Fryderyk Chopin to postać historyczna, jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów. George Sand to francuska pisarka i publicystka, żyjąca w XIX wieku.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Chopin. Pragnienie miłości?

Film „Chopin. Pragnienie miłości” został wyreżyserowany przez Jerzego Antczaka, polskiego reżysera, scenarzystę i producenta filmowego. Antczak zdobył uznanie krytyków filmowych za śmiałe i artystycznie oryginalne filmy, takie jak „Wokół dziecka” (1966), „Noce i dnie” (1975), „Pan Tadeusz” (1999) czy właśnie „Chopin. Pragnienie miłości”.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie wystąpili:
– Piotr Adamczyk – Fryderyk Chopin
– Danuta Stenka – George Sand (Juro)
– Bożena Stachura – Aurore Dudevant (mama Jerzego)
– Adam Woronowicz – Maurycy Sand
– Sara Müldner – Solange Sand
– Jadwiga Barańska – Kapitan Seuriot
– Jerzy Zelnik – Hipolit
– Anna Radwan – Marie Pleyel
– Agnieszka Sitek – Aurore Dudevant (w młodości)
– Janusz Gajos – Eugene Delacroix

Aktorzy, którzy wcielili się w role Chopina i George Sand, zostali dobrane z wielką starannością. Piotr Adamczyk jest polskim aktorem filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Danuta Stenka to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek teatralnych i filmowych. Jako George Sand, wspaniale odegrała rolę skomplikowanej bohaterki.

Gdzie obejrzeć Chopin. Pragnienie miłości online?

Cały film „Chopin. Pragnienie miłości” jest dostępny do obejrzenia na różnych stronach internetowych, takich jak Vider, Cda, Zalukaj czy Alekino.net.

Warto zaznaczyć, że film jest dostępny z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem, co pozwala na wybór dla każdego, w zależności od indywidualnych preferencji.

Chopin. Pragnienie miłości z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Osoby, które woleliby oglądać film z polskim lektorem, będą zadowolone z możliwości, jaką oferuje np. Alekino.net. Wersja z polskim lektorem jak i napisami można znaleźć również na innych stronach.

Warto poświęcic 123 minut na seans online?

„Chopin. Pragnienie miłości” to film, który warto obejrzeć ze względu na mocną i skomplikowaną fabułę, wspaniałą muzykę Fryderyka Chopina oraz niesamowitą scenografię i kostiumy, które przenoszą nas w XIX wiek. Ponadto, warto przyjrzeć się postaciom, które z powodzeniem oddają ducha tamtych czasów i zawiłości relacji między ludźmi.

Jeśli interesujesz się muzyką klasyczną, polską historią i kulturą, lub po prostu lubisz dobre kino, nie wahaj się dłużej i obejrzyj „Chopin. Pragnienie miłości”.

Dobra wiadomość! Cały film Chopin. Pragnienie miłości możesz obejrzeć online już teraz!

„Chopin. Pragnienie miłości” to arcydzieło, które warto obejrzeć nie tylko dla miłośników Fryderyka Chopina i George Sand. Film oferuje wspaniałą historię miłosną, dobre aktorstwo oraz świetny klimat. Zachęcamy do oglądania filmu online w wersji polskiej lub z napisami. Podziel się z nami swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem. Nie czekaj dłużej, tylko odpal film już teraz!