Człowiek Ciemności (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
96 min
6.4
Człowiek Ciemności to film akcji, sci-fi i thriller z 1990 roku, który przyciąga uwagę widzów od ponad 30 lat. Film opowiada historię doktora Pejtona Westlake'a,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 5871
Teraz ogląda: 380

Wprowadzenie do całego filmu Człowiek Ciemności

Człowiek Ciemności to film akcji, sci-fi i thriller z 1990 roku, który przyciąga uwagę widzów od ponad 30 lat. Film opowiada historię doktora Pejtona Westlake’a, naukowca pracującego nad syntetyczną skórą, na którego spada nieszczęście. Westlake trafia po brutalnym ataku do szpitala, ale ze względu na swoje obrażenia, nie jest już w stanie wyglądać jak przedtem. Postanawia wrócić do swojego laboratorium i odbudować swoją skórę, aby móc ukarać tych, którzy mu zaszkodzili. W skład obsady wchodzą takie gwiazdy jak Liam Neeson, Frances McDormand czy Colin Friels, a reżyserem jest Sam Raimi, znany z takich filmów jak „Spider-Man” czy „Zło w całości”.

Film cieszył się dużym sukcesem w momencie swojej premiery, a dzisiaj jest dostępny online dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć ten kultowy obraz.

Człowiek Ciemności cały film – Najważniejsze informacje o fabule

Film rozgrywa się w fikcyjnym mieście, gdzie doktor Westlake pracuje nad syntetyczną skórą. Po ataku na jego laboratorium, które było wynikiem jego badań, Westlake zostaje bardzo poważnie ranny i trafia do szpitala. Tam lekarze ratują mu życie, ale nie są w stanie przywrócić mu wyglądu sprzed wypadku. Westlake postanawia zemścić się na tych, którzy go skrzywdzili i w tym celu rozpoczyna niebezpieczną grę z brutalnym gangiem.

Postacie fabularne

W filmie Człowiek Ciemności możemy zobaczyć wiele niezwykłych postaci. Przede wszystkim Liam Neeson w roli doktora Peytona Westlake’a, naukowca szukającego zemsty za zniszczenie laboratorium. W obsadzie znajdują się również m.in. Frances McDormand jako Julie Hastings, partnerka Peytona, czy Colin Friels jako szef Westlake’a z laboratorium. Są też tacy aktorzy jak Larry Drake jako Durand, lider brutalnego gangu, Jessie Lawrence Ferguson jako Szef policji, Nelson Mashita jako Rick, asystent Westlake’a, czy Rafael H. Robledo jako Rudy Guzman.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Człowiek Ciemności?

Reżyserem filmu Człowiek Ciemności jest Sam Raimi, światowej sławy twórca kina akcji i fantastycznego. Raimi to osoba, która stworzyła takie filmy jak „Złowroga” – kultowe dzieło horroru, „Mroczny zakątek” czy „Cwaniak”, a także był reżyserem pierwszych trzech części filmu „Spider-Man”. Znany jest ze swojego niepowtarzalnego stylu, którym wzbudza emocje u widzów.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie możemy podziwiać takie gwiazdy jak Liam Neeson, znany ze swoich ról w „Mrocznym Rycerzu” czy „Nietoperzu”, czy Frances McDormand, która zdobyła sławę dzięki swojej roli w „Uciekając from gory”, a ostatnio znana jest z roli w „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri”. Colin Friels zagrał w takich filmach jak „Black Robe” czy „Darkman II”, a Larry Drake był znany dzięki swoim rolom w takich produkcjach jak „L.A. Law” czy „Boston Legal”.

Gdzie obejrzeć Człowiek Ciemności online?

Człowiek Ciemności jest dostępny w internecie na wielu platformach VOD, w tym na Viderze, Cda czy Zalukaju. Jednak najlepiej skorzystać z wyszukiwarki filmów -alekino.net – gdzie znajdziemy największą ofertę filmów online bez potrzeby pobierania ich na swój dysk.

Człowiek Ciemności z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Człowiek Ciemności jest dostępny z lektorem w języku polskim, jak również z polskimi napisami i dubbingiem. Każdy widz może wybrać swój własny preferowany język i wersję i cieszyć się niezapomnianym seansiem bez barier językowych.

Warto poświęcić 96 minut na seans online?

Tak, warto! Człowiek Ciemności to film, który przyciąga uwagę dzięki swojej dynamicznej fabule, świetnej obsadzie i wizualnym efektom. To klasyczna opowieść o zemście, która utrzymuje widza w napięciu i ciągle go zaskakuje.

Dobra wiadomość! Cały film Człowiek Ciemności możesz obejrzeć online już teraz!

Człowiek Ciemności to kino akcji i sci-fi w swoim najlepszym wydaniu. Świetna obsada, szybka akcja i niesamowite efekty wizualne gwarantują, że ten film z pewnością Cię zainteresuje. Zachęcamy do obejrzenia tego kultowego obrazu już teraz online na Alekino.net i podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem.