Diabły, diabły (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
81 min
5.7
Diabły, diabły to film produkcji polskiej, który trafił na ekrany kin w 1991 roku. Reżyserem tego dramatu jest Dorota Kędzierzawska, która zyskała szeroką rozpoznawalność dzięki...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 7214
Teraz ogląda: 115

Wprowadzenie do całego filmu Diabły, diabły

Diabły, diabły to film produkcji polskiej, który trafił na ekrany kin w 1991 roku. Reżyserem tego dramatu jest Dorota Kędzierzawska, która zyskała szeroką rozpoznawalność dzięki swoim wyjątkowym filmom. W filmie Diabły, diabły można zobaczyć wiele znanych i utalentowanych aktorów, w tym Danutę Szaflarską i Grzegorza Karabina. Akcja filmu toczy się w latach 60. w prowincjonalnym miasteczku, gdzie spokój mieszkańców zakłóca przyjazd taboru cygańskiego. Film opowiada o inności, kulturowych różnicach i konfliktach między ludźmi. Cały film trwa 81 minut i z pewnością zostawi w Tobie wiele wrażeń.

Wielu widzów docenia Diabły, diabły ze względu na jego uniwersalną tematykę, emocjonalną fabułę i znakomicie zagrane role aktorskie. Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, koniecznie musisz go obejrzeć online.

Diabły, diabły cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film Diabły, diabły rozgrywa się w latach 60. w prowincjonalnym miasteczku. Akcja zaczyna się, kiedy do miasta przyjeżdża tabor cygański. Mieszkańcy obserwują przybyszów nieufnie, pozostając na uboczu z ich barwnymi zwyczajami i estetyką. Tylko dzieci, w tym 12-letnia Mała, z zainteresowaniem przyglądają się cygańskiemu życiu i tradycjom. Mała marzy o tym, aby wziąć udział w tańcach przy ognisku z przedstawicielami taboru.

Niestety, zabawa nie przypada do gustu mieszkańcom miasteczka, którzy doprowadzają do awantury i w końcu wyjeżdżają tabor z miasta. Diabły, diabły to film o niechęci do obcych, nietolerancji i degradacji ludzkich wartości. To historia o konflikcie między tradycyjnym podejściem a zmiennymi zwyczajami i wartościami.

Ten film pokazuje, jak często nawet dzieci odmawiają sobie marzeń z powodu nacisków i opinii innych. Diabły, diabły to historia o przełamywaniu barier kulturowych i pokonywaniu uprzedzeń.

Postacie fabularne

W filmie Diabły, diabły spotkamy wiele interesujących postaci. Danuta Szaflarska zagrała Małą – 12-letnią dziewczynkę, która jest niezwykle zainteresowana cygańskim życiem i kulturą. Grzegorz Karabin wcielił się w rolę ojca Małej, który jest przekonany o tym, że obcy i cyganie to zło. Aniela Mikucka zagrała cygankę, która jest dobrym duchem taboru i najbliższą przyjaciółką Małej.

W filmie pojawią się również inni bohaterowie, między innymi Paweł Chwedoruk, Justyna Ciemny, Monika Niemczyk, Piotr Pszczoła, Kamil Siwak, Maria Szoma i Wiesław Szoma.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Diabły, diabły?

Diabły, diabły zostały wyreżyserowane przez utalentowaną reżyserkę Dorotę Kędzierzawską. Jest to polska twórczyni, która na swoim koncie ma wiele znakomitych filmów. Kędzierzawska zadebiutowała w 1987 roku filmem „Wanda Gościmińska. Bez Cenzury”. Wielu krytyków filmowych uważa ją za jedną z najlepszych reżyserów w historii polskiego kina. Dorota Kędzierzawska skupia się na tworzeniu filmów o trudnych tematach, które poruszają widzów i zmuszają do refleksji. Jej filmy często poruszają problemy egzystencjalne i emocjonalne.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Diabły, diabły występują m.in. Danuta Szaflarska, Aniela Mikucka, Grzegorz Karabin, Paweł Chwedoruk. Danuta Szaflarska to polska aktorka, która w swojej karierze zagrała w wielu wybitnych filmach, takich jak „Człowiek z marmuru” czy „Kamienie na szaniec”. Aniela Mikucka to aktorka teatralna i filmowa, znana z roli w filmie „Pan Tadeusz”. Grzegorz Karabin to aktor teatralny i filmowy, którego najlepiej znamy z filmu „Świadek koronny”. Paweł Chwedoruk to aktor teatralny i filmowy, który zagrał m.in. w filmach „Dług” i „Karuzela”.

Wszyscy aktorzy, którzy pojawiają się w filmie Diabły, diabły wykonali swoje role znakomicie i w sposób poruszający.

Gdzie obejrzeć Diabły, diabły online?

Diabły, diabły to film, który można obejrzeć online na wielu platformach, w tym na Viderze, CDA oraz Zalukaj. Jednym z najlepszych sposobów na obejrzenie tego filmu jest skorzystanie z wyszukiwarki filmów – alekino.net. W ten sposób można znaleźć nie tylko Diabły, diabły, ale także wiele innych świetnych filmów.

Diabły, diabły z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli wolisz obejrzeć Diabły, diabły w polskiej wersji językowej, to świetną opcją jest poszukiwanie filmu z lektorem lub napisami. Możesz wybrać pomiędzy niższą jakością dźwięku, jaki oferuje napisy, a polskim lektorem, który jest zawsze dobry i klarowny. Dodatkowo, możliwe jest również wybranie wersji z dubbingiem, co daje efekt jakby aktorzy mówili w naszym języku. Możliwość wyboru dźwięku oraz tekstu zachęca do różnorodności i wyznaczania własnej drogi do idealnego seansu.

Warto poświęcic 81 minut na seans online?

Zdecydowanie warto poświęcić 81 minut na obejrzenie filmu Diabły, diabły. To film, który porusza bardzo ważne tematy, takie jak tolerancja, akceptacja różnic kulturowych i przełamywanie granic między ludźmi. Fabuła filmu zaskakuje, porusza i zachęca do refleksji. Warto też zobaczyć Diabły, diabły ze względu na jego wspaniałą obsadę i poruszające przesłanie.

Dobra wiadomośc! Cały film Diabły, diabły możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli szukasz filmu, który poruszy Twoje emocje i pobudzi do refleksji nad konfliktami kulturowymi oraz potrzebą akceptacji i zrozumienia innych ludzi, to Diabły, diabły są dla Ciebie idealnym wyborem. Cały film dostępny jest online, co daje nam wygodę i swobodę wyboru miejsca i czasu seansu. Zachęcamy do obejrzenia tego wspaniałego dzieła i podzielenia się swoją opinią na jego temat w sekcji komentarzy pod tym artykułem!