Długa droga do domu (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
97 min
7.3
Długa droga do domu to film, który powstał w USA w 1990 roku w reżyserii Richarda Pearce'a. Film opowiada o czasach segregacji rasowej w Stanach...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 3665
Teraz ogląda: 240

Wprowadzenie do całego filmu Długa droga do domu

Długa droga do domu to film, który powstał w USA w 1990 roku w reżyserii Richarda Pearce’a. Film opowiada o czasach segregacji rasowej w Stanach Zjednoczonych w latach 50. XX wieku i o walkach o prawa obywatelskie czarnoskórych. W rolach głównych wystąpili Sissy Spacek i Whoopi Goldberg. Film ten swoją premierę miał w 1990 roku, a jego czas trwania wynosi 97 minut. Jest to film, który pokazuje, jak bardzo trudna może być droga do domu, gdy jest ona przesłonięta przez uprzedzenia i dyskryminację. Długa droga do domu to dramat społeczny, który uczy pokory, szacunku i empatii. Film jest dostępny online i warto poświęcić swoje 97 minut, aby zobaczyć, co kryje się między wierszami.

Długa droga do domu cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w Montgomery w stanie Alabama na tle wydarzeń wywołanych przez bojkot autobusowy w 1955 roku, którego celem było zniesienie segregacji rasowej w transporcie publicznym. Film opowiada o tym, jak dwie kobiety, jedna biała (Sissy Spacek) i jedna czarna (Whoopi Goldberg), przecinają bariery swojej różnorodności, aby walczyć o sprawiedliwość i równość rasową. Bohaterka grana przez Spacek to matka dwóch dzieci, która zdecydowała się zacząć jeździć do pracy z powrotem do domu, aby dać dowód wsparcia wobec bojkotu. Jej jedyną kierowczynią jest Odessa – służąca czarnoskóra w tej samej fabryce co biała kobieta. Odessa zostaje zwolniona z pracy z powodu swojego zaangażowania w bojkot i staje się centrum filmu.

Przeglądając fabułę można łatwo zauważyć, jak ważna jest codzienność ludzi i jak bardzo ma ona wpływ na ich życie. Film ukazuje, jakież emocje i problemy kryją się poza walką o równość i sprawiedliwość.

Postacie fabularne

W filmie występuje wiele postaci. W rolach głównych pojawiają się:

– Sissy Spacek jako Miriam Thompson
– Whoopi Goldberg jako Odessa Cotter
– Dwight Schultz jako Norman Thompson
– Ving Rhames jako Herbert Cotter
– Dylan Baker jako Tunker Thompson
– Erika Alexander jako Selma Cotter
– Lexi Randall jako Mary Catherine
– Richard Habersham jako Junior Cotter
– Jason Weaver jako Franklin Cotter
– Crystal Robbins jako Katie Thompson

Miriam Thompson to biała kobieta, matka dwóch dzieci, która jest przeciw segregacji. Odessa Cotter to jej czarnoskóra służąca, która pracuje dla niej jako kierowczyni. Wraz z rozwojem wydarzeń, Odessa przoduje filmie i staje się dla Miriam ważnym punktem odniesienia. Herb Cotter to mąż Odessy. Tunker Thompson to ojciec Miriam, Selma Cotter to żona Herberta Cottera, Mary Catherine to młodsza córka Miriam, Junior Cotter to starszy brat Franklina, a Katie Thompson to starsza córka Miriam.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Długa droga do domu?

Film Długa droga do domu został wyreżyserowany przez Richarda Pearce’a. Pearca to reżyser i scenarzysta filmowy z Nowego Jorku. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się już w wieku 18 lat, kiedy był częścią zespołu badającego i rejestrującego pojedynki bokserskie. Zanim zajął się reżyserią filmową, pracował jako montażysta filmowy. W 1978 roku wyreżyserował dokument „Heartworn Highways”, który był poświęcony muzyce country. Richard Pearce to także autor filmów takich jak: Czuje język (Withzyt), Człowiek z firmy (The Flamingo Kid), Długa droga do domu (The Long Walk Home). Pearce jest słynnym reżyserem, którego filmy zawsze miały duże znaczenie społeczne.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada aktorska w Filmie Długa droga do domu to:

– Sissy Spacek jako Miriam Thompson
– Whoopi Goldberg jako Odessa Cotter
– Dwight Schultz jako Norman Thompson
– Ving Rhames jako Herbert Cotter

Sissy Spacek to amerykańska aktorka, która zdobyła dużą sławę za sprawą ról w takich filmach jak: „Gwiezdne wojny”, „Droga do Nikąd” czy „Człowiek o złotej duszy”. Whoopi Goldberg to znana aktorka, która zdobyła swoją sławę dzięki rolom w takich filmach jak „Nie dzieje się Dobrze” czy „Kolor purpury”. Dwight Schultz to amerykański aktor, znany przede wszystkim z roli wiecznie umierającego w bohaterskim zderzeniu w „Co na obiad” razem z psem. Ving Rhames to amerykański aktor, który zdobył sławę dzięki swym rolom w takich filmach jak „Pulp Fiction”, czy „Mission: Impossible”.

Gdzie obejrzeć Długa droga do domu online?

Film Długa droga do domu jest dostępny online. Można go obejrzeć na takich stronach jak: vider, cda czy zalukaj. Można też skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Długa droga do domu z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Długa droga do domu jest dostępny z polskim lektorem, dubbingiem i napisami. Zachęcamy wszystkich do wyboru najlepszej opcji dla siebie. Z polskim lektorem nie tracimy niczego; możemy śledzić fabułę i czuć się jeszcze bardziej wciągniętymi w historię bohaterów.

Warto poświęcić 97 minut na seans online?

Oczywiście, że warto! Film Długa droga do domu to film, który pokazuje jak wiele może być jeszcze do zrobienia dla poprawy równouprawnienia pomiędzy rasami. Długa droga do domu to film pełen emocji, uczuć i prawdy. Film ten mówi o prawach obywateli i o tym, jak ważne jest ich realizowanie. To film dla każdego, kto wierzy w siłę ludzkiej solidarności i moralnych wartości.

Dobra wiadomość! Cały film Długa droga do domu możesz obejrzeć online już teraz!

Cały film Długa droga do domu to film, który skłania do refleksji i zapada w pamięci na długo. Film opowiada o tym, jak ważne jest szanowanie drugiego człowieka i walka o swoje prawa. Film ten ma ogromną wartość edukacyjną i przesłanie, które jest w nim zawarte, na pewno będzie wartościowe dla każdego, kto podziela podobne wartości. Dlatego warto obejrzeć Długa droga do domu już teraz i podzielić się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.