Duże zwierzę (2000) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2000
73 min
7.1
Film Duże zwierzę to jedno z największych osiągnięć Jerzego Stuhra, zarówno jako reżysera, jak i aktora. Produkcja powstała w Polsce w 2000 roku i została...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 4655
Teraz ogląda: 246

Wprowadzenie do całego filmu Duże zwierzę

Film Duże zwierzę to jedno z największych osiągnięć Jerzego Stuhra, zarówno jako reżysera, jak i aktora. Produkcja powstała w Polsce w 2000 roku i została oceniona jako dzieło kultowe, które zmusza widza do zastanowienia się nad relacjami międzyludzkimi, a także nad postawami i zachowaniami społeczeństwa. W filmie występują znani polscy aktorzy, takie jak Jerzy Stuhr, Anna Dymna, Dominika Bednarczyk i Błażej Wójcik. Ta poetycka czarno-biała opowieść opowiada o małżeństwie, które opiekuje się przypadkowo znalezionym wielbłądem. Niestety, mieszkańcy ich miasteczka nie podzielają ich entuzjazmu i postanawiają pozbyć się zwierzęcia za wszelką cenę. Przed domem Sawickich rozpoczynają się pikiety, urzędnicy domagają się specjalnych opłat i podatków. Czy małżeństwo ulegnie presji społeczeństwa? Duże zwierzę to film, który obowiązkowo musisz zobaczyć online na vider, cda lub zalukaj.

Duże zwierzę cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w miasteczku gdzieś w Polsce. Małżeństwo Sawickich opiekuje się przypadkowo znalezionym wielbłądem, z dnia na dzień zwierzę staje się dla nich bardzo ważnym elementem życia. Spokojna egzystencja zwierzęcia i jego opiekunów zostaje jednak zakłócona, gdy mieszkańcy miasteczka dowiadują się o tym, co dzieje się pod ich dachem. Wkrótce przed domem Sawickich pojawiają się pikiety, a urzędnicy domagają się specjalnych opłat i podatków. Czy uda im się przetrwać w takiej atmosferze?

Postacie fabularne

W filmie Duże zwierzę występuje kilka postaci, ale najważniejsze to:

– Sawiccy – to małżeństwo, które znalazło wielbłąda. Są oni osobami spokojnymi, kochającymi zwierzęta. Ich naiwność powoduje jednak, że są atakowani i opluwani przez mieszkańców miasteczka, którzy widzą w zwierzęciu i jego właścicielach zagrożenie.
– Mieszkańcy miasteczka – w filmie ukazani są jako klika ludzi, którzy żyją w otoczeniu złych emocji i agresji. Oni traktują zwierzę z obojętnością, a nawet z niechęcią, i nie widzą w nim nic poza kłopotem. W sporze z Sawickimi wykorzystują wszelkie dostępne narzędzia, by ich zmusić do odejścia z miasta razem z wielbłądem.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Duże zwierzę?

Reżyserem filmu Duże zwierzę jest Jerzy Stuhr, jedna z najważniejszych postaci współczesnego polskiego kina. Stuhr to człowiek wielu talentów – jest aktorem, reżyserem, a także scenarzystą. Zasłynął jako współtwórca takich filmów, jak „Krótki film o miłości” i „Ucieczka z kina 'Wolność'”. Jest uważany za jednego z największych twórców polskiego kina po roku 1989, dzięki swojemu wrażliwemu podejściu i subtelnej ironii, którą posługuje się w swoich produkcjach.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Duże zwierzę występują znani polscy aktorzy:

– Jerzy Stuhr jako Zenon Sawicki,
– Anna Dymna jako Maria Sawicka,
– Dominika Bednarczyk jako Angelika Sawicka,
– Błażej Wójcik jako Wanderer,
– Andrzej Franczyk jako burmistrz miasteczka,
– Feliks Szajnert jako ksiądz,
– Zbigniew Kaleta jako policjant,
– Andrzej Kozak jako dziennikarz.

Wszyscy oni stworzyli znakomite role, dzięki czemu film Duże zwierzę stał się jednym z najlepszych filmów w polskiej kinematografii.

Gdzie obejrzeć Duże zwierzę online?

Film Duże zwierzę można obejrzeć online na wielu platformach, takich jak vider, cda lub zalukaj. Warto jednak skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie oferta jest bardzo szeroka, a jakość i komfort oglądania na najwyższym poziomie.

Duże zwierzę z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Duże zwierzę jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem, dzięki czemu każdy może wybrać wersję, która dla niego będzie najlepsza. Bez względu na to, dla jakiego języka przemawiasz, film jest tak emocjonujący i poruszający, że nie będziesz miał ochoty przerywać seansu.

Warto poświęcić 73 minut na seans online?

Absolutnie tak! Film Duże zwierzę to wyjątkowa produkcja, która porusza serca każdego widza. Jest to nie tylko świetnie zrealizowany film, ale również dzieło z przesłaniem, które skłania do refleksji nad naszymi wyborami i postawami. Każdy, kto obejrzy ten film, pochłonięty jego emocjonalną i intelektualną treścią, nie będzie żałował trzydziestu najważniejszych minut swojego życia.

Dobra wiadomość! Cały film Duże zwierzę możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli szukasz doskonałego sposobu na spędzenie czasu wolnego, zapraszamy do obejrzenia całego filmu Duże zwierzę online. Nie tylko będziesz miał możliwość zobaczenia przez 73 minut wspaniałego kina, ale też odnajdziesz w oglądaniu cenne przesłanie, które na długo pozostanie w Twojej pamięci. Zachęcamy do skorzystania z okazji i podzielenia się własną opinią o filmie Duże zwierzę w sekcji komentarzy pod tym artykułem. Zobacz już teraz jeden z najlepszych filmów w Polsce, który z pewnością zostawi po sobie trwałe wrażenie!