Dziewczyna z fabryki zapałek (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
69 min
7.5
Jeśli szukasz dobrego filmu, który zrobi na Tobie wrażenie i zostawi wiele pytań, to powinieneś przedstawić sobie Dziewczynę z Fabryki Zapałek. Film ten to produkcja,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 4126
Teraz ogląda: 410

Wprowadzenie do całego filmu Dziewczyna z fabryki zapałek

Jeśli szukasz dobrego filmu, który zrobi na Tobie wrażenie i zostawi wiele pytań, to powinieneś przedstawić sobie Dziewczynę z Fabryki Zapałek. Film ten to produkcja, która powstała w Finlandii w 1990 roku, a jest to dramat z elementami komedii. Opowiada ona historię, która rozgrywa się w fabryce zapałek, gdzie pracuje Iris, wspierana przez swoich bezrobotnych rodziców. Jej życie jest monotonne i pozbawione sensu, ale wszystko się zmienia, kiedy Iris zakłada nowe, drogie ubranie i zaczyna tańczyć. Wtedy pojawia się Aarno, w którym Iris szybko się zakochuje, niestety okazuje się, że jest on żonaty.

Dziewczyna z fabryki zapałek cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film Dziewczyna z Fabryki Zapałek to historia, która rozgrywa się w latach 80. XX wieku w fabryce zapałek w Finlandii. Główną bohaterką jest Iris, która mieszka z bezrobotnymi rodzicami i pracuje w fabryce zapałek. Jej życie nie należy do najłatwiejszych, ale dzięki nowemu, drogiemu ubraniu Iris zaczyna żyć pełnią życia. Wtedy pojawia się Aarno, w którym zakochuje się bez pamięci. Niestety, okazuje się, że jest on żonaty, a tamtej nocy Iris została wzięta za prostytutkę przez Aarno. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że Iris jest w ciąży.

Postacie fabularne

W Dziewczynie z Fabryki Zapałek występują różne postacie, ale najważniejsze są trzy: Iris, Aarno i jej rodzice. Iris jest główną postacią, wielką marzycielką, która pragnie zmienić swoje życie. Aarno jest mężczyzną, w którym Iris się zakochała, żonatym i odpowiedzialnym za trudną sytuację, w jakiej się znaleźli. Rodzice Iris to dwie osoby, które odczuwają trudy życia i ukazują, jak ważne jest wsparcie w rodzinie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Dziewczyna z fabryki zapałek?

Reżyserem tej produkcji jest Aki Kaurismäki. Ten fiński twórca, zapatrzony w kino francuskie, znany jest z filmów, które łączą w sobie różne wpływy – od szkockiego kina, poprzez film noir, aż do kina kina europejskiego. Filmografia Kaurismäki obejmuje takie tytuły jak: Drifting Clouds, Man without a Past czy Juha. Reżyser ten jest wyjątkowo ceniony na świecie, a jego filmy często zdobywają nagrody na wielu festiwalach filmowych.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W Dziewczynie z Fabryki Zapałek występują takie gwiazdy, jak Kati Outinen, Elina Salo, Esko Nikkari, Vesa Vierikko czy Reijo Taipale. Kati Outinen to aktorka, której rola w filmie Dziewczyna z Fabryki Zapałek przyniosła jej uznanie na całym świecie. Wielokrotnie otrzymywała nagrody za swoje role w filmach, a sama Dziewczyna z Fabryki Zapałek jest jednym z najważniejszych filmów w jej karierze.

Gdzie obejrzeć Dziewczyna z fabryki zapałek online?

Dziewczyna z Fabryki Zapałek jest dostępna w Internecie, a można obejrzeć ją na takich serwisach jak vider, cda czy zalukaj. Aby znaleźć film w wysokiej jakości, warto skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Dziewczyna z fabryki zapałek z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dziewczyna z Fabryki Zapałek jest dostępna w różnych wersjach językowych – z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dzięki tym opcjom, każdy może cieszyć się oglądaniem produkcji, niezależnie od znajomości języka oryginału.

Warto poświęcić 69 minut na seans online?

Jeśli szukasz filmu, który zostawi w Tobie wiele pytań i zapadnie Ci w pamięci na długo, to warto zainteresować się Dziewczyną z Fabryki Zapałek. Jest to film, który potrafi poruszyć, a przede wszystkim skłonić do refleksji nad sensem życia. To historia, która z pewnością przemówi do wielu widzów, niezależnie od wieku czy doświadczeń życiowych.

Dobra wiadomość! Cały film Dziewczyna z fabryki zapałek możesz obejrzeć online już teraz!

Dziewczyna z Fabryki Zapałek to film, który warto obejrzeć, gdyż potrafi on przemówić do widza na wiele poziomów. To opowieść o życiu z jego dobrymi i złymi stronami, nadziei i marzeniach, miłości i niewłaściwych wyborach. Zachęcamy Cię do obejrzenia tego filmu online, który jest dostępny w jakości HD na różnych platformach. Podziel się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy i przekonaj się, jak ważną wartość ma Dziewczyna z Fabryki Zapałek.