Henry i June (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
136 min
6.3
Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się odkryć miłość w momencie, kiedy była ona zupełnie niewłaściwa? W filmie "Henry i June" zobaczysz, jak niezwykłe i jednocześnie toksyczne...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1541
Teraz ogląda: 124

Wprowadzenie do całego filmu Henry i June

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się odkryć miłość w momencie, kiedy była ona zupełnie niewłaściwa? W filmie „Henry i June” zobaczysz, jak niezwykłe i jednocześnie toksyczne może być uczucie między pisarką Anais Nin, pisarzem Henrym Millerem a jego żoną, June. Film ten pochodzi z 1990 roku i został wyreżyserowany przez Philipa Kaufmana, a w rolach głównych zobaczysz Freda Warda, Umę Thurman i Marię de Medeiros. Ten przełomowy film kładzie nacisk na seksualną wolność, literaturę i sztukę lat 30. w Paryżu.

„Henry i June” to obecnie jeden z najbardziej znanych filmów, w którym poruszona została kwestia seksualności i erotyzmu. Obraz ten cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na swoją odwagę i nastrój, ale także ze względu na doskonałą grę aktorską, fascynujący scenariusz i niesamowitą reżyserię. Czy warto poświęcić 136 minut na seans online? O tym opowiemy Ci poniżej.

Henry i June cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu „Henry i June” rozgrywa się w Paryżu w latach 30. XX wieku. Główni bohaterowie, Anais Nin, Henry Miller i June, wspólnie tworzą historię skomplikowanego i bolesnego uczucia, w którym seksualność i sztuka łączą się w niezwykle ekscytujący sposób. Henry to znany pisarz, którym Anais jest oczarowana, a jednocześnie wdaje się w seksualne eksperymenty z nią i swoją żoną June.

Historia ta opowiada o miłości, która z punktu widzenia społeczeństwa jest nieodpowiednia i skandaliczna. Jednak dla uczestników tego trójkąta miłosnego jest to coś niezwykłego. Anais jest uwięziona w nieszczęśliwym małżeństwie i wplątuje się w związek z Millerem, który odgrywa kluczową rolę w jej życiu. Udaje im się znaleźć szczęście w nietypowych okolicznościach, ale równocześnie ich związek okazuje się toksyczny.

Postacie fabularne

Główne postaci w filmie „Henry i June” to Anais Nin (grana przez Marię de Medeiros), Henry Miller (Fred Ward) i June (Uma Thurman). Nin jest pisarką, która jest już w małżeństwie, ale znajduje nieodpartą przyciągającą siłę w pisarzu Henrym Millerze. Miller odgrywa kluczową rolę w życiu Anais, ale jednocześnie jest w bardzo skomplikowanym związku z June, która poszukuje swojej tożsamości jako aktorka. Bohaterowie ci razem tworzą skomplikowaną i związaną emocjonalnie siatkę relacji.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Henry i June?

Reżyserem filmu „Henry i June” jest Philip Kaufman. Urodził się on 23 października 1936 r. w Chicago. Pracował zarówno dla Hollywood, jak i dla europejskiego kina. Był twórcą takich filmów jak „Niewinność i morderstwo” (1978), „Niebezpieczne związki” (1996) i „Kaskader” (1976). Kaufman wyreżyserował obraz, który prezentuje kulturę lat 30. w Paryżu z niebywałą precyzją, co sprawia że film jest wyjątkowy.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada całego filmu „Henry i June” to Fred Ward jako Henry Miller, Uma Thurman jako June oraz Maria de Medeiros jako Anais Nin. Kevin Spacey gra w filmie rolę Richarda Osborna, który jest przyjacielem Millera, a na planie zobaczymy także Bruce Myers, Juana Luisa Buñuela, Féodora Atkine, Sylvie Huguel, Artusa de Penguerna i Richarda E. Granta.

Każdy z tych aktorów ma w swoim dorobku wiele znakomitych filmów. Fred Ward jest znany z takich filmów, jak „The Right Stuff” (1983) i „Short Cuts” (1993). Uma Thurman to jedna z najbardziej rozpoznawalnych aktorek w Hollywood, wystąpiła między innymi w „Pulp Fiction” (1994) i „Kill Bill” (2003). Maria de Medeiros zaś słynie ze swojej roli w „Panna Nikt” (1999) i „Uczta babette” (1987).

Gdzie obejrzeć Henry i June online?

Jeśli chcesz obejrzeć film „Henry i June” online, możesz to zrobić na platformach takich jak Vider, CDA lub Zalukaj. Gorąco polecamy skorzystanie także z wyszukiwarki filmów – alekino.net, aby odnaleźć najlepsze serwisy z filmami online.

Henry i June z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli nie chcesz oglądać filmu „Henry i June” z angielskim dubbingiem lub napisami, spokojnie – masz do wyboru serwisy z polskim lektorem. Dzięki temu możesz w pełni cieszyć się atmosferą filmu i zrozumieć każde słowo. Jeśli nie przeszkadza Ci lektor, to polecamy obejrzenie filmu w ten sposób. Natomiast jeśli wolisz bardziej autentyczną wersję, wybierz wersję z napisami lub dubbingiem.

Warto poświęcic 136 minut na seans online?

Oczywiście, że tak! Film „Henry i June” to prawdziwy klasyk kina i wymarzona pozycja dla miłośników romantyzmu. To fascynująca opowieść o nieodpowiedniej miłości i niebywałej ekscytacji, a także o niesamowitym artystycznym klimacie Paryża w latach 30. XX wieku. Film ten doczekał się bardzo pozytywnych recenzji i jest do dziś uważany za jeden z najlepszych filmów w historii. Nie czekaj dłużej i obejrzyj „Henry i June” już teraz!

Dobra wiadomośc! Cały film Henry i June możesz obejrzeć online już teraz!

„Henry i June” to bez wątpienia jedna z najbardziej poruszających historii miłosnych, którą warto obejrzeć. Jest to film, który pozwala nam na odkrycie erotyki i sztuki na nowo, a także uczy nas, że miłość nie zawsze jest prosta. Zachęcamy do obejrzenia filmu online już teraz i dzielenia się swoimi wrażeniami w sekcji komentarzy pod tym artykułem. Nie czekaj długo i wciągnij się w historię, która zapiera dech w piersiach!