Ich Własna Liga (1992) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1992
128 min
7.3
Film Ich Własna Liga to klasyczna amerykańska produkcja z 1992 roku. Opowiada ona o kobiecym baseballu, a konkretnie o powstaniu pierwszej w historii kobiecej drużyny...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1054
Teraz ogląda: 351

Wprowadzenie do całego filmu Ich Własna Liga.

Film Ich Własna Liga to klasyczna amerykańska produkcja z 1992 roku. Opowiada ona o kobiecym baseballu, a konkretnie o powstaniu pierwszej w historii kobiecej drużyny baseballowej w USA. W czasach wojny, kiedy czołowi gracze ligi baseballowej zostają powołani do wojska, kobiety zastępują ich na boisku. Siostry Dottie Hinson i Kit Keller odkryte przez jednego z łowców talentów, postanawiają spróbować sił w kobiecej lidze narodowego sportu Ameryki. Jimmy Dugan, były zawodnik pierwszej ligi, zostaje ich trenerem i prowadzi do wygranej w ogólnonarodowych mistrzostwach.

Film Ich Własna Liga stał się kultowy i ceniony za swoją oryginalną fabułę. Mimo upływu lat nadal cieszy się wielką popularnością wśród widzów na całym świecie. Dzięki Internetowi możemy do niego wrócić z łatwością, szukając go w różnych serwisach streamingowych.

Ich Własna Liga cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1943, podczas II wojny światowej. Czołowi gracze ligi baseballowej zostali powołani do wojska, co spowodowało zawieszenie rozgrywek w męskiej lidze. W ich miejsce zostaje powołana liga żeńska. Jimmy Dugan, były zawodnik pierwszej ligi otrzymuje zadanie zorganizowania pierwszej w historii kobiecej drużyny i poprowadzić ją do zwycięstwa w ogólnonarodowych mistrzostwach. Właśnie tam poznajemy siostry Dottie Hinson i Kit Keller, które opowiadają historię tej niesamowitej drużyny. Film prezentuje wspaniałe przyjaźnie, poświęcenie, trudny trening, zwycięstwa i porażki, ale przede wszystkim pokazuje, że kobiety potrafią wygrać z mężczyznami w ich ulubionej grze.

Czuć w nim ducha rywalizacji, jednak jest on przedstawiony w sposób delikatny i pełen uroku. Również dzięki znakomitej grze aktorskiej, film Ich Własna Liga zyskał wiele nagród i wyróżnień.

Postacie fabularne

W filmie występuje wiele ważnych postaci, które przyczyniają się do odniesienia zwycięstwa przez kobiece zespoły. Wśród nich możemy znaleźć siostry Dottie i Kit, które są bohaterkami całej historii. Dottie staje się liderką zespołu, jej umiejętności na boisku są niesamowite. Kit to młodsza siostra, która boryka się z kompleksami i byciem w cieniu starszej. Obie walczą jednak z determinacją i zawsze wspierają się nawzajem.

W filmie pojawia się też Jimmy Dugan, był gracz ligi baseballowej, który teraz odpowiada za prowadzenie kobiecej ekipy. Na początku jest on bardzo niechętny do treningów, ale z czasem staje się prawdziwym mentorem i floridzami do różnych ważnych meczów.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Ich Własna Liga?

Film Ich Własna Liga został wyreżyserowany przez Penny Marshall. To zasłużona reżyserka i producentka, która zyskała sławę dzięki takim filmom jak Jumpin’ Jack Flash, Big, Kobiety mafii i wiele innych. Urodziła się w nowojorskiej dzielnicy Bronx w 1943 roku. Jej kariera filmowa rozpoczęła się w 1971 roku, kiedy to zadebiutowała jako aktorka. Jednak szybko przestawiła się na reżyserię filmową, gdzie odniosła swój największy sukces właśnie pracując przy filmie Ich Własna Liga.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie występuje szereg znanych aktorów, którzy stworzyli wyjątkową obsadę. W roli trenera Jimmy Dugana zobaczymy popularnego Toma Hanksa, który w latach 90-tych był jednym z największych gwiazdorów Hollywood. W rolach głównych znalazły się dwie znakomite aktorki – Geena Davis jako Dottie Hinson i Lori Petty jako Kit Keller. Obie zagrały bardzo przekonywująco i została docenione za swoje role.

W obsadzie filmu pojawiają się też takie gwiazdy jak Madonna, Tracy Reiner, Rosie O’Donnell, Bitty Schram, Ann Cusack czy Anne Ramsay.

Gdzie obejrzeć Ich Własna Liga online?

Dla tych, którzy chcą zobaczyć ten wspaniały film, kilka opcji jest dostępnych. Ich Własna Liga można obejrzeć całkowicie za darmo na stronach takich jak vider, cda czy zalukaj. Jednak lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z wyszukiwarki filmów – alekino.net, która pozwala znaleźć wiele ciekawych produkcji w jednym miejscu.

Ich Własna Liga z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Ich Własna Liga jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Każda z tych opcji jest dostępna przez Internet i możesz wybrać na jakie tłumaczenie się zdecydujesz. Lektor umożliwia korzystanie z filmu dla osób, które nie lubią czytać napisów, ale również dla tych, którzy nie mówią biegle po angielsku. Dubbing jest dobrym wyborem dla dzieci i dorosłych, którzy preferują oglądanie filmów ze swoim ojczystym językiem.

Warto poświęcić 128 minut na seans online?

Oczywiście! Film Ich Własna Liga to gratka przede wszystkim dla miłośników sportu oraz tych, którzy chcą się poczuć częścią historii baseballu. Kobiety zastępujące mężczyzn, niesamowity team spirit i wspaniałe emocje na boisku – to tylko niektóre z powodów, dla których warto obejrzeć ten film. Jego oryginalność i pozytywny przekaz sprawiają, że zawsze ogląda się go z dużą przyjemnością.

Dobra wiadomość! Cały film Ich Własna Liga możesz obejrzeć online już teraz!

Ich Własna Liga to klasyczna historia o kobiecym baseballu, która zachwyca i bawi do dziś. W filmie występuje wielu znanych aktorów, w tym Tom Hanks i Madonna. Reżyserką jest Penny Marshall, która zawsze potrafiła przekazać w swoich filmach pozytywny przekaz. Film jest dostępny za darmo w wielu serwisach streamingowych oraz z polskim lektorem i dubbingiem. Zachęcamy więc do obejrzenia tego wspaniałego filmu i podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy pod artykułem.