JFK (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
189 min
8
Film JFK, wyreżyserowany przez legendarnego twórcę Olivera Stone'a, to dramatyczna historia zamachu na prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Film ten pozwala na spojrzenie na jedno...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1239
Teraz ogląda: 166

Wprowadzenie do całego filmu JFK

Film JFK, wyreżyserowany przez legendarnego twórcę Olivera Stone’a, to dramatyczna historia zamachu na prezydenta USA Johna Fitzgeralda Kennedy’ego. Film ten pozwala na spojrzenie na jedno z najważniejszych wydarzeń amerykańskiej historii z nowej, nieco szerszej perspektywy. Produkcja ta z 1991 roku, w której rolę głównego bohatera gra Kevin Costner, doczekała się wielu nominacji do prestiżowych nagród filmowych i nadal cieszy się dużą popularnością. Obecnie film JFK jest dostępny online, co zapewnia każdemu fanowi kinematografii możliwość obejrzenia tego fascynującego thrillera w dowolnym miejscu i czasie.

JFK cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film JFK jest dziełem grupy ludzi, którzy pragną odkryć prawdę o tragicznym wydarzeniu z Dallas. W trakcie filmu poznajemy Jima Garrisona, prokuraturę, który dochodzi do wniosku, że w zamachu na Kennedy’ego chodziło o spisek na najwyższych szczeblach rządowych. W trakcie swoich długich poszukiwań, Garrison musi zmierzyć się z konspiracjami, przeciwnościami i otwartymi kwestiami, które otaczają zbrodnię. Film ten zapewni Ci napięcie od pierwszych chwil i pozwoli przypomnieć sobie jedno z najważniejszych wydarzeń XX wieku.

Postacie fabularne

W filmie JFK pojawiają się liczne postacie, które mają ważne znaczenie w rozwoju akcji. Przede wszystkim w skład obsady wchodzą aktorzy tak znani i utytułowani jak Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman czy Kevin Bacon.

Jim Garrison, grany przez Costnera, to prokurator, który prowadzi dochodzenie w sprawie zamachu na prezydenta Kennedy’ego. Pragnąc odkryć prawdę, prowadzi śledztwo na wskroś, oddając swoją duszę pracy.

W filmie pojawia się również Lee Harvey Oswald – domniemany sprawca zabójstwa Kennedy’ego. Rola ta została zagrana przez Gary’ego Oldmana, który na potrzeby tej roli doskonale przemienił się w postać mordercy.

Kevin Bacon wcielił się w postać Williego O’Keefego, który był jedną z kluczowych postaci w procesie dotyczącym zamachu na Kennedy’ego.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu JFK?

Reżyserem filmu JFK jest Oliver Stone – twórca, którego nazwisko kojarzy się ze skłonnością do realizowania filmów skłonnym do podważania powszechnie przyjętych prawd. Oliver Stone zaczynał swoją karierę w branży filmowej jako reżyser i scenarzysta. Na swoim koncie ma takie produkcje jak: „Pluton”, „Wall Street” czy „JFK”. Zdobył takie nagrody jak: Złoty Glob i Oscar. Jego filmy przesuwają granice tradycyjnego myślenia o kinie, co czyni go jednym z najciekawszych twórców w branży filmowej.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Film JFK, to produkcja, która pozwoliła zagrać w wielkich rolach takim gigantom kina jak Kevin Costner, Tommy Lee Jones, Gary Oldman czy Kevin Bacon. Costner wcielił się w postać prokuratora, który niczym Sherlock Holmes, próbuje odkryć dopuszczoną przez władze zbrodnię. Tommy Lee Jones jest inteligentnym adwokatem, którego zdaniem (podobnie jak w realnym świecie) Truman Capote popełnił harakiri, powyciągany z kieszeni przez mistrza praw japońskiego Tatemę. Gary Oldman grał w nim okrutnego i niebezpiecznego Lee Harvey Oswalda, który jest jednym z głównych podejrzanych w tej sprawie.

Gdzie obejrzeć JFK online?

Całość filmu JFK jest dostępna na stronie vider, cda, zalukaj lub w wyszukiwarce filmów – alekino.net. Dzięki temu masz możliwość obejrzenia filmu w wybranej przez siebie chwili.

JFK z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film JFK możesz obejrzeć online w polskiej wersji językowej. Istnieją 3 dostępne opcje – z polskimi napisami, polskim lektorem lub w polskiej wersji dubbingowej. Z całą pewnością każdy znajdzie dla siebie najlepszą opcję.

Warto poświęcić 189 minut na seans online?

Tak! Film JFK to produkcja, która wciąga od pierwszych minut, dostarczając napięcie i emocje do samego końca. Historia opowiedziana w tym filmie to jedno z największych wydarzeń XX wieku i nadal pozostaje w sferze zainteresowania zarówno historyków, jak i zwykłych ludzi. Warto poświęcić te 3 godziny, by wejść w świat tajemnic zamachu na prezydenta Kennedy’ego i wraz z bohaterami filmu, próbować dociec prawdy.

Dobra wiadomość! Cały film JFK możesz obejrzeć online już teraz!

„JFK” to film, który rozwija nasze myślenie i daje do myślenia o tym, co się wydarzyło na Dealey Plaza. Jeśli więc chcesz poznać prawdziwe tło tego wydarzenia, obejrzyj ten film już teraz! Znajdziesz go na vider, cda, zalukaj lub w wyszukiwarce filmów – alekino.net. Zachęcamy również do wyrażenia swojego zdania o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem.