Joe kontra wulkan (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
96 min
5.9
Joe kontra wulkan to komedia romantyczna z 1990 roku, wyreżyserowana przez Johna Patricka Shanleya. Film został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i zyskał miano kultowej produkcji....
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1452
Teraz ogląda: 67

Wprowadzenie do całego filmu Joe kontra wulkan

Joe kontra wulkan to komedia romantyczna z 1990 roku, wyreżyserowana przez Johna Patricka Shanleya. Film został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych i zyskał miano kultowej produkcji. W rolach głównych występują Tom Hanks, Meg Ryan, i Lloyd Bridges. Rok po premierze filmu, w 1991, Tom Hanks i Meg Ryan zagrają razem ponownie, tym razem w filmie „Przypadek”, a w 1993 roku w „Bezsenność w Seattle”, co tylko potwierdziło niepowtarzalną chemię pomiędzy aktorami.

W filmie Joe kontra wulkan, Hanks wciela się w Joe’a, hipochondryka i pechowca, przekonanego, że umiera na nieuleczalną chorobę. By uratować swoje życie, zgadza się na bezpieczną podróż do Waponi, wyspy położonej na Pacyfiku. Tam jednak poznaje Angelikę (Meg Ryan), która wprawia go w odwrotne emocje. Podczas pobytu na Waponi, Joe odkrywa, że mieszkańcy wyspy żądają od niego w ofierze swojego bóstwa, drzemiącego na dnie wulkanu. W zamian za tę ofiarę, Joe otrzyma rzadki minerał, którym interesuje się milioner Graynamore.

Czy Joe podejmie się heroicznego wyzwania i stanie do walki z wulkanem? Czy uda mu się zaskarbić sympatię mieszkańców Waponi? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w filmie Joe kontra wulkan.

Joe kontra wulkan cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film Joe kontra wulkan rozgrywa się na Pacyfiku, na wyspie Waponi. Główny bohater, Joe, jest hipochondrykiem i pechowcem, który uważa, że jest śmiertelnie chory. Został zaproszony na wyspę przez milionera Graynamore’a, który chce zdobyć rzadki minerał znajdujący się na Waponi. Joe może zdobyć ten minerał, ale warunkiem jest złożenie ofiary dla bóstwa drzemiącego na dnie wulkanu.

Podczas swojego pobytu na Waponi, Joe poznaje Angelikę, kobiety o wyjątkowo pozytywnym usposobieniu. To ona wprowadza w życie Joe’a pozytywne zmiany i umożliwia mu walkę z okolicznościami. Nie będzie łatwo, ponieważ mieszkańcy Waponi są bardzo surowi i wymagający. Joe musi udowodnić, że jest gotów podjąć wyzwanie i stawić czoła zagrożeniu dla dobra Waponi i ludzi, którzy na niej mieszkają.

Postacie fabularne

W filmie Joe kontra wulkan w rolach głównych występują:

– Tom Hanks jako Joe Banks – hipochondryk i pechowiec, którego szansa na życie pojawia się na wyspie Waponi.
– Meg Ryan jako Angelika – kobieta o pozytywnym usposobieniu, która wprowadza Joe’a w życie. To ona pomaga mu w walce z trudnymi okolicznościami na wyspie.
– Lloyd Bridges jako milioner Graynamore – przedsiębiorca, który chce zdobyć rzadki minerał z Waponi i angażuje Joe’a Banksa do tej misji.
– Dan Hedaya jako Frank Waturi – szef Joe’a w firmie transportowej, w której Joe pracuje jako najemnik do chwili, gdy dowiaduje się, że jest chory na nieuleczalną chorobę.
– Robert Stack jako dr Ellison – lekarz, który diagnozuje Joe’a jako nieuleczalnie chorego.
– Ossie Davis jako Marshall – kierowca limuzyny, który zabiera Joe’a do kliniki, gdzie dowiaduje się o swoim stanie zdrowia.
– Amanda Plummer jako Dagmar – siostrzenica Graynamore’a, która jest zafascynowana Joe’em i marzy o uratowaniu jego życia.
– Lala Sloatman jako nieznajoma kobieta – pani, którą Joe spotyka w samolocie na drodze do Waponi.
– Abe Vigoda jako chiński właściciel wypożyczalni łodzi – właściciel łodzi, którą Joe wypożycza na wulkanie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Joe kontra wulkan?

Film Joe kontra wulkan został wyreżyserowany przez Johna Patricka Shanleya, cenionego reżysera i scenarzystę. Shanley urodził się w Bronxie, w 1950 roku. Jego rodzice byli imigrantami z Irlandii. Shanley zaczynał swoją karierę jako dramaturg i scenarzysta. Jego pierwszym sukcesem na Broadwayu była sztuka „Czarna wdowa”, która zdobyła nagrodę Pulitzera w 1988 roku.

Shanley zadebiutował jako reżyser w filmie „Człowiek z marmuru” w 1985 roku, zdobywając nagrodę na Festiwalu Filmowym w Cannes. Potem wyreżyserował jeszcze kilka filmów, m.in. „Coneheads”, „Złamanie fali” i „Joe kontra wulkan”. Jest znany ze swojego mistrzowskiego podejścia do reżyserii i tworzenia komedii romantycznych, które są pozytywne i pełne energii.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W Joe kontra wulkan występuje kilku znanych aktorów, którzy z pewnością zrobili na widzach wrażenie.

Tom Hanks, który wciela się w głównego bohatera, jest jednym z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Współpracował z takimi reżyserami jak Steven Spielberg, Robert Zemeckis czy Ron Howard. Zagrał w takich filmach jak „Forrest Gump”, „Buntownik z wyboru” i „Cudowny chłopak”.

Meg Ryan, która gra kobietę o imieniu Angelika, zyskała sławę jako jedna z największych gwiazd romantycznych filmów lat 90. Współpracowała wcześniej z Tomem Hanksem w „Przypadku” z 1991 roku. Zagrała też w takich filmach jak „Kiedy Harry poznał Sally”, „Mała Czarna” i „Tylko dla zakochanych”.

Lloyd Bridges, znany aktor znany z takich produkcji jak „Lot na kukułczym gnieździe”, „Airplane II: The Sequel” czy „Hot Shots!”, zagrał w filmie Joe kontra wulkan milionera Graynamore’a.

Dan Hedaya, aktor urodzony w Nowym Jorku, znany jest z takich filmów jak „Krętacz”, „Clueless” czy „Szklana pułapka”, gra Franka Waturi, szefa Joe’a.

Gdzie obejrzeć Joe kontra wulkan online?

Film Joe kontra wulkan można obejrzeć online na kilku platformach streamingowych, takich jak Vider, Cda czy Zalukaj. Warto wybrać platformę, która najlepiej spełni oczekiwania widza. Jeśli ktoś ma problem z wyborem platformy, polecam wyszukiwarkę filmów, alekino.net.

Joe kontra wulkan z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dla widzów z Polski, Joe kontra wulkan jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Każdy może wybrać, co mu odpowiada najlepiej. Lektor i napisy są dobre dla osób, które lubią słuchać oryginalnego języka, ale z polską wersją wersją językową w tle. Dubbing jest dla osób, które woleliby, by aktorzy mówili w języku polskim. Bez względu na preferencje, dostępna jest wersja, która spełni oczekiwania każdego widza.

Warto poświęcić 96 minut na seans online?

Joe kontra wulkan to wciąż popularny film, który zyskał przede wszystkim dzięki pozytywnej energii, którą przekazuje widzom. To film, który pozwala widzom uwierzyć w to, że wszystko jest możliwe, że życie jest piękne i pełne wrażeń. To film o nadziei i o zwycięstwie nad problemami, które stają na drodze do realizacji marzeń.

Warto poświęcić 96 minut na seans online, ponieważ Joe kontra wulkan to film, który dodaje skrzydeł. To pozytywna produkcja, która zadowoli każdego, kto szuka w filmie romantycznego klimatu, pozytywnego przesłania i niezapomnianej zabawy.

Dobra wiadomośc! Cały film Joe kontra wulkan możesz obejrzeć online już teraz!

Joe kontra wulkan to film, który z pewnością rozbudzi w nas pozytywne emocje. To bardzo dobra propozycja dla osób, które chcą się rozerwać i oderwać od codzienności. Film jest dostępny na wielu platformach streamingowych, w tym Viderze, Cdzie i Zalukaj. Zachęcamy do wyboru najlepszej platformy i rozpoczęcia seansu już teraz! Po seansie koniecznie podzielcie się swoimi wrażeniami w sekcji komentarzy.