Kuchnia polska (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
107 min
6.2
Kuchnia polska to poruszający dramat, który opowiada historię Stanisława Szymanko i jego angielskiej żony Margaret. Po powrocie do Polski po II wojnie światowej, mężczyzna zostaje...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 6001
Teraz ogląda: 90

Wprowadzenie do całego filmu Kuchnia polska

Kuchnia polska to poruszający dramat, który opowiada historię Stanisława Szymanko i jego angielskiej żony Margaret. Po powrocie do Polski po II wojnie światowej, mężczyzna zostaje aresztowany przez bezpiekę w dniu narodzin swojej córki. Film został wyreżyserowany przez Jacka Bromskiego i zawiera w obsadzie takie gwiazdy jak Krystyna Janda, Krzysztof Kolberger, Piotr Machalica i Marek Kondrat. Premiera miała miejsce 22 listopada 1991 roku. Czas trwania filmu to 107 minut, a produkcja pochodzi z Polski. Kuchnia polska to film z gatunku dramat, którego fabuła porusza trudne tematy, których nadal niełatwo poruszać. Jednak to właśnie iż zawiera tak ważne przesłanie powoduje, że film jest dzisiaj nadal bardzo popularny. A dzięki dostępności online nikogo nie ominął, każdy może obejrzeć Kuchnię Polską, gdziekolwiek jest.

Kuchnia polska cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Kuchnia polska rozgrywa się w trudnych, powojennych czasach. Bohaterami są Stanisław Szymanko i jego angielska żona Margaret. Po wojnie powracają do Polski, jednak na skutek pewnych zdarzeń, Stanisław zostaje aresztowany przez bezpiekę. Mężczyzna zostaje odizolowany od rodziny, a sam Stanisław powoli traci wiarę w ludzi i świat. Wychodzi z więzienia w zbliżającym się okresie socjalizmu, który dodatkowo pogłębia jego rozgoryczenie.

Postacie fabularne

W filmie Kuchnia polska pojawia się wiele postaci, które wpływają na losy głównych bohaterów. Widzowie będą mieli okazję poznać całą rodzinę Szymanków, ich prijaciół i sąsiadów. Do obsady filmu należą między innymi: Krystyna Janda, Krzysztof Kolberger, Piotr Machalica, Marek Kondrat, Wiktor Zborowski, Krzysztof Majchrzak, Stanisława Kwaśniewska, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Anna Chodakowska oraz Janusz Michałowski.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Kuchnia polska?

Reżyserem filmu Kuchnia polska jest Jacek Bromski. Urodzony w 1946 roku w Warszawie, to polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy, który ma na swoim koncie wiele znakomitych produkcji. Bromski ukończył Szkołę Filmową w Łodzi i zaczął swoją karierę jako asystent na planach filmowych. Na swoim koncie ma już ponad 10 pełnometrażowych filmów, między innymi Cwal, 1920 Bitwa Warszawska oraz Wszystko, co kocham.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W Kuchni polskiej na ekranie zobaczymy wielu uzdolnionych aktorów, wśród których Krystyna Janda, Krzysztof Kolberger, Piotr Machalica i Marek Kondrat są najbardziej znani. Krystyna Janda to polska aktorka i reżyser, która ma na swoim koncie liczne role zarówno w filmie, teatrze, jak i na planie telewizyjnym. Krzysztof Kolberger to polski aktor teatralny i filmowy, który zagrał w wielu znakomitych produkcjach, takich jak Czterdziestolatek czy Zmiennicy. Piotr Machalica to polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, a Marek Kondrat to aktor, którego kariera filmowa rozpoczęła się w latach 80-tych.

Gdzie obejrzeć Kuchnia polska online?

Film Kuchnia Polska jest dostępny online na wielu portalach, takich jak CDA, Zalukaj czy Vider. Aby znaleźć najnowsze i najlepsze filmy, warto skorzystać z funkcjonalnej wyszukiwarki filmów na stronie alekino.net.

Kuchnia polska z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dla widzów z Polski film Kuchnia polska jest dostępny nie tylko z polskim lektorem, ale także z polskimi napisami i dubbingiem. To gwarantuje jeszcze większy komfort i zrozumienie fabuły filmu.

Warto poświęcic 107 minut na seans online?

Obejrzenie filmu Kuchnia polska to nie tylko wspaniała zabawa, ale to także okazja do zastanowienia się nad czasami, które przeszły do historii. Film ten porusza trudne tematy, takie jak miłość, tęsknota i samotność, a jednocześnie stara się ukazać wagę tych wartości w swoich postaciach. Warto obejrzeć Kuchnię Polską, aby zrozumieć, dlaczego film ten jest tak ceniony przez krytyków.

Dobra wiadomośc! Cały film Kuchnia polska możesz obejrzeć online już teraz!

Kuchnia polska to film wyjątkowy i poruszający, który każdy z nas powinien zobaczyć. Zachęcamy do obejrzenia filmu online na portalu, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom, ale przede wszystkim zapraszamy do udziału w dyskusji na temat tej wspaniałej produkcji. Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach i dołącz do dyskusji z innymi widzami!