Mała matura 1947 (2010) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2010
108 min
6.4
Film Mała matura 1947 to ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Akcja filmu dzieje się w Krakowie, gdzie...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 5136
Teraz ogląda: 119

Wprowadzenie do całego filmu Mała matura 1947

Film Mała matura 1947 to ciepła i pełna humoru opowieść o dojrzewaniu w pierwszych burzliwych latach powojennej Polski. Akcja filmu dzieje się w Krakowie, gdzie Ludwik rozpoczyna naukę w jednym z najlepszych gimnazjów. Jego idolem staje się Marek, starszy o dwa lata chłopak, który brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku. Ludwik chce być jak Marek – niepokorny i buntowniczy. Jednocześnie musi szybko zyskać uznanie kolegów i zarazem zmagać się z pierwszymi, miłosnymi zauroczeniami i kontaktami seksualnymi.

Film Mała matura 1947 odnosi się do wielu tematów, takich jak walka z niesprawiedliwością, bunt przeciwko władzy, dojrzewanie, miłość i przyjaźń. Produkcja to polski dramat skierowany do widzów, którzy lubią odważne i niebanalne historie. Film ten został wyprodukowany w Polsce w roku 2010, a reżyserem jest Janusz Majewski. W rolach głównych występują Adam Wróblewski, Marek Kondrat, Wojciech Pszoniak, Wiktor Zborowski, Agnieszka Michalska, Artur Żmijewski, Sonia Bohosiewicz, Antoni Królikowski i Maciej Nawrocki.

Mała matura 1947 to film, który zebrał wiele nagród i wyróżnień. Z powodu jego niezaprzeczalnej popularności, cały film online jest już dostępny dla każdego widza. Zachęcamy do obejrzenia historii Ludwika, która jest pełna uciech i bólu, szczęścia i dramatyzmu.

Mała matura 1947 cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Mała matura 1947 rozgrywa się w Krakowie w 1947 roku. Po zakończeniu wojny, kraj przeżywa burzliwe czasy zmian i powojennej odbudowy. Ludwik wraz z rodzicami przeprowadza się właśnie do Krakowa, a on sam zostaje zapisany do jednej z najlepszych szkół w mieście.

Po przyjeździe do nowego miasta, Ludwik zaczyna zyskiwać popularność wśród kolegów – zarówno poprzez odważne i buntownicze zachowanie, jak również przez swoje zaangażowanie. Ludwik chce być jak Marek, starszy o dwa lata chłopak, który brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku, źródłem inspiracji dla Ludwika.

Film przedstawia wiele ważnych wątków, takich jak dojrzewanie, miłość, przyjaźń, walkę o sprawiedliwość, bunt przeciwko władzy oraz chęć naśladowania niepokornego idola. W życiu Ludwika pojawiają się pościgi, aresztowania i strzelaniny na ulicy. To właśnie te wydarzenia wyznaczają kolejne etapy dojrzewania bohatera.

Postacie fabularne

W filmie Mała matura 1947 występuje wiele postaci, zarówno tych głównych, jak i pobocznych. Przedstawiamy najważniejsze postaci:

Ludwik – główny bohater, nastolatek dojrzewający w czasach powojennej Polski. Jako „nowy” w szkole musi szybko zyskać uznanie kolegów i zmierzyć się z pierwszymi trudnościami na drodze dojrzewania. Ludwik chce być jak Marek, który staje się jego idolem.

Marek – starszy o dwa lata chłopak, który brał udział w walkach Powstania Warszawskiego 1944 roku. Ludwik chce naśladować Mareka, który dla niego jest ideałem i źródłem inspiracji.

Rodzice Ludwika – przeżywają burzliwy czas powojennej Polski i starają się sprostać nowej rzeczywistości. Stawiają swoje wymagania przed synem, chcąc, aby wybrał właściwą drogę życiową.

Kolegowie Ludwika – to grupa nastoletnich chłopców, którzy stają się przyjaciółmi Ludwika i razem z nim dojrzewają i doświadczają życia.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Mała matura 1947?

Film Mała matura 1947 został wyreżyserowany przez Janusza Majewskiego, urodzonego w 1931 roku w Łodzi. Janusz Majewski to polski reżyser, scenarzysta i producent filmowy. Karierę reżyserską rozpoczął w latach 60. i przez kolejne lata pracował zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest znany z filmów takich jak „C.K. Dezerterzy”, „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy” czy „Korowód”. Janusz Majewski zdobył wiele nagród i wyróżnień, zarówno w kraju jak i zagranicą.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Mała matura 1947 występuje wiele znanych polskich aktorów. W rolach głównych zobaczymy:

– Adama Wróblewskiego, który gra Ludwika
– Marka Kondrata, który wciela się w postać Mareka
– Wojciecha Pszoniaka, który gra ojca Ludwika
– Wiktor Zborowski, który wciela się w jednego z nauczycieli
– Agnieszkę Michalską, która wciela się w matkę Ludwika
– Artura Żmijewskiego, który gra jednego z kolegów Ludwika

W filmie pojawią się również młodzi, utalentowani aktorzy, takich jak Sonia Bohosiewicz, Antoni Królikowski i Maciej Nawrocki.

Gdzie obejrzeć Mała matura 1947 online?

Film Mała matura 1947 cały film online jest dostępny na wielu platformach, w tym na vider, cda czy zalukaj. Jednak zdecydowanie polecamy korzystanie z najbardziej wiarygodnych platform na rynku – alekino.net, gdzie można oglądać wysokiej jakości filmy online, w tym Małą maturę 1947.

Mała matura 1947 z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film Mała matura 1947 jest dostępny z polskim lektorem, napisami oraz dubbingiem. Dlatego nie trzeba bać się słabych tłumaczeń czy zniekształceń fabuły. Można obejrzeć film w komfortowych warunkach, w ojczystym języku, a to pozwoli na jeszcze pełniejsze zrozumienie i nieskrępowane emocje.

Warto poświęcić 108 minut na seans online?

Oczywiście, że tak. Film Mała matura 1947 to niezwykła opowieść o dojrzewaniu w trudnych czasach powojennej Polski. Historia Ludwika jest pełna wciągających wydarzeń, niezwykłych postaci i zaskakujących zwrotów akcji. Na pewno nie pożałujesz, poświęcając 108 minut swojego czasu, aby obejrzeć cały film online.

Dobra wiadomość! Cały film Mała matura 1947 możesz obejrzeć online już teraz!

Film Mała matura 1947 to wspaniała produkcja, która zachwyci widzów emocjonującą fabułą i znakomitymi aktorami. Cały film jest dostępny online, a to oznacza, że można go obejrzeć w dogodnym dla siebie czasie. Zachęcamy do obejrzenia tego wspaniałego dramatu i podzielenia się własnymi wrażeniami w sekcji komentarzy. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko życzyć miłego seansu.