Marcelino, chleb i wino (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
92 min
6
Marcelino, chleb i wino to film, który zdobył serca widzów na całym świecie już od momentu swojej premiery w 1991 roku. Ten francusko-hiszpański dramat został...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 5725
Teraz ogląda: 163

Wprowadzenie do całego filmu Marcelino, chleb i wino.

Marcelino, chleb i wino to film, który zdobył serca widzów na całym świecie już od momentu swojej premiery w 1991 roku. Ten francusko-hiszpański dramat został wyreżyserowany przez Luigi Comenciniego i opowiada historię małego sieroty Marcelino, którego opiekują się zakonnice. Film jest pełen emocji, pięknych krajobrazów Hiszpanii i poruszającej muzyki.

Marcelino, chleb i wino zachwycił nie tylko widzów, ale także krytyków filmowych. Zdobył wiele nagród i wyróżnień na festiwalach filmowych, a szczególnie zapadł w pamięć kibicom piłki nożnej, którzy z pewnością zainteresują się rolą jednego z aktorów w tym filmie.

Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – cały film Marcelino, chleb i wino dostępny jest online. Zachęcamy Cię do obejrzenia tego poruszającego i niezapomnianego filmu.

Marcelino, chleb i wino cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film rozgrywa się w małym klasztorze w Hiszpanii. Opowiada historię małego sieroty Marcelino, którego porzucono na schodach kościoła. Zakonnice z opactwa znalazły dziecko i postanowiły się nim zająć. Marcelino wychowywany był przez siostry i po latach nieoczekiwanie odkrył malujący obraz Jezusa w piwnicy. Marcelino zaprzyjaźnia się ze swoim „panem” – wieszczącym Jezusem na krzyżu i regularnie przynosi chleb i wino do piwnicy, aby nakarmić swojego przyjaciela. Marcelino zostaje zauważony przez siostry i księdza, który przekonują go, że to właśnie Jezus jest źródłem miłości i nadziei, które Marcelino szukał przez całe życie.

Postacie fabularne

Główną postacią w filmie jest Marcelino, mały chłopiec, który przynosi chleb i wino swojemu przyjacielowi – Jezusowi na krzyżu. W filmie pojawiają się także zakonnice, które zajmują się chłopcem, ksiądz, który prowadzi zajęcia religijne dla dzieci i pragna im przekazać miłość do Boga, Ryszard, ojciec Marcelino, który poszukuje swego syna, oraz jego pracodawca, pan Giovanni.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Marcelino, chleb i wino?

Luigi Comencini jest włoskim reżyserem, który zasłynął przede wszystkim swoimi filmami familijnymi. Pracował jako scenarzysta i reżyser, a jego filmy zdobywały wiele nagród na festiwalach filmowych. W 1991 roku nakręcił film Marcelino, chleb i wino, który stał się jego największym dziełem. Ten poruszający dramat zrobił wrażenie na milionach widzów na całym świecie. Comencini zmarł w 2007 roku, a Marcelino, chleb i wino stał się wspaniałym odkłamaniem jego kreatywności.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Marcelino, chleb i wino występują Alberto Cracco jako Marcelino, Didier Bénureau jako ksiądz, Sergio Bini Bustric jako ojciec Ryszard, Fernando Fernán Gómez jako Giovanni, Ernesto Lama jako Marco, Thierry Nenez jako Antonio, Lucio Romero jako Emiliano, Francesco Scali jako Lorenzo, Francesco Siciliano jako Molina i Yves Verhoeven jako Fernando.

Najbardziej znanym z nich jest Fernando Fernán Gómez, hiszpański aktor, reżyser i autor, który wystąpił w ponad 200 filmach. Był jednym z najbardziej znanych aktorów w Hiszpanii, a także zdobył nagrodę Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany w 1985 roku.

Gdzie obejrzeć Marcelino, chleb i wino online?

Cieszy nas to, że film Marcelino, chleb i wino jest dostępny online. Możesz go obejrzeć na Vider, CDA, Zalukaj lub w innych miejscach w Internecie, a także za pośrednictwem wyszukiwarki filmów, takiej jak alekino.net. Zachęcamy do skorzystania z tych źródeł i umilenia sobie wieczoru tym niezwykłym i poruszającym filmem.

Marcelino, chleb i wino z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli wolisz oglądać filmy z lektorem, dobrą wiadomością jest to, że cały film Marcelino, chleb i wino jest dostępny z polskim lektorem. Jeśli wolisz napisy lub dubbing, również znajdziesz odpowiednie opcje online. Nie czekaj dłużej i obejrzyj ten wspaniały film w swoim ulubionym języku.

Warto poświęcić 92 minut na seans online?

Zdecydowanie tak! Marcelino, chleb i wino to poruszający, inspirujący i czarujący film, który zapada w pamięć na długo. To historia miłości i nadziei, która poruszy Twoje serce i umysł. Cały film ma wiele wartości i przekazów, które z pewnością zasmakują każdemu widzowi. Zachęcamy Cię do przeznaczenia 92 minut na obejrzenie tego wspaniałego filmu online już teraz.

Dobra wiadomość! Cały film Marcelino, chleb i wino możesz obejrzeć online już teraz!

Odwdzięczyliśmy się za poświęcony czas na czytanie tego artykułu, dzieląc się cennymi informacjami dotyczącymi filmu Marcelino, chleb i wino. Zachęcamy Cię do obejrzenia tego filmu online już teraz. Podziel się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem i przekonaj swoich przyjaciół, aby również obejrzeli ten poruszający film.