Matka Teresa od kotów (2010) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2010
95 min
6.3
Film Matka Teresa od kotów to polski dramat z 2010 roku, wyreżyserowany przez Pawła Salę. Film opowiada wstrząsającą historię o dwóch młodych mężczyznach, którzy dopuścili...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2890
Teraz ogląda: 134

Wprowadzenie do całego filmu Matka Teresa od kotów

Film Matka Teresa od kotów to polski dramat z 2010 roku, wyreżyserowany przez Pawła Salę. Film opowiada wstrząsającą historię o dwóch młodych mężczyznach, którzy dopuścili się zabójstwa swojej własnej matki. Produkcja skupia się na aspektach psychologicznych postaci oraz atmosferze domu rodzinnego, w którym doszła do tej straszliwej zbrodni.

W obsadzie filmowej występują m.in. Ewa Skibińska, Filip Garbacz, Mateusz Kościukiewicz, Mariusz Bonaszewski, Ewa Szykulska czy Łukasz Simlat. Filmie został skonstruowany na faktach, co dodaje mu jeszcze większej autentyczności. Matka Teresa od kotów trwa 95 minut i w poczet najlepszych polskich dramatów, co potwierdziły zarówno nagrody krytyków jak i popularność wśród widzów.

Film jest dostępny online na wielu platformach, takich jak vider, cda czy zalukaj. Każdy, kto chce zobaczyć tę wstrząsającą opowieść, może to zrobić bez konieczności wychodzenia z domu.

Matka Teresa od kotów cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Matka Teresa od kotów rozgrywa się we wsi na Mazowszu. Film skupia się na dwóch braciach, Tomku i Janku, którzy zamordowali swoją własną matkę. Produkcja przedstawia okres 12 miesięcy przed aresztowaniem chłopców, zwłaszcza kilka ostatnich dni i czas śledztwa. Scenariusz filmu skupia się na warstwie psychologicznej postaci, odtwarzając atmosferę domu rodzinnego, portrety psychologiczne braci i ich matki.

W tle widzimy środowisko, w którym żyła na pozór zwyczajna, skromna rodzina. Nic nie wskazywało, że dojdzie do tragedii. Film skupia się na aspektach psychologicznych postaci oraz atmosferze domu rodzinnego, w którym doszła do tej straszliwej zbrodni.

Postacie fabularne

W filmie Matka Teresa od kotów występują następujący bohaterowie:
– Tomasz – starszy brat,
– Janek – młodszy brat,
– Matka chłopców.

Tomasz jest postacią skomplikowaną, z jednej strony oddany matce, z drugiej – pełen skrywanych uniesień. Przez cały czas kultywuje w sobie poczucie wyższości, co jedynie podsyca konflikt z młodszym bratem. Przez swoje poczucie wyższości, czuje się uprawniony do dokonywania okrucieństw.

Janek, choć jest młodszy od Tomka, posiada znacznie dojrzalsze podejście do życia niż jego brat. W przeciwieństwie do Tomka, jest bardzo związany emocjonalnie z matką, ale także posiada dużo wewnętrznej siły i odwagi, dzięki której jest w stanie stawić czoło swojemu starszemu bratu.

Matka chłopców jest postacią, której nie poznajemy w sposób szczegółowy, ale twórcy filmu pokazują, że była to kobieta silna, zdeterminowana, ale jednocześnie podatna na manipulacje i zbyt dobra dla swoich synów.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Matka Teresa od kotów?

Reżyserem filmu Matka Teresa od kotów jest Paweł Sala, znany polski filmowiec i reżyser filmów fabularnych i dokumentalnych. Paweł Sala urodził się w 1978 roku w Gdańsku i ukończył reżyserię w Szkole Filmowej w Łodzi. Jest autorem filmów fabularnych, takich jak Boisko bezdomnych (2008) czy Baby są jakieś inne (2011), który cieszyły się dużym uznaniem zarówno widzów, jak i krytyków filmowych. Reżyser zdobył również wiele nagród i wyróżnień, m.in. Wyróżnienie Specjalne na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Venecji.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Matka Teresa od kotów występują takie znane postacie jak:
– Ewa Skibińska,
– Filip Garbacz,
– Mateusz Kościukiewicz,
– Mariusz Bonaszewski,
– Ewa Szykulska,
– Łukasz Simlat.

Ewa Skibińska to polska aktorka teatralna i filmowa, która wciela się w rolę matki chłopców. Filip Garbacz to aktor filmowy i teatralny, który gra postać Tomasza. Mateusz Kościukiewicz, z kolei, to młody aktor, który wciela się w rolę Janka.

Mariusz Bonaszewski, Ewa Szykulska oraz Łukasz Simlat to inni znani i cenieni aktorzy, którzy na stałe zagościli w polskim kinie.

Gdzie obejrzeć Matka Teresa od kotów online?

Cały film Matka Teresa od kotów jest dostępny online na różnych platformach, w tym na vider, cda czy zalukaj. Jednakże dla osób, które szukają najlepszej jakości filmu z polskim lektorem, polecamy wyszukiwarkę filmów alekino.net, gdzie film jest dostępny bez żadnych ograniczeń.

Matka Teresa od kotów z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Matka Teresa od kotów z polskim lektorem możesz obejrzeć na różnych platformach, jednakże polecany jest alekino.net. Bezproblemowe przesyłanie filmu oraz wysoka jakość dźwięku i obrazu zapewnią miłe wrażenia z seansu.

Film dostępny jest z polskim lektorem oraz napisami i dubbingiem, tak aby każdy mógł wybrać spośród tych opcji najlepszą dla siebie.

Warto poświęcic 95 minut na seans online?

Tak! Matka Teresa od kotów to film, który z pewnością zostanie w pamięci widza na długo. To wstrząsająca opowieść o mrocznych stronach człowieczeństwa, ale także o tym, jak bardzo bliscy ludzie potrafią manipulować i okłamywać nasze emocje.

Film jest bardzo dobrze odebrany przez krytyków i publiczność, co potwierdza jego wartość i znaczenie dla polskiego kina. Dlatego warto poświęcić 95 minut, aby obejrzeć ten wstrząsający dramat.

Dobra wiadomość! Cały film Matka Teresa od kotów możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli jeszcze nie widziałeś filmu Matka Teresa od kotów, to już teraz możesz zrobić to za pośrednictwem różnych internetowych platform. Zachęcamy jednak do skorzystania z wyszukiwarki alekino.net, gdzie film jest dostępny w najwyższej jakości z polskim lektorem, napisami i dubbingiem.

Tak przerażająca historia na pewno pozostanie w pamięci na długo, a cały film warto obejrzeć nie tylko dla rozrywki, ale także po to, aby zastanowić się nad mrocznymi stronami ludzkiej natury. Zachęcamy do obejrzenia filmu i podzielenia się własnymi spostrzeżeniami w sekcji komentarzy poniżej.