Nad rzeką, której nie ma (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
85 min
6.9
Jeśli jesteś miłośnikiem polskiego kina, koniecznie musisz obejrzeć film "Nad rzeką, której nie ma". To jedna z tych produkcji, która po prostu wciąga. Film z...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2505
Teraz ogląda: 179

Wprowadzenie do całego filmu Nad rzeką, której nie ma.

Jeśli jesteś miłośnikiem polskiego kina, koniecznie musisz obejrzeć film „Nad rzeką, której nie ma”. To jedna z tych produkcji, która po prostu wciąga. Film z 1991 roku w reżyserii Andrzeja Barańskiego jest nie tylko romantycznym dramatem, ale również pełnym humoru i ciepła filmem o przyjaźni i miłości. W filmie zagrała wielka gwiazda polskiego kina Marek Bukowski, a także Joanna Trzepiecińska, Adrianna Biedrzyńska czy Tomasz Hudziec.

Jest to historia czwórki przyjaciół – Admirała, Atamana, Paszy i Wodza – którzy spędzają czas na uliczkach swojego miasteczka, marząc o lepszym życiu. Ich świat zmienia się, gdy Admirał poznaje na stacji kolejowej Martę – studentkę przebywającą na praktykach. Marta i Admirał zakochują się w sobie, ale pojawiają się też problemy wśród przyjaciół. „Nad rzeką, której nie ma” to piękna opowieść o miłości, przyjaźni i trudnościach, które napotyka młodość.

Film zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym między innymi Złotą Kaczkę w 1991 roku. Jest to film, który porusza wiele ważnych tematów, a jednocześnie sprawia wiele przyjemności widzowi. Cieszy też swoim klimatem, charakterystycznym dla tamtego okresu. Teraz możesz obejrzeć „Nad rzeką, której nie ma” online i przenieść się w czasie.

Nad rzeką, której nie ma cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film „Nad rzeką, której nie ma” rozgrywa się na początku lat sześćdziesiątych XX wieku, a akcja ma miejsce w niewielkim miasteczku. Film to historia czwórki nieco marudnych przyjaciół – Admirała, Atamana, Paszy i Wodza – którzy spędzają czas na uliczkach miasta albo na dworcu. Pewnego dnia Admirał poznaje na stacji kolejowej Martę – studentkę przebywającą tam na praktykach. Sympatia między nimi z czasem przeradza się w miłość, ale pojawiają się też problemy wśród przyjaciół. Przygody czwórki głównych bohaterów wywołują wiele emocji i wzruszeń, a pomysł na film pochodzi z opowiadania Arysty Zajkowskiego.

Postacie fabularne

Czwórkę przyjaciół w „Nad rzeką, której nie ma” grają Marek Bukowski (Admirał), Tomasz Hudziec (Ataman), Mirosław Baka (Pasza) i Andrzej Mastalerz (Wódz). Bohaterem filmu jest przede wszystkim Admirał, który zakochuje się w Marce i staje się przyczyną konfliktów między przyjaciółmi. Obok Admirała ważne role w filmie odgrywają Pasza, który jest chłodny wobec innych ludzi, Ataman, który uwielbia opowiadać historie, oraz Wódz tak naprawdę nie odgrywa większej roli.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Nad rzeką, której nie ma?

Reżyserem filmu „Nad rzeką, której nie ma” jest Andrzej Barański. To artysta, który związany jest z polskim kinem od wielu lat i wyreżyserował wiele znakomitych filmów. Barański jest znany z „”Gdzieśkolwiek jest, jeśliś jest…, „Nie mogę się doczekać” czy „Angelus”. W swojej karierze otrzymał wiele nagród i wyróżnień, a jego filmy zdobyły uznanie publiczności i krytyki.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Główne role w filmie „Nad rzeką, której nie ma” zagrali Marek Bukowski (Admirał), Joanna Trzepiecińska (Marta), Adrianna Biedrzyńska (Hania), Tomasz Hudziec (Ataman), Mirosław Baka (Pasza) i Andrzej Mastalerz (Wódz). W filmie wystąpili też inni znani polscy aktorzy, jak Magdalena Scholl czy Barbara Połomska.

Marek Bukowski to legenda polskiego kina, aktor i reżyser, który jest znany z takich filmów, jak „Krótki film o miłości”, „Eroica” czy „Panna Nikt”. Joanna Trzepiecińska to znana polska aktorka teatralna i filmowa, która zagrała wiele ważnych ról, między innymi w „Daleko od szosy” czy „Zmiennikach”.

Gdzie obejrzeć Nad rzeką, której nie ma online?

Jeśli chcesz obejrzeć cały film online, możesz skorzystać z kilku znanych platform. „Nad rzeką, której nie ma” znajdziesz między innymi na Viderze, CDA, Zalukaj, ale warto również skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net. Dzięki temu masz pewność, że obejrzysz film w dobrej jakości, bez potrzeby ściągania go na swój komputer.

Nad rzeką, której nie ma z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Wszystkie wersje filmu „Nad rzeką, której nie ma” obejrzysz również w polskiej wersji językowej. Na niektórych platformach masz do wyboru polskie napisy i lektora, a na innych możesz zdecydować się na polski dubbing. Wszystko zależy od Twoich preferencji, ale gwarantujemy, że każda opcja jest świetna.

Warto poświęcic 85 minut na seans online?

„Nie ma rzeki, której by nie było” to piękny film, który sprawi, że długo po seansie będziesz myślał o jego fabule. Film jest pełny emocji, wzruszeń i uśmiechu, nawiązuje do czasów, o których już mało osób pamięta i z których pochodzą nasze rodziny. To produkcja, która wciąga i sprawia, że widz chce wiedzieć, co stanie się z postaciami. Zdecydowanie warto poświęcić 85 minut na obejrzenie tego wspaniałego filmu.

Dobra wiadomośc! Cały film Nad rzeką, której nie ma możesz obejrzeć online już teraz!

„Nie ma rzeki, której by nie było” to film, który absorbuję do końca i nie pozwala oderwać wzroku od ekranu. Jeśli jeszcze go nie widziałeś, koniecznie musisz to zmienić. Dzięki dostępności filmu online już teraz możesz nie tylko przeżyć piękne emocje, ale również przenieść się w czasie i przypomnieć sobie, jak to kiedyś było. Obejrzenie całego filmu nie zajmie Ci wiele czasu, a po seansie na pewno będziesz chciał podzielić się swoimi emocjami z innymi. Obejrzyj „Nad rzeką, której nie ma” online i przekonaj się, że takie filmy to prawdziwe perełki kina.