Operacja Dunaj (2009) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2009
104 min
4.9
Operacja Dunaj to pełna humoru komedia, która opowiada o przygodach idealisty, Jasia Jamroży, który pełni służbę wojskową w przygranicznej jednostce pancernej wraz ze swoim wujem,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1375
Teraz ogląda: 226

Wprowadzenie do całego filmu Operacja Dunaj

Operacja Dunaj to pełna humoru komedia, która opowiada o przygodach idealisty, Jasia Jamroży, który pełni służbę wojskową w przygranicznej jednostce pancernej wraz ze swoim wujem, sierżantem Edwardem Kotowiczem. Głównym symbolem pancerniaków jest czołg T-34, zwany „Biedroneczka”. Gdy kompania otrzymuje rozkaz wymarszu do Czechosłowacji w ramach operacji „Dunaj”, czołg „Biedroneczka” ma wziąć udział w interwencji, a jego dowódcą zostaje właśnie Edward Kotowicz.

Film ten powstał w 2009 roku w Czechach. Reżyserem jest Jacek Głomb, a w głównych rolach występują m.in. Zbigniew Zamachowski, Jiří Menzel czy Bolek Polívka. Operacja Dunaj ma czas trwania 104 minut i jest zaliczana do gatunku komedii.

Ten film z pewnością zyskał już szeroką popularność, a dzięki temu, że jest dostępny online, każdy może go obejrzeć w dowolnym momencie z dowolnego miejsca. Zachęcamy wszystkich do wyszukania filmu w sieci i obejrzenia go już teraz.

Operacja Dunaj cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1968 i głównie toczy się na terenie Czechosłowacji. Jasiu Jamroży pełni służbę wojskową w jednostce pancerny, której dowódcą jest jego wuj Edward Kotowicz. W czasie akcji wojskowej o nazwie „Dunaj” czołg „Biedroneczka” ma wziąć udział w interwencji. Gdy Kompania otrzymuje rozkaz wymarszu, Kotowicz wraz ze swoją załogą postanawiają odłączyć się od głównych sił i wyruszyć w samodzielny rajd.

Podczas tej wyprawy bohaterowie napotykają wiele przeszkód i są zaangażowani w wiele zabawnych sytuacji. Prowadząc jeden z czołgów z jednostki, muszą zmierzyć się nie tylko z faktem, że kraj, do którego zmierzają, jest już w rękach przeciwnika, ale również z własnymi słabościami i niedoskonałościami.

Postacie fabularne

W filmie Operacja Dunaj możemy spotkać wiele różnorodnych postaci, ale najważniejsze role odgrywają:

– Jasiu Jamroży (Zbigniew Zamachowski) – pełni służbę wojskową w jednostce pancerny, spragniony przygód idealista, który razem ze swoim wujem i załogą czołgu „Biedroneczka” wyrusza na rajd do Czechosłowacji.
– Sierżant Edward Kotowicz (Jiří Menzel) – dowódca jednostki pancerny, który jest wujem Jasia Jamroży.
– Romek Kwaśny (Bolek Polívka) – starszy żołnierz w jednostce pancerny, człowiek dowodzący drugim z czołgów.
– Florian Sapieżyński (Jan Budař) – także żołnierz w jednostce pancerny i członek załogi czołgu „Biedroneczka”.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Operacja Dunaj?

Film Operacja Dunaj wyreżyserował Jacek Głomb, polski reżyser, który zadebiutował w tej roli w 2002 roku. Głomb jest znany przede wszystkim ze swojej pracy przy filmach dokumentalnych, ale w swojej karierze wyreżyserował także kilka filmów fabularnych, w tym „Szczęśliwego Nowego Jorku” i „Amok”.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W Operacji Dunaj możemy podziwiać kilku znakomitych aktorów, którzy wcielają się w role bohaterów filmu. Wśród nich znajdują się takie osoby jak:

– Zbigniew Zamachowski – polski aktor, najbardziej znany z roli w filmie „Kiler”. Zagrał także w takich filmach jak „Vincent”, „Zmiennicy” czy „Jesteś Bogiem”.
– Jiří Menzel – czeski reżyser i aktor, znany przede wszystkim z roli w filmie „Złodziejka”. W Operacji Dunaj wciela się w postać sierżanta Edwarda Kotowicza.
– Bolek Polívka – czeski aktor, który zagrał w takich filmach jak „Zając na wzgórzu”, „Supermarket” czy „O dwóch takich, co ukradli księżyc”.
– Jan Budař – czeski aktor, występował w takich produkcjach jak „Pekař, Jan a pekelník” i „Muži v naději”.

Gdzie obejrzeć Operacja Dunaj online?

Operacja Dunaj jest dostępna online, co oznacza, że można ją obejrzeć w internecie. Film jest dostępny na stronach takich jak Vider, CDA czy zalukaj. Warto jednak wykorzystać wyszukiwarki filmów, takie jak alekino.net, które umożliwiają znalezienie filmu w wielu różnych źródłach.

Operacja Dunaj z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Operacja Dunaj jest dostępny z polskim lektorem, napisami oraz dubbingiem. Opcje te są ogromnym udogodnieniem dla widzów, którzy nie znają języków obcych lub chcą skorzystać z tych opcji dla większego komfortu oglądania. Dzięki nim film jest jeszcze bardziej atrakcyjny dla polskich widzów.

Warto poświęcić 104 minuty na seans online?

Tak, warto! Operacja Dunaj to świetna komedia, która dostarczy widzom mnóstwa humoru i dobrej zabawy. Film opowiada interesującą historię, a postacie w nim przedstawione zachwycają swoim dowcipem i urokiem. Obejrzenie Operacji Dunaj może być doskonałym sposobem na relaks i odpoczynek po ciężkim dniu.

Dobra wiadomość! Cały film Operacja Dunaj możesz obejrzeć online już teraz!

Operacja Dunaj to wspaniała komedia, która przyciąga uwagę swoją ciekawą fabułą oraz zjawiskową obsadą aktorską. Dzięki temu, że film jest dostępny online, można go obejrzeć w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Zachęcamy do skorzystania z okazji i obejrzenia Operacji Dunaj już teraz. Niech ta komedia dostarczy widzom mnóstwo humoru i dobrej zabawy. A jeśli już obejrzeliście film, podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy!