Persona non grata (2005) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2005
113 min
6.6
Persona non grata to dramat z Polski, wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego i wydany w 2005 roku. Główną rolę w filmie gra Zbigniew Zapasiewicz, jako Wiktor...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1405
Teraz ogląda: 96

Wprowadzenie do całego filmu Persona non grata

Persona non grata to dramat z Polski, wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego i wydany w 2005 roku. Główną rolę w filmie gra Zbigniew Zapasiewicz, jako Wiktor Leszczyński, polski ambasador w Urugwaju. Film opowiada o podejrzeniach dotyczących infiltracji wywiadowczej w ambasadzie polskiej. Obok Zapasiewicza w filmie występują również tacy aktorzy jak Nikita Mikhalkov, Jerzy Stuhr, Remo Girone, Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Andrey Smirnov i Halina Golanko. Film trwa 113 minut i jest klasyfikowany jako dramat polityczny. Cały film Persona non grata jest dostępny online na różnych platformach, takich jak vider, cda, zalukaj czy alekino.net.

Persona non grata cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film rozgrywa się zarówno w Polsce, jak i w Urugwaju. Wiktor Leszczyński, polski ambasador w Urugwaju, wraca do kraju na pogrzeb swojej żony. W trakcie ceremonii spotyka swoich dawnych przyjaciół, w tym wiceministra spraw zagranicznych Rosji, Olega. Mężczyźni byli przyjaciółmi dwadzieścia lat temu, kiedy obaj byli aktywnymi działaczami podziemia. Leszczyński podejrzewa, że Oleg mógł być agentem rosyjskiego wywiadu. Z czasem pojawiają się wątpliwości co do infiltracji wywiadowczej w ambasadzie polskiej. Ostatecznie Leszczyński dokonuje trudnego wyboru między prawdą a lojalnością wobec swojego kraju.

Postacie fabularne

W filmie Persona non grata występują m.in.:
– Wiktor Leszczyński (Zbigniew Zapasiewicz) – polski ambasador w Urugwaju, główny bohater filmu, który dokonuje trudnych wyborów,
– Oleg (Nikita Mikhalkov) – wiceminister spraw zagranicznych Rosji, przyjaciel Leszczyńskiego, podejrzewany o bycie agentem rosyjskiego wywiadu,
– Andrzej Rudolf (Jerzy Stuhr) – dawny przyjaciel Leszczyńskiego, z którym łączy ich działalność w podziemiu,
– Agata (Halina Golanko) – urugwajska kochanka Leszczyńskiego,
– Petya (Remo Girone) – rosyjski biznesmen,
– dyrektor ambasady (Daniel Olbrychski) – przełożony Leszczyńskiego,
– Ewa (Agata Buzek) – córka Leszczyńskiego.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Persona non grata?

Film Persona non grata został wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego, polskiego reżysera, laureata wielu nagród. Zanussi jest autorem takich filmów jak „Barwy ochronne”, „Kontrakt”, „Cwał” czy „Iluminacja”. Reżyser ukończył studia na Wydziale Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego i studia filmowe na łódzkiej filmówce. Jego filmy są często poświęcone wartościom duchowym, wątpliwościom życiowym i problemom współczesnego świata.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Persona non grata występują wybitni polscy i rosyjscy aktorzy. Zbigniew Zapasiewicz, który gra główną rolę, był jednym z największych polskich aktorów. Pojawił się w takich filmach jak „Krzyżacy”, „Wesele”, „Ziemia obiecana” czy „Ławeczka”. W filmie Persona non grata grał u boku Nikity Mikhalkova, rosyjskiego aktora i reżysera. Mikhalkov zagrał w takich filmach jak „Służące”, „Słońce w sieci”, „12” czy „Czarownice z Salem”. W filmie Persona non grata występują również tacy aktorzy jak Jerzy Stuhr, Remo Girone, Daniel Olbrychski, Andrzej Chyra, Andrey Smirnov i Halina Golanko.

Gdzie obejrzeć Persona non grata online?

Cały film Persona non grata jest dostępny online na różnych platformach, takich jak vider, cda, zalukaj czy alekino.net. Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki filmów i wyboru najlepszej opcji dla siebie.

Persona non grata z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film Persona non grata jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dla widzów, którzy woleliby polskie wersje językowe, film jest dostępny w różnych opcjach, tak aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.

Warto poświęcić 113 minut na seans online?

Persona non grata to film, który z pewnością warto obejrzeć. To historyczny dramat polityczny, który pokazuje trudne wybory, jakie muszą podjąć ludzie w służbie dyplomatycznej. Film jest nie tylko wciągający, ale też pełen ciekawych postaci i wątków. Persona non grata to film dla widzów, którzy lubią kino ambitne i poruszające ważne problemy współczesnego świata.

Dobra wiadomość! Cały film Persona non grata możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli jesteś miłośnikiem ambitnego i ciekawego kina, to Persona non grata to film dla Ciebie. Cały film jest dostępny online, na różnych platformach, takich jak vider, cda, zalukaj czy alekino.net. Zachęcamy do obejrzenia całego filmu i podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy. Persona non grata to film, który z pewnością poruszy widzów i zostawi w nich silne wrażenie.