Piąta pora roku (2012) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2012
96 min
6.3
Piąta pora roku to polski dramat z 2012 roku, który do dziś cieszy się dużą popularnością wśród polskich widzów. Film opowiada historię emerytowanej nauczycielki muzyki,...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1186
Teraz ogląda: 210

Wprowadzenie do całego filmu Piąta pora roku

Piąta pora roku to polski dramat z 2012 roku, który do dziś cieszy się dużą popularnością wśród polskich widzów. Film opowiada historię emerytowanej nauczycielki muzyki, która pragnie spełnić ostatnie życzenie swojego zmarłego partnera – rozsypać jego prochy nad morzem w miejscu ich spotkania. Aby zrealizować swoje marzenie, musi prosić o pomoc owdowiałego kierowcę. Tę dwójkę dzieli wiele, ale w trakcie podróży połączy ich niesamowita przyjaźń, która przezwycięży dzielące ich różnice.

Film został wyreżyserowany przez Jerzego Domaradzkiego, a w obsadzie pojawili się m.in. Ewa Wiśniewska, Andrzej Grabowski, Agnieszka Mandat i Marian Dziędziel. Piąta pora roku to film, który porusza trudne tematy, porażki i nadzieje, a jednocześnie przemienia nasze spojrzenie na życie.

Cały film Piąta pora roku ma czas trwania 96 minut i jest dostępny online dla każdego zainteresowanego. Można go obejrzeć na wielu stronach, takich jak vider, cda czy zalukaj. Warto poświęcić te 96 minut na seans, ponieważ film zachwyca nie tylko fabułą, ale również doskonałą grą aktorską.

Piąta pora roku cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film Piąta pora roku rozgrywa się w Polsce, krótko po odejściu ukochanego partnera bohaterki. Emerytowana nauczycielka muzyki pragnie spełnić ostatnie życzenie ukochanego i rozsypać jego prochy nad morzem. Niestety, nie ma możliwości, aby sama to zrobić. Dlatego postanawia poprosić o pomoc kierowcę rajdowego, który właśnie owdowiał. Mężczyzna od razu zgadza się pomóc, chociaż nic nie wie o tej kobiecie.

Początkowo tę dwójkę dzieli wszystko – pochodzenie, wyznawane wartości, doświadczenia. Jednak w trakcie podróży przezwyciężają wszystkie różnice i zaczynają na siebie polegać. Przyjaźń, która im towarzyszy, napędza ich do przodu na każdym kroku.

Postacie fabularne

W filmie Piąta pora roku występują następujące postacie:
– Emerytowana nauczycielka muzyki – główna bohaterka, która pragnie spełnić ostatnie życzenie swojego zmarłego partnera. Wyrusza w drogę, aby rozsypać jego prochy nad morzem. Gra ją Ewa Wiśniewska.
– Kierowca rajdowy – owdowiały mężczyzna, który zgadza się pomóc głównej bohaterce w spełnieniu jej marzenia. Gra go Andrzej Grabowski.
– Inne postacie, które pojawiają się w filmie to m.in. córka emerytowanej nauczycielki i mąż kierowcy rajdowego.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Piąta pora roku?

Film Piąta pora roku został wyreżyserowany przez Jerzego Domaradzkiego, który jest jednym z najbardziej cenionych reżyserów w Polsce. Znany przede wszystkim z realizacji filmów fabularnych, a także seriali telewizyjnych. Wyreżyserował m.in. takie filmy jak „Wena” czy „Prawo ojca”.

Jerzy Domaradzki uchodzi za twórcę oryginalnych i emocjonalnych projektów filmowych. Jego filmy cieszą się uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jest laureatem wielu nagród, w tym Złotej Kaczki za najlepszy film.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Piąta pora roku występują wybitni polscy aktorzy, którzy w swojej karierze zyskali wiele tytułów i nagród. W obsadzie możemy zobaczyć m.in.:
– Ewa Wiśniewską, która zagrała emerytowaną nauczycielkę muzyki,
– Andrzeja Grabowskiego w roli kierowcy rajdowego,
– Agnieszkę Mandat oraz Marian Dziędziel, którzy pojawiają się w mniejszych rolach.

Wszyscy aktorzy w całym filmie zrobili niesamowitą robotę, co tylko dodaje uroku tej produkcji.

Gdzie obejrzeć Piąta pora roku online?

Cały film Piąta pora roku można obejrzeć w internecie na stronach takich jak vider, cda czy zalukaj. Warto również skorzystać z innej opcji i odwiedzić wyszukiwarkę filmów – alekino.net.

Jeżeli chcesz obejrzeć film z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem, warto wybrać opcję z polskim lektorem, który dodatkowo umili seans i dopełni efektów.

Piąta pora roku z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Piąta pora roku online ma bardzo dobrze wykonany polski lektor, który daje dodatkową wartość całemu seansowi. Dla osób, które wolą czytać niż słuchać, dostępne są również opcje napisów w języku polskim. Dla tych, którzy preferują oglądanie w oryginalnej wersji, film jest również dostępny z angielskimi napisami lub lektorem.

Warto poświęcić 96 minut na seans online?

Tak! Warto poświęcić te 96 minut na seans filmu Piąta pora roku. Cała fabuła jest pełna emocji i przemyśleń. Historia daje do myślenia, porusza trudne tematy, ale jednocześnie napędza do przodu. Warto obejrzeć ten film, aby dostrzec, że każda porażka w życiu może prowadzić nas do zwycięstwa.

Dobra wiadomość! Cały film Piąta pora roku możesz obejrzeć online już teraz!

Na podsumowanie chcemy przypomnieć, że cały film Piąta pora roku jest dostępny online dla każdego zainteresowanego. Warto obejrzeć ten film ze względu na niesamowity klimat, emocje i wiele refleksji. Zachęcamy również do podzielenia się własną opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem. Obejrzyj film już teraz i pozwól, aby historia zmieniła Twoje spojrzenie na życie!