Piękna i Bestia (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
91 min
8
Piękna i Bestia to jedna z najbardziej kultowych animacji Disneya, która weszła na ekrany kin w 1991 roku. Film ten opowiada historię pięknej Belle, która...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 7294
Teraz ogląda: 229

Wprowadzenie do całego filmu Piękna i Bestia

Piękna i Bestia to jedna z najbardziej kultowych animacji Disneya, która weszła na ekrany kin w 1991 roku. Film ten opowiada historię pięknej Belle, która zgadza się zamieszkać w zamkniętym w ponurym zamku, gdzie poznaje okropnego Bestię. Film jest połączeniem różnych gatunków: animacji, dramatu, a także romansu. Piękna i Bestia stała się jednym z najpopularniejszych filmów animowanych w historii kina i zachwyciła widzów na całym świecie. Teraz dzięki dostępności online każdy może obejrzeć ten klasyczny film Disneya w komfortowym domowym zaciszu.

Piękna i Bestia – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Piękna i Bestia rozgrywa się w urokliwej francuskiej wiosce, gdzie mieszka piękna i inteligentna dziewczyna – Belle. Bohaterka zostaje uwięziona w ponurym zamczysku, gdzie zamieszkuje Bestia, która kiedyś była przystojnym księciem. Bestia zostaje uwięziona w odrażającym ciele przez złą czarownicę i nie może się z niej wyzwolić, dopóki nie zostanie pokonany rycerzem zakochanym w obliczu wiary i miłości. Belle, z początku niechętnie, ale z czasem zaczyna ujawniać swoje dobre serce i wraz z Bestią przeżywają wiele przygód. Film kończy się szczęśliwie, Ursula uwolnia Bestię z klątwy, a Belle i Bestia zakochują się w sobie.

Postacie fabularne

W filmie Piękna i Bestia możemy poznać szeroką gamę postaci, które koloryzują historię Belle i Bestii. Belle to inteligentna i piękna dziewczyna, której wytworna i elegancka dusza daje nadzieję na zwycięstwo nad Bestią. Bestia to z kolei potężny stwór, który stał się ofiarą złej czarownicy. Ruchomy zamek zamieszkują różne postacie, w tym: Lumiere, dyżurny pożarnik zamku, Mrs Potts, sprzątaczka zamku, i mały Chi-Chi, goryl, z którym Belle będzie miła zabawę. Mamy do czynienia także z postaciami negatywnymi, takimi jak czarownica Ursula, która zaczarowała Bestię, a także Gaston, który dąży do pogromu Bestii.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Piękna i Bestia?

Reżyserem filmu Piękna i Bestia jest Gary Trousdale. Trousdale jest znanym reżyserem szeregu klasycznych filmów animowanych Disneya, a jego portfolio obejmuje takie hity jak „Księżniczka i żaba” i „Herbie: Fully Loaded”. Dzięki swojej talentowi i wizji, reżyser przyczynił się do powstania jednego z najbardziej kultowych filmów Disneya w historii.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W rolę Belle wcieliła się Paige O’Hara – amerykańska aktorka, piosenkarka i głos. Paige zasłynęła dzięki roli Bell w filmie Piękna i Bestia i była nominowana do nagrody Tony za swoją rolę w musicalu „The Mystery of Edwin Drood”. Robby Benson zagrał Bestię, aktor znany z takich filmów jak „The Chosen” i „Friends”. Richard White wcielił się w antagonistę Belle i Bestii, Gastona. Jerry Orbach zagrał Lumiere, świecącego na zamku, a David Ogden Stiers zagrał Cogsworth, zegara zamkowego. Angela Lansbury zrobiła głos dla pani pot, a Rex Everhart zagrał ojca Belle.

Gdzie obejrzeć Piękna i Bestia online?

Film Piękna i Bestia jest dostępny na wielu platformach streamingowych, takich jak vider, cda, zalukaj. Aby znaleźć link do obejrzenia filmu, można skorzystać z wyszukiwarki filmów alekino.net. Warto zadbać o to, aby wybrać stronę, która oferuje film z dobrą jakością dźwięku i obrazu.

Piękna i Bestia z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Piękna i Bestia jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dla widzów z Polski zalecamy skorzystanie z opcji obejrzenia filmu z lektorem lub napisami, w celu lepszego zrozumienia dialogów. Dzięki tej opcji polscy widzowie będą mogli cieszyć się klasyczną animacją Disneya w pełni.

Warto poświęcić 91 minut na seans online?

Oczywiście, że tak! Film Piękna i Bestia to klasyczna animacja, która świetnie łączy dramat, akcję i elementy romantyczne. Dodatkowo warto obejrzeć film z powodu pięknych, klasycznych piosenek, takich jak „Tale as Time”, „Be Our Guest” i „Beauty and the Beast”. Film ten na pewno zachwyci zarówno starszych, jak i młodszych widzów.

Dobra wiadomość! Cały film Piękna i Bestia możesz obejrzeć online już teraz!

Film Piękna i Bestia to klasyka kina animowanego, a dzięki dostępności online, każdy może obejrzeć ten piękny film w dowolnym momencie. Obejrzenie tego filmu to wspaniała okazja, aby przeżyć kolejny raz historię Belle i Bestii, których miłość pokonała klątwę. Zachęcamy do oglądania i dzielenia się swoimi opiniami w sekcji komentarzy pod tym artykułem.