Piłsudski (2019) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2019
107 min
5
Film Piłsudski to emocjonująca opowieść, która odbywa się w roku 1901 w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze, gdzie więziony jest słynny już działacz polityczny -...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 3079
Teraz ogląda: 166

Wprowadzenie do całego filmu Piłsudski

Film Piłsudski to emocjonująca opowieść, która odbywa się w roku 1901 w szpitalu psychiatrycznym w rosyjskim zaborze, gdzie więziony jest słynny już działacz polityczny – Józef Piłsudski. Polskie podziemie niepodległościowe przygotowuje ucieczkę dla Piłsudskiego, dzięki czemu zostaje uwolniony. Jednak kolejni burzliwi lata, naznaczone rewolucyjnymi wydarzeniami, przemocą i zdradą, sprawiają, że musi on manewrować na grząskim gruncie między zachowawczą biernością Polskiej Partii Socjalistycznej a agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem. Czy Józef Piłsudski zdoła doprowadzić do szansy na niepodległą Polskę? To wszystko w kinowym dramacie w reżyserii Michała Rosy.
Film Piłsudski zdobył uznanie widzów, krytyków i specjalistów filmowych. Premiera miała miejsce 13.09.2019 roku w Polsce. Czas trwania filmu to 107 minut, a reżyserem jest Michał Rosa. Piłsudski to film o gatunku dramatycznym i historycznym, z polską obsadą, wśród której możemy zobaczyć m.in.: Borysa Szyca, Magdalenę Boczarską czy Jana Marczewskiego.

Film Piłsudski to propozycja dla tych, którzy chcą zobaczyć emocjonującą historię Polski w odmiennym świetle. Co więcej, cały film można obejrzeć online, co ułatwia dostęp do produkcji bez wychodzenia z domu.

Piłsudski cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w roku 1901 w szpitalu psychiatrycznym w Rosji. Józef Piłsudski jest tam przetrzymywany przez rosyjskich najeźdźców. Dzięki pomocy polskiego podziemia niepodległościowego, udaje mu się uciec. Lata 1905-1914 są naznaczone zamieszaniami i trudnymi wyborami dla bohatera filmu. Józef Piłsudski musi wybierać między zachowawczą biernością i agresją wobec zaborców, skutkującą odwetem.

Jego marzeniem jest niepodległa Polska, ale droga do niej jest pełna przeszkód. Wtedy właśnie pojawia się szansa na wolność i niepodległość, którą Piłsudski postanawia wykorzystać. Czy uda mu się zrealizować swoje marzenie i uratować kraj przed wrogami? Odpowiedź na te pytania znajdziesz, oglądając cały film Piłsudski.

Postacie fabularne

W filmie Piłsudski występuje wiele postaci, wśród których główne role odgrywają:

– Józef Piłsudski (Borys Szyc) – działacz polityczny i wojskowy, walczy o niepodległość Polski
– Aleksandra Piłsudska (Magdalena Boczarska) – żona Józefa Piłsudskiego, z którą nie dane mu będzie doczekać wolnej Polski
– Bolesław Wieniawa-Długoszowski (Jan Marczewski) – przeciwnik Piłsudskiego
– Marcin Kasprzak (Tomasz Schuchardt) – członek Polskiej Partii Socjalistycznej

Czasami pojawiają się również inni bohaterowie, którzy odgrywają mniejsze lub większe role.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Piłsudski?

Film Piłsudski został wyreżyserowany przez Michała Rosę. To polski reżyser, który znany jest z wielu znakomitych produkcji, takich jak „Śmierć w Wenecji”, „Droga”, „Pora umierać”. W przypadku Piłsudskiego Rosa podjął się wyzwania i zrealizował film, który zachwycił krytyków i widzów. Wybór reżysera okazał się jak najbardziej trafiony.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Piłsudski wystąpiła polska czołówka aktorska, m.in.:

– Borys Szyc (w roli Józefa Piłsudskiego) – aktor, laureat wielu nagród, występował w takich filmach jak „Symetria”, „Korpus drogi”, „Człowiek z marmuru”
– Magdalena Boczarska (w roli Aleksandry Piłsudskiej) – aktorka, znana m.in. z filmów „Na dobre i na złe”, „Nienasycenie”
– Jan Marczewski (w roli Bolesława Wieniawy-Długoszowskiego) – aktor i reżyser, występował w takich filmach jak „Eifel 65”, „Śmierć jak kromka chleba”
– Maria Dębska (w roli Ireny Sendlerowej) – aktorka, znana m.in. z serialu „O mnie się nie martw”
– Józef Pawłowski (w roli Witolda) – aktor, zagrał m.in. w filmach, „Wołyń”, „Najlepszy”
– Tomasz Schuchardt (w roli Marcina Kasprzaka) – aktor, znany z ról m.in. w filmach „Body/Ciało”, „Piłsudski”
– Kamil Szeptycki (w roli Józefa Piłsudskiego jako dziecko) – aktor, który zagrał główną rolę w filmie „Ksiaze i dybuk”
– Eliza Rycembel (w roli młodej Aleksandry Piłsudskiej) – aktorka, którą widzieliśmy również w filmie „AmbaSSada”
– Marcin Hycnar (w roli Edmunda Charaszkiewicza) – aktor, znany z serialu „Diagnoza”

Gdzie obejrzeć Piłsudski online?

Cieszy nas fakt, że cały film Piłsudski jest dostępny online dla kogoś, kto chce go obejrzeć. Na stronach takich jak Vider, Cda czy Zalukaj swobodnie można znaleźć tę produkcję. Doceśnie serwis Alekino.net, ponieważ oferuje wyszukiwarkę filmów, dzięki czemu łatwiej odnaleźć interesujący nas film.

Piłsudski z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cieszymy się również, że cały film Piłsudski jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dzięki temu można w pełni zrozumieć dialogi i poczuć klimat Polski sprzed wielu lat. Oglądając z lektorem, widzowie nie muszą się obawiać, że nie zrozumieją akcji lub dialogów. A dla tych, którzy woleliby oryginalny dźwięk, są dostępne napisy.

Warto poświęcić 107 minut na seans online?

Oczywiście, warto! Film Piłsudski to emocjonująca opowieść o wojnie, zdradzie i walce o wolność. Produkcja ta przedstawia nam postać, która wpłynęła na historię Polski i na polityczne wydarzenia w naszym kraju. Każdy, kto lubi filmy związane z historycznymi wydarzeniami, powinien obejrzeć Piłsudskiego.

Dobra wiadomość! Cały film Piłsudski możesz obejrzeć online już teraz!

Zachęcamy do obejrzenia całego filmu Piłsudski online już teraz! Warto zanurzyć się w historii Polski i przeżyć niezwykłe chwile razem z bohaterami. Jeśli macie już swoje ulubione strony z filmami, koniecznie szukajcie tam tego produkcji. Zachęcamy również do podzielenia się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy poniżej, aby inni czytelnicy mogli przeczytać Wasze spostrzeżenia i sugestie.