Prospero’s Books (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
120 min
6.8
Prospero’s Books to wspaniały film, który swoją premierę miał w roku 1991. Reżyserem tego dzieła jest Peter Greenaway, a kraj produkcji to Japonia. Film trwa...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 4119
Teraz ogląda: 303

Wprowadzenie do całego filmu Prospero’s Books

Prospero’s Books to wspaniały film, który swoją premierę miał w roku 1991. Reżyserem tego dzieła jest Peter Greenaway, a kraj produkcji to Japonia. Film trwa 120 minut i skategoryzowany jest jako dramat i fantasy. W rolach głównych zobaczymy takie gwiazdy, jak: John Gielgud, Michael Clark, Michel Blanc i Erland Josephson. Prospero’s Books to bez wątpienia jeden z najbardziej oryginalnych filmów w historii kina. Opowiada o wielkim mędrcu, książęciu Prospero, którego obsesja na punkcie władzy i kontroli sprawia, że traci swoją miłość i zaniedbuje swoją córkę.

Film ten jest niezwykle popularny oraz długo wyczekiwany przez miłośników kina. Dzięki różnorodnym platformom strumieniowym, takim jak Vider, CDA, Zalukaj oraz seans możliwy bezpośrednio w domu, każdy ma szansę obejrzeć Prospero’s Books online.

Prospero’s Books cały film – najważniejsze informacje o fabule

Fabuła Prospero’s Books rozgrywa się w renesansowym świecie, gdzie Prospero, książę miasta, przebywa w swojej ogromnej bibliotece z tysiącami książek. Próbując zapanować nad wszechświatem, książąt zabiera ze sobą swoją córkę Miranda, ale wkrótce jego obsesja na punkcie władzy zaczyna wpadać na łeb i szyję. Prospero wprowadza każdego z 24 edukacyjnych projektów w swoim życiu, wykorzystując różne style, kostiumy, tancerzy i wokalistów, aby ujawnić swoje wewnętrzne emocje. Fabuła obejmuje wiele wątków, takich jak miłość, zdrada, zemsta oraz dążenie do władzy i kontroli nad innymi.

Postacie fabularne

W skład obsady Prospero’s Books wchodzą takie postacie, jak Prospero, książę miasta, którego zagrał John Gielgud. W rolę córki Prospero wciela się Isabelle Pasco, a Michael Clark występuje jako Ariel. Marie Angel gra rolę Księżniczki Claribel, a Rangi Nikora wciela się w postać Ferdinanda, księcia Neapolu i syna Alonso. Kenneth Cranham z kolei zagrał rolę Ambrosia, a Mark Rylance wystąpił jako Tytan.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Prospero’s Books?

Reżyserem Prospero’s Books jest Peter Greenaway, znanym brytyjskim reżyserem filmowym oraz scenarzystą, który specjalizuje się w tworzeniu dzieł pełnych poezji, bogatej wizualnie i metaforycznej. Greenaway jest autorem takich filmów, jak A Zed & Two Noughts, The Belly of an Architect and The Cook, The Thief, His Wife & Her Lover.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Prospero’s Books jest pełen znanych aktorów. Podczas seansu zobaczymy takie gwiazdy, jak: John Gielgud, który zagrał rolę Prospero; Michael Clark, który wcielił się w postać Ariela; Michel Blanc grającego Gonzalę oraz Erland Josephson, który w roli duchowego przewodnika Prospero, doradza mu w zagadce zdrady i zemsty.

Gdzie obejrzeć Prospero’s Books online?

Prospero’s Books to jeden z najważniejszych filmów z lat 90-tych, który dostępny jest w Internecie. Film można obejrzeć za pośrednictwem popularnych platform Vider, CDA, Zalukaj oraz na stronach specjalizujących się w filmach online, takich jak alekino.net.

Prospero’s Books z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Prospero’s Books jest dostępny z różnymi opcjami oglądania, w tym z polskim lektorem lub napisami. Dubbingowanie i lektoring, to doskonałe rozwiązania dla osób, które chcą swobodnie oglądać film nieprzerwanie z zachowaniem pełnej wartości artystycznej.

Warto poświęcic 120 minut na seans online?

Absolutnie warto poświęcić czas na ten film. Prospero’s Books to oryginalne i piękne dzieło sztuki filmowej, które na przestrzeni lat zachwyciło miliony widzów z całego świata. To przepiękna, metaforyczna opowieść o miłości, próbie zemsty, władzy i kontroli nad innymi. Film ten zawiera wiele niesamowitych scen, zarówno tańca, jak i wokalu, opłaca się zatem poświęcić te 2 godziny na jego obejrzenie.

Dobra wiadomość! Cały film Prospero’s Books możesz obejrzeć online już teraz!

Film Prospero’s Books to pełna poezji opowieść, która z całą pewnością zaciekawi zarówno miłośników kina, jak i osoby, które nie są do końca zaznajomione z gatunkiem dramatu. Dzięki dostępności filmu w Internecie, każdy może obejrzeć Prospero’s Books w dowolnym momencie i miejscu. Zachęcamy do skorzystania z opcji, jakie daje nam sieć i odwiedzenia platformy alekino.net, gdzie można obejrzeć ten wspaniały film online już teraz. Podziel się swoimi wrażeniami i doświadczeniami w komentarzach pod tym artykułem.