Przedwiośnie (2001) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2001
139 min
4.7
"Przedwiośnie" to adaptacja klasyki polskiej literatury, powieści Stefana Żeromskiego. To historia młodego Cezarego Baryki, który wkracza w świat miłości, buntu i dojrzewania w czasie rewolucji...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2440
Teraz ogląda: 271

Wprowadzenie do całego filmu Przedwiośnie

„Przedwiośnie” to adaptacja klasyki polskiej literatury, powieści Stefana Żeromskiego. To historia młodego Cezarego Baryki, który wkracza w świat miłości, buntu i dojrzewania w czasie rewolucji 1920 roku. Film został wyreżyserowany przez Filipa Bajona – uznawanego polskiego reżysera, znanego z wielu filmowych hitów. W obsadzie występują Mateusz Damięcki, Krystyna Janda, Janusz Gajos, Daniel Olbrychski i wiele innych gwiazd polskiego kina. Cały film trwa 139 minut i jest w gatunku dramat. Produkcja została zrealizowana we Francji.

„Przedwiośnie” odniosło duży sukces zarówno wśród krytyków, jak i widzów. Film jest dostępny w sieci, więc każdy może go obejrzeć w dowolnym czasie.

Przedwiośnie cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w czasie rewolucji 1920 roku, w miejscach takich jak Baku czy Polska. Głównym bohaterem jest młody Cezary Baryka, który chce być inżynierem naftowym. Jego pasją są kobiety i historia. Wkrótce, kiedy zakochuje się po raz pierwszy, do miasta wkracza rewolucja, giną jego przyjaciele i dziewczyna, umiera matka. Za namową ojca wyjeżdża do Polski, gdzie w czasie wojny z bolszewikami ratuje życie swojemu przyjacielowi. Po wojnie zaproszonego przez niego do rodzinnego majątku, ma nadzieję na spokojne życie. Tymczasem zakochuje się w nim kobieta, i to nie jedna. Baryka jest rozdarty – głos wewnętrzny mówi mu, czego ma nie robić, ale nie mówi, co ma robić. Aż pewnego dnia…

Postacie fabularne

W filmie „Przedwiośnie” występują:
– Mateusz Damięcki jako Cezary Baryka,
– Krystyna Janda jako Jadwiga,
– Janusz Gajos jako ojciec Baryki,
– Daniel Olbrychski jako Michał,
– Małgorzata Lewińska jako Lucyna,
– Urszula Grabowska jako Laura,
– Karolina Gruszka jako ojczymka,
– Maciej Stuhr jako Łysy,
– Andrzej Chyra jako Władzio.

Cezary Baryka to główny bohater filmu, młody mężczyzna, który pragnie uwolnić się od restrykcyjnych zasad swego ojca, odkryć świat i dojrzeć jako człowiek. Jadwiga to kobieta, w którą Baryka jest bezgranicznie zakochany. To ona wyznacza mu drogę dojrzewania i pochylenia się nad swoim życiem. Michał to przyjaciel Baryki, który wychodzi mu na pomoc w czasie wojny z bolszewikami.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Przedwiośnie?

„Przedwiośnie” zostało wyreżyserowane przez Filipa Bajona – jednego z najważniejszych polskich reżyserów, znanego z takich filmów, jak „Zamach na Stanleya”, „Przesłuchanie” czy „Katyń”. Bajon to mistrz w prowokowaniu emocji widza i odkrywaniu nowych wymiarów w fabule. Zdobył on wiele nagród i wyróżnień, a jego filmy są cenione nie tylko w Polsce, ale również na świecie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie „Przedwiośnie” zobaczymy aktorów, którzy w pełni wpisali się w swoje role:

– Mateusz Damięcki jako Cezary Baryka – znany polski aktor i model, zagrał w takich filmach, jak „Chrząszcz”, „Kogel-mogel 3” czy „Pułapki umysłu”.
– Krystyna Janda jako Jadwiga – aktorka i reżyserka, zadebiutowała w filmie „Człowiek z marmuru”. Grała m.in. w „Mephisto” i „Interrogation”.
– Janusz Gajos jako ojciec Baryki – aktor, objawienie filmu „Człowiek z marmuru”. Zagrał w takich filmach, jak „Dzień świra”, „Moje miasto” czy „Świat według Kiepskich”.
– Daniel Olbrychski jako Michał – jeden z najbardziej znanych polskich aktorów za granicą, znany z takich filmów, jak „Popiół i diament”, „Królowa Bona”.
– Małgorzata Lewińska jako Lucyna – aktorka i reżyserka teatralna, znana przede wszystkim z roli Maryny w serialu „Zmiennicy”.
– Urszula Grabowska jako Laura – aktorka i reżyserka, zagrała m.in. w „Tulipan” i „Sztuce kochania”.
– Karolina Gruszka jako ojczymka – aktorka i reżyserka, zagrała m.in. w „Ostatniej akcji” i „Potopie”.
– Maciej Stuhr jako Łysy – aktor, solista i kabareciarz, zagrał m.in. w „Chłopcach”, „Listach do M.” i „Wołyń”.
– Andrzej Chyra jako Władzio – aktor, znany z takich filmów jak „Wszystko co kocham”, „Body/Ciało” czy „Plac zabaw”.

Gdzie obejrzeć Przedwiośnie online?

Film „Przedwiośnie” w całości jest dostępny w Internecie na wielu stronach, takich jak Vider, Cda czy zalukaj. Warto też skorzystać z wyszukiwarki filmów, takiej jak alekino.net.

Przedwiośnie z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Ciekawą opcją jest dostęp do „Przedwiośnia” z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem. Każdy może wybrać formę, która mu najbardziej odpowiada. Dzięki temu jeszcze bardziej wczujesz się w klimat historii opowiadanej w filmie.

Warto poświęcić 139 minut na seans online?

„Przedwiośnie” to film wart uwagi z wielu powodów. To adaptacja klasyki polskiej literatury, która przedstawia czas burzliwych przemian, rewolucji i walki. Fabuła filmu skupia się na trudach dorastania i miłości, ale również na etycznych i moralnych dylematach. To produkcja pełna emocji i refleksji, która porusza widza na wiele sposobów.

Dobra wiadomość! Cały film Przedwiośnie możesz obejrzeć online już teraz!

„Przedwiośnie” to film, który warto zobaczyć. To opowieść o miłości, buncie i dojrzewaniu, która z pewnością dotknie każdego. Dzięki dostępności w Internecie, każdy może obejrzeć ten wspaniały film w dowolnym miejscu i czasie. Zapraszamy do obejrzenia „Przedwiośnia”, którego fabułę na długo zapamiętasz. A po seansie zachęcamy do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem.