Robin Hood: Książę Złodziei (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
143 min
6.9
Robin Hood: Książę Złodziei to film akcji, dramatyczny, przygodowy i romantyczny, który został wyprodukowany w USA w 1991 roku przez reżysera Kevina Reynoldsa. Jest to...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 8255
Teraz ogląda: 398

Wprowadzenie do całego filmu Robin Hood: Książę Złodziei

Robin Hood: Książę Złodziei to film akcji, dramatyczny, przygodowy i romantyczny, który został wyprodukowany w USA w 1991 roku przez reżysera Kevina Reynoldsa. Jest to jedna z najpopularniejszych adaptacji opowieści o legendarnym Robinie Hoodzie, którym w tej wersji filmowej wcielił się Kevin Costner. Robin powrócił z krucjat i zorientował się, że jego rodzinną posiadłość doszczętnie zniszczono, a władzę przejął chciwy szeryf z Nottingham. Robin próbuje przeciwstawić mu się, a wkrótce poznaje grupę podobnych sobie straceńców, którzy ukrywają się w lesie. Z czasem Robin zyskuje sławę szlachetnego rozbójnika, który zabiera bogatym i daje biednym. Jednak nie podoba się to szeryfowi, który porywa ukochaną Robin Hooda, Lady Marion w celu zmuszenia jej do zostania jego żoną.

Film Robin Hood: Książę Złodziei cieszy się dużym zainteresowaniem wśród miłośników kina. Jest dostępny online, co bardzo ułatwia jego obejrzenie.

Robin Hood: Książę Złodziei cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Robin Hood: Książę Złodziei rozgrywa się w XII wieku, w Anglii. Robin, drapieżny uczestnik krucjat, powraca do swojej rodzimej posiadłości, aby odkryć, że jej mieszkańcy zostali brutalnie napadnięci, a rządy przejął bezwzględny szeryf z Nottingham. Robin postanawia przeciwstawić się jego władzy i tworzy grupę straceńców, którzy ukrywają się w lesie. Stopniowo staje się szlachetnym rozbójnikiem, który pomaga biednym i zabiera bogatym, co przysparza mu licznych wrogów, w tym właśnie szeryfa z Nottingham.

Jego sytuacja komplikuje się, gdy szeryf porywa jego ukochaną, Lady Marion i zmusza ją do zostania jego żoną. Robin musi zorganizować akcję odbicia ukochanej z zamku, który strzegą strażnicy. W trakcie walki z buntownikami odbijających Lady Marion Robin dowiaduje się, że jego ojciec zginął z ręki szeryfa i postanawia się zemścić.

Postacie fabularne

Głównymi bohaterami filmu Robin Hood: Książę Złodziei są:

– Robin Hood – uwielbiany bohater filmu, były żołnierz, uczestnik krucjat, który powraca do swojej rodzimej posiadłości, aby stawić czoła chciwemu szeryfowi z Nottingham.

– Lady Marion – ukochana Robina, która zostaje porwana przez szeryfa i zmuszona do małżeństwa.

– Szeryf z Nottingham – tyran, który zdobył władzę nad Nottingham, i który jest największym wrogiem Robina.

– Azeem – przyjaciel Robin Hooda, uciekinier z krucjat, pomagający Robinowi w walce przeciwko szeryfowi z Nottingham.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Robin Hood: Książę Złodziei?

Reżyserem filmu Robin Hood: Książę Złodziei jest Kevin Reynolds – amerykański reżyser i scenarzysta, który w swoim dorobku ma wiele filmów akcyjnych i przygodowych, takich jak Wodny świat czy Hatari!.

Kevin Reynolds jest znany z umiejętności opowiadania interesujących historii w stylu hollywoodzkim, co widać w Robin Hood: Książę Złodziei.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie filmu Robin Hood: Książę Złodziei możemy zobaczyć takie gwiazdy, jak:

– Kevin Costner – wcielający się w postać Robin Hooda

– Morgan Freeman – grający Azeema, towarzysza Robina

– Mary Elizabeth Mastrantonio – wcielająca się w postać Lady Marion

– Christian Slater – grający Willa Scarletta

– Alan Rickman – wcielający się w postać szeryfa z Nottingham

Wszyscy aktorzy w filmie Robin Hood: Książę Złodziei zapewnili znakomitą grę i dopracowany dobór do swoich ról.

Gdzie obejrzeć Robin Hood: Książę Złodziei online?

Film Robin Hood: Książę Złodziei jest dostępny online na platformach takich jak vider, cda, czy zalukaj. Wszystkie wersje są łatwe w obsłudze i pozwolą na cieszenie się filmem bez konieczności pobierania go na swój komputer.

Jeśli jesteś fanem kilku filmów i chcesz nieco poszerzyć swoją wiedzę o kinie, serwis alekino.net może Ci pomóc. Zawiera on szeroki wybór filmów, dlatego może stać się jednym z Twoich ulubionych źródeł filmowych.

Robin Hood: Książę Złodziei z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film Robin Hood: Książę Złodziei jest dostępny z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem. Dzięki temu każdy widz, bez względu na poziom znajomości języka angielskiego, może cieszyć się tym wyjątkowym filmem.

Napisy Umieszczone na dole ekranu pozwalają na lepsze zrozumienie dialogów. Lektor natomiast pozwala słyszeć dialogi, ale może być uciążliwy dla osób, które chcą usłyszeć oryginalny dźwięk. Dubbing zastępuje oryginalną wersję językową, ale pozwala lepiej zrozumieć intencje aktorów.

Warto poświęcic 143 minut na seans online?

Robin Hood: Książę Złodziei to jeden z najlepszych filmów akcji i przygodowych, który nie tylko zachwyca swoją fabułą, ale także doskonałymi występami aktorskimi. Warto zobaczyć ten film ze względu na piękne plenery, staranne kostiumy i ciekawą fabułę, która wciągnie widza od pierwszych minut.

Film ten również świetnie radzi sobie z wątkiem romantycznym, a to w połączeniu z wartką akcją, zabawnymi momentami i ujmującym stylem reżyserii sprawia, że jest to film, który trudno oderwać od ekranu.

Dobra wiadomośc! Cały film Robin Hood: Książę Złodziei możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli chcesz poznać historię Robina Hooda i wejść w świat jego przygód, to koniecznie musisz obejrzeć Robin Hood: Książę Złodziei. Jest to film nie tylko dla fanów opowieści o tym legendarnym bohaterze, ale dla każdego, kto lubi filmy akcji i przygodowe.

Film jest dostępny online i zachęcamy do obejrzenia go już teraz. Po seansie koniecznie podziel się swoją opinią o filmie Robin Hood: Książę Złodziei w sekcji komentarzy, chętnie przeczytamy Twoją opinię!