Śluby panieńskie (2010) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2010
100 min
3.8
film Śluby panieńskie (2010) to polska komedia romantyczna, oparta na sztuce Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Reżyserem filmu jest Filip Bajon, a w obsadzie...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2614
Teraz ogląda: 291

Wprowadzenie do całego filmu Śluby panieńskie

film Śluby panieńskie (2010) to polska komedia romantyczna, oparta na sztuce Aleksandra Fredry o tym samym tytule. Reżyserem filmu jest Filip Bajon, a w obsadzie możemy zobaczyć takie gwiazdy, jak Anna Cieślak, Maciej Stuhr i Borys Szyc. Film odnosił sukcesy na festiwalach filmowych i cieszył się popularnością wśród widzów. Śluby panieńskie to historia dwóch przyjaciółek, Anieli i Klary, które buntują się przeciwko konwenansom społecznym, postanawiając wstąpić do zakonu złożając śluby panieńskie.

Jeśli jeszcze nie miałaś/łeś okazji obejrzeć tego filmu, to nadszedł czas! Śluby panieńskie są dostępne online, więc serdecznie zapraszam do obejrzenia tego świetnego filmu.

Śluby panieńskie cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film rozgrywa się w XIX wieku na terenie Polski. Głównymi bohaterkami są dwie przyjaciółki, Aniela i Klara, które nie chcą wyjść za mąż. Aniela ma jednak matkę, która pragnie dla swojej córki odpowiedniego męża. W końcu matka znalazła idealnego kandydata, Gustawa, który podoba się Anieli i który bez wątpienia jest dobrym kandydatem – zamożnym, inteligentnym i z dobrego domu. Jednocześnie Klara jest postanowiona, że nigdy nie wyjdzie za mąż. Jednak wszystko komplikuje fakt, że z sąsiadem Albem przysięgają sobie miłość wieczystą.

Postacie fabularne

W filmie Śluby panieńskie możemy spotkać wiele wspaniałych postaci. Najważniejsze to:
– Aniela – laleczkowa córka pani Dobrójskiej, uwiedziona przez Gustawa.
– Klara – niepokorna i odważna, która nie chce być zmuszona do małżeństwa z nikim.
– Gustaw – idealny kandydat na męża, podoba się Anieli, ale…
– Albin – sąsiad Klarze i porucznik, który pojawia się we właściwym momencie, by pomóc dziewczynie w uporaniu się z jej problemami.
– Pani Dobrójska – matka Anieli, która jest bardzo wybredna i ma wymagania co do zięcia swojej córki.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Śluby panieńskie?

Reżyserem Ślubów panieńskich jest doświadczony w pracy na planie twórca – Filip Bajon. Urodził się w 1947 roku w Zabrzu. To polski reżyser filmowy, teatralny i operowy, który jest absolwentem łódzkiej szkoły filmowej i krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Filip Bajon ma na swoim koncie wiele znakomitych produkcji, w tym takie filmy, jak „Kariéra Nikosia Dyzmy” czy „Daleko od okna”.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Śluby panieńskie występują:
– Anna Cieślak jako Aniela Dobrzycka,
– Marta Żmuda jako Klara Płonska,
– Maciej Stuhr jako porucznik Albin Jasieński,
– Borys Szyc jako Gustaw,
– Robert Więckiewicz jako ksiądz,
– Edyta Olszówka jako Józka,
– Andrzej Grabowski jako hrabia,
– Wiktor Zborowski jako Wołański,
– Jerzy Rogalski jako ojciec Klary i wiele innych polskich aktorów.

Gdzie obejrzeć Śluby panieńskie online?

Można obejrzeć Śluby panieńskie na wielu platformach online. Film jest dostępny na Viderze, CDA oraz Zalukaj. Warto również skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Śluby panieńskie z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cieszymy się, że możemy zaoferować filmy z lektorem, napisami i dubbingiem dla naszych widzów. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Polecamy polską wersję językową, aby lepiej wczuć się w atmosferę filmu.

Warto poświęcić 100 minut na seans online?

Film Śluby panieńskie to idealna propozycja dla fanów komedii romantycznych. Jest to piękna historia o odwadze, przyjaźni i miłości, ale zdobycie jej wymaga wiele wysiłku. To film, który z pewnością zachwyci każdego widza swoim klimatem i kunsztem reżyserskim. Film pozwala nam zakosztować XIX-wiecznych czasów, gdzie miłość i obowiązki towarzyszą nam we wszystkich kwestiach życiowych. Więc, tak! Warto poświęcić 100 minut na seans tego wspaniałego filmu.

Dobra wiadomość! Cały film Śluby panieńskie możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli jeszcze się nie przekonaliście do obejrzenia Ślubów panieńskich, to zachęcamy Was do tego już teraz. Jest to wzruszająca opowieść o dwóch dziewczynach, które walczą o swoje marzenia i pragną samodzielnie kierować swoim życiem. Zachęcamy Was również do podzielenia się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem.