Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem (2003) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2003
103 min
5.5
"Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem" to polski film z 2003 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Akcja filmu przenosi nas o sto lat przed przyjęciem...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1983
Teraz ogląda: 146

Wprowadzenie do całego filmu Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem

„Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” to polski film z 2003 roku w reżyserii Jerzego Hoffmana. Akcja filmu przenosi nas o sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę, do świata magii i pogańskich guseł. Bohaterowie walczą o swoje miejsce na ziemi, w odwiecznej walce dobra ze złem i wskrzeszają wiarę w bogów. Film odnosił wielkie sukcesy zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej, zdobywając szereg nagród na różnych festiwalach filmowych. Cały film dostępny jest online na portalach Vider, CDA, Zalukaj i innych. Zachęcamy do obejrzenia!

Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się na sto lat przed przyjęciem chrztu przez Polskę, w krainie Polan rządzonej przez okrutnego księcia Popiela. Poprzez intrygi i zbrodnie, chce zapewnić sukcesję swemu synowi, co wywołuje bunt ludu. Książę wzywa na pomoc Wikingów. Losy bohaterów przeplatają się w ludzkich namiętnościach: miłości, nienawiści, żądzy władzy. Być może najważniejszą postacią w filmie jest Ziemowit Piastowic, młody myśliwy i wojownik, który zakochuje się w bogatej córce kmiecia Wisza – Dziwie, za którą przeznaczeni są bogowie. W kierującej losami ludzi i bogów walce dobra ze złem, musi podjąć trudną decyzję.

Postacie fabularne

W filmie „Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” występuje szereg postaci, wśród których wyróżnić można:

– Ziemowita Piastowica, młodego myśliwego i wojownika
– Dziwę, córkę bogatego kmiecia Wisza, za którą przeznaczeni są bogowie
– Popiela, okrutnego księcia, którego legendarnie zjadły myszy
– Siemowita, młodego i ambitnego dziadka Piastowca
– Wikingów, którzy zostają wezwani na pomoc przez Popielę, aby pomóc mu utrzymać tron.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem?

Reżyserem filmu jest Jerzy Hoffman, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, lauratem Złotych Lwów z Gdańska, nagrody Lifetime Achievement Award podczas festiwalu ERA New Horizons w Nowym Jorku, a także Złotej Kaczki dla najlepszego reżysera. Hoffmana znają przede wszystkim polskie widzowie, którzy widzieli takie tytuły, jak „Znachor” czy „Potop”. Reżyser jest znany ze swojego niebanalnego podejścia do materiału i szczegółowej pracy nad każdym filmem, co niejednokrotnie przynosiło mu sukcesy na całym świecie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W „Starej baśni. Kiedy Słońce było bogiem” zobaczymy takie wybitne postacie polskiej kinematografii, jak Daniel Olbrychski, Bogdan Stupka, Małgorzata Foremniak czy Jerzy Trela. W obsadzie znalazł się również Michał Żebrowski, który wcielił się w rolę Ziemowita Piastowica, młodego myśliwego i wojownika, walczącego o swoje miejsce w świecie, ale przede wszystkim z sercem pełnym miłości. Olbrychski natomiast wciela się w postać mądrego i doświadczonego Siemowita, który pomaga Ziemowitowi w jego trudnych wyborach.

Gdzie obejrzeć Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem online?

Cały film „Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” możemy obejrzeć w serwisie online. Film jest dostępny na wielu platformach, takich jak Vider, CDA, Zalukaj i wiele innych. Zachęcamy jednak do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net, który pozwoli nam na znalezienie najlepszej opcji dla naszej potrzeby.

Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film „Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” jest dostępny nie tylko z oryginalną ścieżką dźwiękową, ale także z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Każdy widz może wybrać opcję, która mu najbardziej odpowiada, aby w pełni zanurzyć się w świat tej kultowej produkcji.

Warto poświęcić 103 minuty na seans online?

„Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” to film, który z pewnością wywołuje wiele emocji u widzów. To magiczna opowieść o miłości, wierze i walce dobra ze złem, w której występują prawdziwe kultowe postaci polskiego kina. Nawet jeśli nie jesteśmy pasjonatami historii czy mitologii słowiańskiej, warto zaznać niezapomnianych wrażeń, jakie film ten oferuje. Zachęcamy, aby poświęcić 103 minuty na seans online!

Dobra wiadomość! Cały film Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli chcesz zanurzyć się w świat mitów i wierzeń słowiańskich, to „Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” jest dla Ciebie. Cały film dostępny jest online na wielu platformach, takich jak Vider, CDA czy Zalukaj, a także na alekino.net. Zachęcamy do oglądania i zostawienia swojej opinii w komentarzach, aby inni widzowie również mogli śmiało sięgnąć po ten film. „Stara baśń. Kiedy Słońce było bogiem” to produkcja, która z pewnością zostanie z Tobą na długo, więc nie zwlekaj – obejrzyj już teraz.