Strażnik (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
92 min
5.3
W 1990 roku amerykański reżyser William Friedkin nakręcił film Strażnik. To horror, który opowiada o Philu i Kate, którzy przeprowadzają się do Los Angeles, gdzie...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1562
Teraz ogląda: 342

Wprowadzenie do całego filmu Strażnik

W 1990 roku amerykański reżyser William Friedkin nakręcił film Strażnik. To horror, który opowiada o Philu i Kate, którzy przeprowadzają się do Los Angeles, gdzie Phil otrzymuje lepszą pracę w reklamie. Mieszkańcy wynajmują także opiekunkę do swojego synka, Camillę. Jednak po pewnym czasie zaczynają zauważać, że w domu dzieje się coś dziwnego, a źródłem tego jest Camilla. Niania jest członkiem sekty wywodzącej się od druidów, celtyckich czcicieli drzew, którzy domagają się ofiary – syna Phila i Kate.

Film trwa 92 minuty i należy do gatunków dramatu, horroru, tajemnicy i thrillera. W rolach głównych występują Jenny Seagrove jako Camilla, Dwier Brown jako Phil i Carey Lowell jako Kate. Film cieszy się dużą popularnością i dostępny jest online na wielu platformach.

Zachęcamy do obejrzenia tego wciągającego filmu, który zapewni emocjonujący wieczór w gronie przyjaciół lub samodzielnie.

Strażnik cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Strażnik rozgrywa się w Los Angeles, w willi położonej w lesie. Phil i Kate wynajmują opiekunkę do swojego synka, Camillę. Dziewczyna okazuje się członkiem sekty wywodzącej się od druidów, celtyckich czcicieli drzew, którzy domagają się ofiary. W tym przypadku ma nią być syn Phila i Kate.

Film opowiada o walce Phila i Kate, którzy muszą zmierzyć się z potężną siłą ponadnaturalną, aby ratować swojego syna. Ich walka z Camillą a także z całą sektą i pradawnym kultem druidów staje się coraz bardziej emocjonująca i pełna niebezpieczeństw.

Postacie fabularne

W filmie Strażnik występują trzy główne postacie:

– Phil, grany przez Dwiera Browna, to mąż Kate i ojciec Camerona. Zajmuje się pracą w reklamie i stara się zapewnić dobre warunki życia dla swojej rodziny. Jest uparty i odważny, walczy o swojego syna, niezależnie od tego, ile to kosztuje.

– Kate, grana przez Carey Lowell, to matka Camerona i żona Phila. Jest inteligentna, pełna energii i chęci do działania, a jednocześnie troskliwa i czuła. Razem z mężem podejmuje walkę z Camillą i jej sekta.

– Camilla, grana przez Jenny Seagrove, to opiekunka do Camerona i członkini sekty wywodzącej się od druidów. Przybywa do domu Phila i Kate z zamiarem złożenia ofiary – syna Phila i Kate.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Strażnik?

Film Strażnik został wyreżyserowany przez znanego amerykańskiego reżysera – Williama Friedkina. Friedkin jest cenionym autorem filmów, z których najbardziej znanym jest horror Egzorcysta z 1973 roku. Jest także laureatem Oscara za najlepszy film i reżyserię w filmie Francuski łącznik, który zdobył Oscary w 1971 roku.

William Friedkin to twórca urodzony w Chicago 29 sierpnia 1935 roku. Karierę rozpoczął jako reżyser i producent niskobudżetowych filmów dokumentalnych. Potem zaczął kręcić filmy fabularne, a jego pierwszym sukcesem był francuski thriller, który stał się punktem zwrotnym w jego karierze.

Friedkin jest znany ze swojego talentu reżyserskiego, szczególnie w kręceniu horrorów. Jego film Egzorcysta do dziś uważany jest za jeden z najlepszych horrorów w historii kina.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Strażnik występują trzej główni aktorzy, którzy grają Phila, Kate i Camillę:

– Dwier Brown jako Phil to amerykański aktor, który zagrał w wielu popularnych filmach, między innymi Łowcy Androidów czy Hollywood on Fire.

– Carey Lowell w roli Kate to aktorka amerykańska, znana między innymi z filmu James Bond, Licencja na zabijanie, w którym grała rolę Pamelę Bouvier.

– Jenny Seagrove, która zagrała rolę Camilli, to brytyjska aktorka i producentka, która pojawia się na ekranie od 1979 roku. Znana jest między innymi z dramatu BBC, The Woman in White, w którym zagrała tytułową rolę.

Gdzie obejrzeć Strażnik online?

Film Strażnik jest dostępny online na wielu platformach, w tym na Viderze, CD-Akcji czy Zalukaj. Warto także skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Strażnik z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Strażnik jest dostępny z polskim lektorem, napisami oraz dubbingiem. Dzięki temu każdy widz może wybrać wersję językową, która mu najbardziej odpowiada. Lektorem podkłada głos na dialogi, a napisy umożliwiają śledzenie fabuły, zwłaszcza dla osób, które wolą wersje oryginalne. Opcja dubbingu natomiast pozwala obejrzeć film jak w polskim kinie.

Warto poświęcić 92 minut na seans online?

Oczywiście, że warto! Film Strażnik to wciągająca opowieść o walce dobra ze złem, o rodzinie, która stara się ocalić swojego syna przed niebezpieczeństwem. To także horror, który sprawi, że zamarzymy z przerażenia. Warto również zwrócić uwagę na atmosferę filmu, która została stworzona przez Williama Friedkina.

Dobra wiadomość! Cały film Strażnik możesz obejrzeć online już teraz!

Chcielibyśmy zachęcić Was do obejrzenia całości filmu Strażnik online. Jest to wciągająca opowieść, która dostarczy niezapomnianych wrażeń i emocji. Warto wykorzystać możliwości, jakie daje nam dzisiejsza technologia, i obejrzeć ten horror w swoim domu lub w towarzystwie znajomych.

Jeśli już obejrzeliście film, podzielcie się swoją opinią w sekcji komentarzy. Czekamy na Wasze opinie i sugestie!