Syberiada Polska (2013) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2013
125 min
4.9
Syberiada Polska to film opowiadający o losach mieszkańców polskiej wioski na przestrzeni siedmiu lat od wybuchu II Wojny Światowej. Film ten został wyprodukowany w Polsce...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1273
Teraz ogląda: 230

Wprowadzenie do całego filmu Syberiada Polska

Syberiada Polska to film opowiadający o losach mieszkańców polskiej wioski na przestrzeni siedmiu lat od wybuchu II Wojny Światowej. Film ten został wyprodukowany w Polsce w 2013 roku przez znanego reżysera Janusza Zaorskiego. W obsadzie filmowej występują m.in. Adam Woronowicz, Sonia Bohosiewicz, Pawel Krucz i Igor Gnezdilov. Syberiada Polska to trudna i wzruszająca opowieść o polskich obywatelach wywożonych do Syberii przez Armię Czerwoną po inwazji na Polskę we wrześniu 1939 roku. Film ten jest dramatem oraz romansem i trwa 125 minut. Dzięki dostępności filmu online na platformach takich jak cda, vider czy zalukaj, każdy chętny może obejrzeć go w swoim domu.

Syberiada Polska cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się na wschodnich rubieżach Polski, w jednej z wiosek, która zostaje zajęta przez Armię Czerwoną we wrześniu 1939 roku. Wszyscy mieszkańcy zostają wówczas wywożeni daleko w głąb syberyjskiej dziczy. Fabuła skupia się na losach głównych bohaterów – byłego żołnierza i gospodarza Jana Doliny, jego syna Staszka, przyjaciółki Staszka Cynii oraz samotnej matki trojga dzieci, Ireny. To właśnie poprzez ich doświadczenia możemy lepiej zrozumieć losy setek tysięcy Polaków, którzy zostali wywiezieni na Syberię.

Postacie fabularne

Jan Dolina to były żołnierz, który jest nauczycielem w szkole, a po wywiezieniu na Syberię staje się zwykłym gospodarzem. Jego syn Staszek jest młodym chłopakiem, który wychował się na wsi i zakochuje się w Cynii, przyjaciółce z dzieciństwa. Cynia jest ambitną dziewczyną, która marzy o karierze aktorskiej, ale także przywiązana do swojej rodziny i wsi. Irena to samotna matka trojga dzieci, która zmuszona jest zostawić je na Syberii, gdyż nie ma już sił, aby ich dalej prowadzić. Wszyscy bohaterowie borykają się z trudnymi warunkami życia na Syberii oraz tęsknotą za ojczyzną.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Syberiada Polska?

Janusz Zaorski to znany polski reżyser, który odpowiadał za wyreżyserowanie filmu Syberiada Polska. Zaorski urodził się w 1947 roku w Poznaniu i należy do grona najważniejszych polskich reżyserów filmowych. Jego filmy zdobywały nagrody na wielu festiwalach filmowych, a on sam wielokrotnie był nagradzany za swoją twórczość. Janusz Zaorski jest autorem takich filmów jak C.K. Dezerterzy (1985), Kroll (1991), Matka swojej matki (1974), czy Na dobre i na złe (1999-2002).

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Syberiada Polska występuje wiele znanych i doświadczonych polskich aktorów. W rolę głównego bohatera, Jana Doliny, wcielił się Adam Woronowicz – aktor teatralny i filmowy. Sonia Bohosiewicz zagrała Cynię, a jej partnerem życiowym, Staszka, jest Paweł Krucz. Igor Gnezdilov zagrał postać Arystarcha Trofimowa, radzieckiego oficera, który przewodził transportowi wywiezionych Polaków na Syberię. W obsadzie filmowej zobaczymy także Natalię Rybicką, Urszulę Grabowską, Andriia Zhurbę i wiele innych znanych twarzy.

Gdzie obejrzeć Syberiada Polska online?

Jeśli chcesz obejrzeć cały film Syberiada Polska, online możesz to zrobić na następujących platformach: cda, zalukaj czy vider. Wystarczy wpisać tytuł filmu w wyszukiwarkę, a już po chwili możesz zacząć oglądać. Jednak, jeśli szukasz nowoczesnej strony z systemem ciekawych powiązań do innych filmów, to polecamy skorzystanie z alekino.net.

Syberiada Polska z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Oprócz oryginalnej wersji filmu, na niektórych platformach dostępna jest także wersja z polskim lektorem lub napisami. To dla wielu polskich widzów ulga, ponieważ pozwala to na pełne zrozumienie dialogów i lepsze odczucie emocji w trakcie oglądania filmu. Dla osób, które nie znają języka rosyjskiego, tego dodatku nie brakuje. Zachęcamy do wypróbowania każdej z dostępnych opcji, aby film był dla Ciebie jak najbardziej interesujący i dopasowany do Twoich potrzeb.

Warto poświęcić 125 minut na seans online?

Zdecydowanie! Syberiada Polska to film poruszający, pełen emocji i wzruszeń. Przede wszystkim opowiada o tragicznych losach Polaków wywiezionych do Syberii przez Armię Czerwoną. Film ten jest wprowadzeniem do historii Polski sprzed kilkudziesięciu lat, a poprzez losy głównych bohaterów możemy zobaczyć, jak trudne były tamte czasy. Syberiada Polska to także piękny romans między Cynią i Staszkiem, który dodaje urozmaicenia w tej dramatycznej historii. Naprawdę warto poświęcić 125 minut na ten film, szczególnie jeśli poczujesz potrzebę zrozumienia historii Polski.

Dobra wiadomość! Cały film Syberiada Polska możesz obejrzeć online już teraz!

Syberiada Polska to film, który warto zobaczyć. Oparta na faktach opowieść o trudnych przeżyciach polskich obywateli wywiezionych na Syberię poruszy każdego. Dzięki dostępności filmu online, każdy z nas może go zobaczyć, a to bez wychodzenia z domu. Zachęcamy do obejrzenia Syberiady Polskiej online już teraz i podzielenia się swoją opinią na jej temat w sekcji komentarzy pod artykułem. To film, który zachwyci wielu, ale również na pewno będzie źródłem do refleksji dla innych.