Szkoła podstawowa (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
100 min
7.8
Szkoła podstawowa to film z Czechosłowacji, który po premierze w 1991 roku stał się wielkim hitem. Zarówno krytycy filmowi, jak i zwykli widzowie byli zachwyceni...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1414
Teraz ogląda: 109

Wprowadzenie do całego filmu Szkoła podstawowa

Szkoła podstawowa to film z Czechosłowacji, który po premierze w 1991 roku stał się wielkim hitem. Zarówno krytycy filmowi, jak i zwykli widzowie byli zachwyceni tą produkcją. Film opowiada o dwóch chłopcach, Edzie i Tondzie, którzy uczęszczają do klasy z największymi łobuziakami i urwisami. Ich zabawki i wygłupy są nieprzebrane, a ich nauczycielki są skrajnie podejrzliwe o ich zamiary. Kiedy w końcu doprowadzają nauczycielkę do rozstroju nerwowego, szkoła musi poszukać nowego nauczyciela. Tym samym do szkoły przychodzi Igor Hnizdo, surowy pedagog, który poprzez swoją żelazną dyscyplinę przyciąga uwagę uczniów.

Film został nakręcony w latach 90-tych, ale wciąż ma swoich fanów na całym świecie. Szkoła podstawowa trwa 100 minut, a jego gatunkiem są dramat oraz komedia. Reżyserem filmu jest Jan Svěrák, a produkcja powstała w Czechosłowacji. W filmie występują takie gwiazdy jak Václav Jakoubek, Radoslav Budáč, Jan Tříska i Zdeněk Svěrák.

Jeśli jeszcze nie widziałeś tego filmu, to masz świetną okazję, aby obejrzeć cały film Szkoła podstawowa online. Wysokiej jakości kopię możesz znaleźć na vider, cda i zalukaj. Zachęcamy również do korzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie bez problemu możesz znaleźć wszystkie filmy, na które masz ochotę.

Szkoła podstawowa cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Szkoła podstawowa rozgrywa się w Pradze w latach 1945-1946. Głównymi bohaterami są dwaj 10-letni chłopcy, Edo i Tonda, którzy uczęszczają do klasy z największymi łobuziakami i urwisami. Chłopcy ci często dorabiają sobie do kieszeni, sprzedając własne zabawki i wymyślając pomysły na przeprowadzanie dowcipów, których ofiarą padają nauczyciele. Pewnego dnia doprowadzają nauczycielkę do rozstroju nerwowego, wskutek czego szkoła postanawia poszukać nowego nauczyciela.

Do szkoły trafia Igor Hnizdo, surowy pedagog przekonany, że surowa dyscyplina i szacunek do nauczyciela to klucz do sukcesu. Gdy przybywa na miejsce, chodzi w wojskowym trenczu i opowiada podopiecznym, że walczył na wszystkich frontach II wojny światowej. Tym sposobem stają mu się jeszcze bardziej posłuszni.

Eda i Tonda, którzy zawsze wygłupiali się na lekcjach, zaczynają uznawać nauczyciela i szanować jego podejście do edukacji. Dochodzi do debaty między nauczycielem a uczniami na temat tego, jakie podejście do nauczania jest właściwe. W końcu zdaniem nauczyciela tajemnicą jest, że lepiej niż on wiedzą o sobie jego uczniowie.

Postacie fabularne

W filmie Szkoła podstawowa występują następujący bohaterowie:

– Eda: 10-letni chłopiec, uczestniczący w szalonej zabawie z Tondą
– Tonda: przyjaciel Edy, również biorący udział w wesołych pomysłach
– Nauczycielka: pierwszy nauczyciel Edy i Tondy, która w końcu zostaje zastąpiona przez Igora Hnizda
– Igor Hnizdo: nowy nauczyciel w szkole, zwolennik surowej dyscypliny
– Inne dzieci w klasie, które są częścią grupy łobuziaków i urwisów

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Szkoła podstawowa?

Reżyserem filmu Szkoła podstawowa jest Jan Svěrák. Jan urodził się w 1965 roku w Pradze, a jego ojciec, Zdeněk Svěrák, jest wielokrotnym laureatem Oscara. Jan Svěrák rozpoczął swoją karierę reżyserską w latach 90-tych. Do jego najważniejszych filmów należą „Elementarny mój drogi Watson”, „Korczak”, „Empties” i „Trzej przyjaciele”. Jan jest znany głównie dzięki swoim wybitnym produkcjom filmowym i niezwykłemu talentowi reżyserskiemu.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W całym filmie Szkoła podstawowa występują tacy aktorzy jak Václav Jakoubek, Radoslav Budáč, Jan Tříska i Zdeněk Svěrák. Václav Jakoubek zagrał Edę, który jest jednym z głównych bohaterów filmu. Radoslav Budáč wcielił się w postać Tondy, przyjaciela Edy. Jan Tříska zagrał rolę nauczyciela, którego zastąpił Igor Hnizdo. Zdeněk Svěrák zagrał epizodyczną rolę w filmie. Wszyscy ci aktorzy mają na swoim koncie wiele sukcesów kinowych, zarówno w Czechosłowacji, jak i na całym świecie.

Gdzie obejrzeć Szkoła podstawowa online?

Cały film Szkoła podstawowa możesz obejrzeć online na vider, cda oraz zalukaj. Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie bez problemu znajdziesz ten oraz wiele innych filmów.

Szkoła podstawowa z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli wolisz oglądać filmy z polskim lektorem, bądź też chcesz wybrać opcję dubbingowaną lub z napisami, to wybór leży po twojej stronie. Wszystkie opcje lokalizacji filmu podrzędne są wobec samej zawartości całego filmu, która jest tak doskonała, że bez wątpienia będziesz w stanie zrozumieć każde słowo mimo języka, w jakim jest ono wypowiadane. Tak więc wybierz, co wolisz i do dzieła!

Warto poświęcić 100 minut na seans online?

Absolutnie! Film Szkoła podstawowa to produkcja, którą koniecznie musisz zobaczyć. Po pierwsze, jest to historia pełna humoru i wzruszeń, a po drugie, przedstawia wiele ważnych kwestii, takich jak szacunek do innych, dyscyplina i odpowiedzialność. Warto też zwrócić uwagę na wspaniałych aktorów, którzy udzielają w nim swoim głosom i talentom. Bez wątpienia, to film, który zostanie w pamięci na długo.

Dobra wiadomość! Cały film Szkoła podstawowa możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli nie widziałeś jeszcze Szkoły podstawowej, to nie ma na co czekać! Wystarczy, że skorzystasz z naszych porad i odwiedzisz jedno z wielu dostępnych na rynku stron z filmami online. Cały film Szkoła podstawowa zapewni ci mnóstwo wrażeń i emocji. Zachęcamy również do podzielenia się swoją opinią na temat filmu w sekcji komentarzy – lubimy czytać, jakie wrażenia wywołał film u naszych czytelników.