Tajemnica Westerplatte (2013) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2013
118 min
5
Film "Tajemnica Westerplatte" to wojenny dramat historyczny, który opowiada o heroicznej obronie polskiej placówki wojskowej przed niemiecką armią podczas siedmiodniowej bitwy we wrześniu 1939 roku....
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1226
Teraz ogląda: 317

Wprowadzenie do całego filmu Tajemnica Westerplatte

Film „Tajemnica Westerplatte” to wojenny dramat historyczny, który opowiada o heroicznej obronie polskiej placówki wojskowej przed niemiecką armią podczas siedmiodniowej bitwy we wrześniu 1939 roku. Reżyserem filmu jest Paweł Chochlew, a w obsadzie występują tacy znakomici aktorzy jak Michal Zebrowski, Mirosław Baka, Jan Englert, czy Borys Szyc. Film został wyprodukowany w roku 2013 w Litwie i ma długość 118 minut.

Film „Tajemnica Westerplatte” zyskał uznanie zarówno wśród krytyków, jak i widowni. Szczególnie podobała się rekreacja historycznych wydarzeń i poziom realizacji filmu. Zaledwie kilkanaście minut oglądania wystarczyło, i już każdy widz poczuł się związany z bohaterami filmu. Obecnie „Tajemnica Westerplatte” dostępna jest do obejrzenia online na platformach takich jak Vider, Cda, czy Zalukaj. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net.

Tajemnica Westerplatte cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się na polskiej placówce wojskowej na Westerplatte, gdzie niemiecka armia dokonywała ataków naą polską obronę przez siedem dni w wrześniu 1939 roku. Bohaterowie filmu, żołnierze polscy, stają w obliczu skrajnie niekorzystnej sytuacji militarnej, a ich walka staje się potężnym symbolem uporu i walki o wolność dla swojego kraju.

Postacie fabularne

W filmie „Tajemnica Westerplatte” występują liczne postacie, jednak to trzech żołnierzy odgrywa kluczowe role. Kpt. Henryk Sucharski (Michał Żebrowski) to dowódca polskiej placówki na Westerplatte, który walczył ze swoimi żołnierzami z nieprzyjacielem przez siedem dni. Sierżant Józef „WOŚP” Wroński (Mirosław Baka) pochodzi zespołu Saperów Polowych „Kastel”, który wespół z innymi jednostkami bronił Westerplatte. Natomiast podchorąży Stefan „Grot” Grodecki (Piotr Adamczyk) zasłynął obroną magazynów amunicyjnych i długi czas utrzymując magazyn nr. 15 przed wrogiem.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Tajemnica Westerplatte?

Filmem „Tajemnica Westerplatte” odpowiedzialny jest utalentowany reżyser Paweł Chochlew, który jest znany głównie z filmów o tematyce wojennej, m.in. „Wino truskawkowe” (2008), „Londyńczycy” (2006) oraz „Pająk” (2017). Jego filmy charakteryzują się wysokim poziomem realizacji oraz troską o szczegóły, co umożliwia oddanie klimatu filmu oraz wartości, jakie chce przekazać widzom.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada „Tajemnicy Westerplatte” to zgrana grupa znakomitych aktorów, którzy w ciągu dwóch godzin filmu poruszają widzów i wzbudzają w nich wiele emocji. W filmie występują takie gwiazdy jak Michal Zebrowski, Mirosław Baka, Jan Englert, czy Borys Szyc. Każdy z nich wykonuje znakomitą robotę w swojej roli i w pełni oddaje ducha filmu. Michal Zebrowski zagrał wspaniale i udanie przedstawił postać kpt. Henryka Sucharskiego, a Mirosław Baka zachwycił jako sierżant Józef Wroński i zagrał ciekawą, złożoną postać.

Gdzie obejrzeć Tajemnica Westerplatte online?

Jeżeli chcesz obejrzeć film „Tajemnica Westerplatte” online, możesz to zrobić na wielu platformach streamingowych, takich jak Vider, Cda, czy Zalukaj. Jednakże zalecamy korzystanie z wyszukiwarki filmów – alekino.net, dzięki której możesz znaleźć film i obejrzeć go w pożądanej jakości i w dowolnym miejscu.

Tajemnica Westerplatte z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli wolisz oglądać filmy z polskim lektorem, „Tajemnica Westerplatte” jest także dostępna z polskim lektorem oraz dubbingiem i napisami. Dla widzów poszukujących różnorodności mamy do wyboru kilka opcji, dzięki którym można obejrzeć film w różnych wersjach językowych i dobranych ustawieniach.

Warto poświęcić 118 minut na seans online?

Oczywiście, warto! Film „Tajemnica Westerplatte” to poruszający wojenny dramat historyczny, który pokazuje, jak polscy żołnierze walczyli o swoje ojczyznę. To także wybitne dzieło sztuki filmowej, gdzie reżyser Paweł Chochlew wraz z wybitnym zespołem aktorów udanie i wciągająco opowiedział tę historię. Warto zobaczyć ten film nie tylko ze względu na wartościowe przesłanie, ale także z powodu poziomu realizacji oraz obsady aktorskiej.

Dobra wiadomość! Cały film Tajemnica Westerplatte możesz obejrzeć online już teraz!

Zapraszamy do obejrzenia filmu „Tajemnica Westerplatte” online już teraz! To znakomity film opowiadający o heroicznej obronie polskiej placówki wojskowej, z wybitną obsadą aktorską i pięknymi zdjęciami. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z różnych opcji językowych i wyboru platformy streamingowej. Po seansie serdecznie zapraszamy do podzielenia się wrażeniami w sekcji komentarzy.