Thelma i Louise (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
130 min
7.5
Film Thelma i Louise to klasyczna historia o przyjaźni, odkrywaniu siebie i walce z patriarchalnym światem. To opowieść o dwóch kobietach, które postanawiają wyrwać się...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1502
Teraz ogląda: 173

Wprowadzenie do całego filmu Thelma i Louise.

Film Thelma i Louise to klasyczna historia o przyjaźni, odkrywaniu siebie i walce z patriarchalnym światem. To opowieść o dwóch kobietach, które postanawiają wyrwać się ze szponów mężczyzn i standardów narzuconych przez społeczeństwo. To one decydują o swoim losie i wbrew wszystkiemu podążają swoją drogą. Reżyserem tego filmu jest Ridley Scott, a w głównych rolach możemy zobaczyć Susan Sarandon i Geena Davis. Obraz ten bił rekordy popularności oraz zdobył wiele nagród, w tym 6 nominacji do Oscara i nagrodę BAFTA. Teraz każdy może obejrzeć ten film online i dołączyć do grona jego fanów.

Thelma i Louise cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Thelma i Louise rozgrywa się w amerykańskim południowym zachodzie, gdzie dwie przyjaciółki postanawiają uciec od swojego życia. Spotkanie z przystojnym autostopowiczem staje się pretekstem do kolejnych przygód. Kobiety zostają wplątane w serię nieoczekiwanych wydarzeń, a ich droga do wolności okazuje się być znacznie trudniejsza niż się spodziewały. Ścigane przez policję, muszą podjąć szybką i trudną decyzję, która zmieni ich życie na zawsze.

Postacie fabularne

Główne role w filmie Thelma i Louise odgrywają: Thelma (Geena Davis), Louise (Susan Sarandon), detektyw Słuchaj (Harvey Keitel) oraz autostopowicz J.D. (Brad Pitt). Thelma to typowa kobieta domowa, która nie przepada za swoim mężem. Louise to natomiast pracująca kelnerka, która ma już dość mężczyzn i ich szowinistycznych uprzedzeń. Detektyw Słuchaj to sympatyczny funkcjonariusz, który jest zdeterminowany, aby dopaść uciekinierki. Natomiast J.D. to przystojny i czarujący mężczyzna, który wpada w oko Thelmie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Thelma i Louise?

Reżyserem filmu Thelma i Louise jest Ridley Scott. Ten brytyjski reżyser jest znany z takich filmów jak: Obcy, Blade Runner czy Hannibal. W jego filmach znajdziemy wiele efektów specjalnych oraz niezapomnianych ujęć kamery. Scott jest uznawany za jednego z najlepszych reżyserów naszych czasów i zdobył wiele nagród. W Thelmie i Louise ukazał swój oryginalny styl, który sprawił, że ten film odnosił tak duży sukces.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Thelma i Louise możemy zobaczyć wielu wybitnych aktorów. Susan Sarandon i Geena Davis, w rolach głównych, wspaniale odwzorowały przedstawione postacie. Harvey Keitel, w postaci detektywa Słuchaj, pomaga prowadzić śledztwo i walczyć z przestępstwem. Michael Madsen i Brad Pitt wcielają się w męskie role, które stanowią kolejne wyzwania i tajemnice w życiu bohaterek.

Gdzie obejrzeć Thelma i Louise online?

Thelma i Louise to film, który zyskał ogromną popularność i do dziś jest chętnie oglądany przez widzów. Z racji tego, że film jest starszy i mogą pojawiać się trudności z dostępnością w kinach, coraz więcej osób zdecydowało się na obejrzenie go online. Film Thelma i Louise jest dostępny na wielu stronach internetowych, takich jak Vider, CDA czy Zalukaj. Zachęcamy także do skorzystania z wygodnej wyszukiwarki filmów na alekino.net.

Thelma i Louise z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jedną z opcji, jaką oferują strony udostępniające Thelma i Louise online, jest wybór wersji językowej. Film jest dostępny z polskim lektorem, dubbingiem oraz angielskimi napisami. Każdy może zdecydować, która opcja będzie dla niego najlepsza i cieszyć się filmem we własnym języku. Przy czym specjalnie dla widzów z Polski polecamy lektora – najlepszą opcję dla osób, które nie znają języka angielskiego.

Warto poświęcic 130 minut na seans online?

Absolutnie tak! Film Thelma i Louise to arcydzieło kina i zdecydowanie warte jest poświęcenia czasu na jego obejrzenie. Ta opowieść o przyjaźni, wolności i poszukiwaniu siebie z pewnością sprawi, że zastanowisz się nad swoim życiem i wyborami. Ponadto, film ten przypomni, że kobiety nie są gorsze od mężczyzn i mogą walczyć o swoje prawa i wolność.

Dobra wiadomośc! Cały film Thelma i Louise możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli zastanawiasz się, czy warto poświęcić czas na obejrzenie Thelmy i Louise – nie wahaj się dłużej! Ten film to arcydzieło kina i zdecydowanie warte jest poświęcenia 130 minut na seans online. Warto dołączyć do grona fanów tego kultowego filmu. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu i podzielenia się swoimi wrażeniami w sekcji komentarzy.