W imieniu diabła (2011) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2011
112 min
5.5
Film W imieniu diabła to polski dramat, którego premiera miała miejsce w 2011 roku. Reżyserką filmu jest Barbara Sass, a w rolach głównych występują Katarzyna...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1039
Teraz ogląda: 204

Wprowadzenie do filmu W imieniu diabła

Film W imieniu diabła to polski dramat, którego premiera miała miejsce w 2011 roku. Reżyserką filmu jest Barbara Sass, a w rolach głównych występują Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Marian Dziędziel i Mariusz Bonaszewski. Akcja filmu rozgrywa się w klasztorze, gdzie Matka Przełożona wraz z zakonnicami stara się chronić przed zepsutym światem. Jednak pojawienie się charyzmatycznego księdza Franciszka otwiera przed nimi zupełnie nowe pojęcie Boga, przekonując je, że nie tylko duch, ale też ciało może doświadczać Najwyższego.

Film został ciepło przyjęty przez krytyków i zdobył wiele nagród na festiwalach filmowych. Obecnie jest dostępny online na różnych platformach, takich jak vider, cda, zalukaj czy alekino.net.

W imieniu diabła cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w klasztorze zakonnic w Polsce. Pojawienie się charyzmatycznego księdza Franciszka zmienia życie sióstr na zawsze. Ksiądz przekonuje je, że nie tylko duch, ale też ciało może doświadczać Boga. Jednak po pewnym czasie wokół klasztoru pojawia się kolczasty drut, nikt już nie może wejść do środka, ani wyjść na zewnątrz. Co dzieje się za murem pozostaje tajemnicą sióstr i księdza Franciszka.

Film ukazuje trudny stosunek do Boga i dążenie do poznania Go w każdy możliwy sposób. Odkrywanie nowych wymiarów wiary prowadzi do poważnych konsekwencji i decyzji, które mogą przyczynić się do zmiany życia sióstr na zawsze.

Postacie fabularne

Głównymi bohaterkami filmu są siostry zakonne, którymi kieruje Matka Przełożona, graną przez Annę Radwan. Katarzyna Zawadzka wciela się w postać siostry Anieli, którą ksiądz Franciszek przekonuje do nowej wizji Boga. Marian Dziędziel gra charyzmatycznego księdza Franciszka, a Mariusz Bonaszewski to młody lekarz, który odgrywa znaczącą rolę w historii.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu W imieniu diabła?

Film W imieniu diabła został wyreżyserowany przez Barbarę Sass. Jest to polska reżyserka, autorka wielu znanych filmów, takich jak „Róża”, „Ucieczka z kina Wolność” czy „Kobieta z prowincji”. Swoją karierę zaczynała od teatru, a po studiach reżyserii w łódzkiej Państwowej Wyższej SZkole Filmowej pracowała jako asystentka reżysera w filmach Wajdy, Zanussiego czy Kieślowskiego. Sass znana jest przede wszystkim z kreowania na ekranie kobiecych postaci o silnej woli i walce o swoje prawa.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie W imieniu diabła występują m.in. Katarzyna Zawadzka, Anna Radwan, Marian Dziędziel oraz Mariusz Bonaszewski. Zawadzka to jedna z najbardziej utalentowanych polskich aktorek, znana z takich filmów jak „Papusza”, „Znachor” czy „Królowa łez”. Radwan to również popularna aktorka teatralna i filmowa, występowała m.in. w filmach „Pod Mocnym Aniołem” czy „Królowa Sniegu”. Marian Dziędziel jest z kolei znanym aktorem, grał w takich filmach jak „Chłopaki nie płaczą” czy „Boże Ciało”. Mariusz Bonaszewski to młodszy aktor, ale również z szerokim dorobkiem, znanym z takich produkcji jak „Popiełuszko. Wolność jest w nas” czy „Kochaj i tańcz”.

Gdzie obejrzeć W imieniu diabła online?

Film W imieniu diabła znajduje się w ofercie dostępnej na vider, cda, zalukaj oraz alekino.net. Zachęcamy do skorzystania z wyszukiwarki filmów online, takiej jak np. alekino.net, aby mieć dostęp do wszystkich świetnych filmów – w tym do „W imieniu diabła” – w jednym miejscu.

W imieniu diabła z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały film „W imieniu diabła” jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem – każdy może wybrać dla siebie odpowiednią wersję. Lektor to dobry wybór dla osób, które chcą skorzystać z dostępnej na vider, cda, zalukaj lub alekino.net profili, ale nie chcą czytać napisów. Natomiast dla osób, które lubią oryginalną wersję, dostępne są napisy oraz dubbing.

Warto poświęcić 112 minut na seans online?

Film „W imieniu diabła” to wspaniała opowieść o wierności i dążeniu do poznania Boga. Każdy, kto pragnie zobaczyć znakomite aktorstwo i ciekawą fabułę, powinien poświęcić 112 minut na seans online. W filmie poruszane są pytania o wiarę i relacje między ludźmi, które z pewnością będą miały wpływ na każdego widza.

Dobra wiadomość! Cały film W imieniu diabła możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli szukasz interesujących filmów na wieczór w domu, film „W imieniu diabła” to wspaniały wybór. Jest dostępny online, dzięki czemu możesz z łatwością obejrzeć cały film z domu. Zachęcamy do pozostawienia swojej opinii w komentarzu, a także do polecenia go swoim przyjaciołom – to wspaniały dramat, którego nie powinno się przegapić.