Weiser (2001) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2001
95 min
6.1
Weiser to polski film z 2001 roku, wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego. To historia Dawida Weisera, który jako dziecko miał nadprzyrodzone zdolności i stał się przywódcą...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 9783
Teraz ogląda: 249

Wprowadzenie do całego filmu Weiser

Weiser to polski film z 2001 roku, wyreżyserowany przez Wojciecha Marczewskiego. To historia Dawida Weisera, który jako dziecko miał nadprzyrodzone zdolności i stał się przywódcą grupy rówieśników. Po wybuchu przez niego bomby, chłopiec nagle przepada bez wieści. Po trzydziestu latach Paweł Heller, którego życie wydaje się zatrzymać, postanawia rozwikłać zagadkę zniknięcia Dawida, aby nadać sens i sensowność własnemu życiu. Film porusza wiele intrygujących tematów, w tym siłę przyjaźni, moc przemijania i poszukiwanie sensu życia. Tylko zaledwie kilka kliknięć dzieli Cię od tego, żeby samemu przekonać się o sile tej opowieści!

Weiser to wyjątkowy polski film, wywołujący wiele emocji i prowokujący do rozmyślań. Przykuwająca uwagę fabuła, doskonała gra aktorska i dokładna reżyseria – to wszystko czyni ten film absolutnie wyjątkowym.

Weiser cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w Polsce i przenosi nas z powrotem do końca lat 60. Początek filmu przedstawia Dawida Weisera i jego grupę młodych przyjaciół, którzy są zwykłymi dziećmi, jednak zdolnościami Dawida różnią się od innych. W wyniku niebezpiecznej eksperymentu, Dawid przepada bez wieści, jedynie zostawiając po sobie tajemniczy pamiętnik.

Po trzydziestu latach, historia powraca i przechodzi w obsesję dla Pawła Hellera (Marek Kondrat), którego życie nie nadaje się pod żadnym względem. Dzięki jego przeszłości w postaci osobistych związków z Dawidem i przyjaciółmi z dzieciństwa, zostaje w niej wciągnięty i zaczyna poszukiwać ratunku w ożywieniu starej grupy przyjaciół, aby rozwikłać tajemnicę zniknięcia Dawida Weisera.

Postacie fabularne

W filmie występują następujące postaci:
– Paweł Heller, grany przez Marka Kondrata – dorosły człowiek skrywający traumę z dzieciństwa, którą próbuje uleczyć poprzez rozwikłanie zagadki zniknięcia Dawida Weisera.
– Dawid Weiser, grany przez Michała Pawlickiego – młody chłopiec z kontrowersyjnymi zdolnościami, który nagle i nieoczekiwanie zniknął z życia we wczesnym dzieciństwie.
– Ewa, grana przez Julianę Köhler – przyjaciółka Dawida i Pawła, która ich łączy pomimo upływu lat.
– Hanna, grana przez Krystynę Jandę – matka Dawida Weisera i jedna z ważniejszych postaci w życiu Pawła.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Weiser?

Reżyserem filmu Weiser jest Wojciech Marczewski, wybitny reżyser i scenarzysta, uznany za jednego z najbardziej wpływowych twórców kina polskiego. Marczewski jest autorem takich filmów jak „Krótki film o miłości”, „Dekalog IX”, czy „Ucieczka z kina Wolność”. Zajmuje się również pedagogiką filmową – jest profesorem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz reżyserem teatralnym.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Weiser występują znamienici polscy aktorzy, w tym Marek Kondrat, Krystyna Janda, Zbigniew Zamachowski, Janusz Gajos, Marian Opania i wiele więcej! Każdy aktor ma na swoim koncie wiele sukcesów i wyjątkowych ról w innych filmach, a ich talent i doświadczenie tylko pogłębiają jakość całości.

Marek Kondrat – aktor, reżyser, scenarzysta i producent filmowy – znany m.in. z roli w „Ludziach i mieczach” czy „Medium”. Krystyna Janda zdobyła sławę dzięki roli w filmie „Człowiek z marmuru”, a także założyła prestiżowy Teatr Powszechny we Wrocławiu, gdzie prowadzi dzisiaj warsztaty aktorskie. Zbigniew Zamachowski to aktor wszechstronny, znany m.in. z ról w filmach Patryka Vegi, jak „Pitbull: Ostatni pies” czy „Cicha noc”. Janusz Gajos to aktor legendarny, zaangażowany w ponad 70 produkcjach filmowych i teatralnych. Aktorzy, którzy pojawiają się w Weiserze, to naprawdę czołowe postaci polskiej sceny aktorskiej.

Gdzie obejrzeć Weiser online?

Cały film Weiser dostępny jest online na wielu platformach, takich jak Vider, Cda, czy Zalukaj. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie znajdziesz szerokie spektrum różnych filmów i seriali, w tym Weiser. Bez wychodzenia z domu możesz obejrzeć ten film i przeżyć fascynującą opowieść, która poruszy Twoje emocje.

Weiser z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film Weiser jest dostępny z polskim lektorem, napisami lub nawet z polskim dubbingiem. Dzięki temu masz do wyboru różne opcje, dzięki którym będziesz mógł obejrzeć Weisera w wersji językowej, która Ci najbardziej odpowiada. Każda z powyższych opcji doskonale sprawdzi się dla widzów z Polski.

Warto poświęcic 95 minut na seans online?

Oczywiście, że tak! Cały film Weiser to doskonała okazja do zadumy i wnikliwych myśli o życiu, miłości, przyjaźni i jego siłach. Historia Dawida Weisera jest niezwykle poruszająca, łamiąca granice czasu i przestrzeni, a zawarte w niej uniwersalne emocje dotykają serca widzów na całym świecie. Warto poświęcić 95 minut na seans online i zainwestować w emocjonalny i intrygujący film.

Dobra wiadomośc! Cały film Weiser możesz obejrzeć online już teraz!

Cały Weiser jest dostępny online – na Vider, Cda, czy Zalukaj. Zachęcamy do obejrzenia tego intrygującego filmu i odkrycia całej historii dla siebie. Obejrzenie Weisera to idealny sposób na to, aby odpocząć od codziennych problemów i przemysleć wiele ważnych kwestii. To film, który pobudza wyobraźnię i daje wiele do myślenia, a przy okazji pozwala spędzić czas w miły sposób. Nie zwlekaj – już teraz obejrzyj Weisera online i podziel się swoją opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem.