Wenecja (2010) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2010
110 min
6.7
Film „Wenecja” to polski dramat z 2010 roku, wyreżyserowany przez Jan Jakuba Kolskiego. Film ten stał się jednym z najważniejszych polskich produkcji tego roku, który...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 5879
Teraz ogląda: 169

Wprowadzenie do całego filmu Wenecja.

Film „Wenecja” to polski dramat z 2010 roku, wyreżyserowany przez Jan Jakuba Kolskiego. Film ten stał się jednym z najważniejszych polskich produkcji tego roku, który zdobył wiele nagród i uznanie krytyków filmowych. Rok produkcji: 2010, czas trwania: 110 minut, a gatunek to dramat i romans.

Opowiada on historię trzech rodzeństwa, Marka, Zuzi i Frosi, którzy podczas wojny przebywają w wyimaginowanej Wenecji, chroniąc się przed zagładą. Jednakże, ich świat zostaje zburzony przez wizytę niemieckiego oficera, który pracuje dla Ministerstwa Propagandy Rzeszy i tworzy kronikę wojenną. Pojawiają się także wieści z Warszawy, a jeden z braci ukrywa pistolet, który ma służyć do wykonania wyroku na kolaborancie.

Obsada aktorska to Marcin Walewski (Marek), Magdalena Cielecka (Zuzia), Mariusz Bonaszewski (Frosio), Agnieszka Grochowska (Marta), Grażyna Błęcka-Kolska (Stefania), Julia Kijowska (Weronika), Filip Piotrowicz (Wiktor), Teresa Budzisz-Krzyżanowska (Matka), Julia Chatys (Roma) i Hanna Kuzminska (Babcia).

Film jest bardzo popularny w Polsce i zyskał uznanie krytyków filmowych. Obejrzeć go można online na platformach takich jak Vider, CDA, czy Zalukaj. Zachęcamy widzów do skorzystanie z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie również znajdą film „Wenecja” oraz wiele innych produkcji.

Wenecja cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film rozgrywa się w czasie wojny, gdzie rodzeństwo Marek, Zuzia i Frosi chronią się przed zagładą w wyimaginowanej Wenecji, stworzonej w piwnicy.

Ich piękny świat zostaje zniszczony przez wizytę niemieckiego oficera, który pracuje dla Ministerstwa Propagandy Rzeszy. Pojawiają się także informacje o Warszawie, a jeden z braci ukrywa pistolet planując wykonać wyrok na kolaborancie. Jednak jego tajemnica zostaje odkryta przez młodszego brata, Marka, który postanawia go śledzić. W trakcie wojny ginie także ich ciotka Weronika.

Postacie fabularne

– Marek – starszy brat, który tajemniczo ukrywa pistolet i planuje wykonanie wyroku na kolaborancie Zarubie. Po odkryciu jego sekretu przez młodszego brata, postanawia śledzić Marka.
– Zuzia – młodsza siostra, która razem z bratem i siostrą chroni się w wyimaginowanej Wenecji.
– Frosio – młodszy brat, który podobnie jak siostry chroni się w Wenecji przed zagładą podczas wojny.
– Marta – służąca, która w trakcie filmu zdradza swoje rodzeństwo na rzecz Niemców.
– Stefania – kuzynka rodzeństwa, która w trakcie wojny udziela schronienia rodzeństwu w swoim domu.
– Weronika – ciotka rodzeństwa, która ginie od kuli wroga.
– Wiktor – pracownik miejscowej gazety, który stara się zebrać dowody świadczące o działaniach niemieckiej policji.
– Matka – osoba młodzieńcza, która stara się zjednoczyć swoje rodzeństwo podczas wojny.
– Roma – służąca, która zostaje wysłana przez rodzeństwo po zakupy.
– Babcia – osoba starsza, która stara się pomóc rodzeństwu podczas wojny.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Wenecja?

O reżyserii filmu „Wenecja” zdecydował Jan Jakub Kolski, urodzony w 1956 roku. Kolski jest polskim reżyserem, scenarzystą i producentem filmowym. Znany jest ze swojego charakterystycznego stylu, w którym twórczo łączy humor, poezję i subtelną krytykę rzeczywistości.

Zdobywca wielu nagród, m.in. Nagrody Specjalnej Jury za film „Młyn i krzyż” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz Nagrody Specjalnej im. Jana Kiepury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Kolski jest uznawany za jednego z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W polskim dramacie „Wenecja” zobaczyć można wiele znanych i utalentowanych aktorów polskiego kina, których role pomogły w rozwoju ich karier i przyniosły im dużą popularność. Wśród aktorów występujących w filmie znaleźć można:

– Marcin Walewski – grający rolę starszego brata, Marka, poznać go można m.in. z seriali „Belfer”, „W rytmie serca” czy „Hotel 52”
– Magdalena Cielecka – aktorka występująca w roli młodszej siostry, Zuzi, znana z ról w filmie „Essential Killing”, „Cicha noc” czy serialu „Prawo Agaty”
– Mariusz Bonaszewski – grający młodszego brata, Frosio, aktor znany z ról m.in. w filmach „Dom zły”, „Miłość w czasach kryzysu” czy serialu „Włatcy móch”
– Agnieszka Grochowska – w roli Marty, służącej, aktorka znana z ról w filmach „In Darkness”, „Rezerwat” czy serialu „Rodzinka.pl”

Gdzie obejrzeć Wenecja online?

Jeśli chcesz obejrzeć film „Wenecja” online, możesz skorzystać z różnych platform. Film dostępny jest na Vider, CDA czy Zalukaj. Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie również znajdziesz film „Wenecja” oraz wiele innych produkcji.

Wenecja z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Film „Wenecja” dostępny jest online w kilku wersjach językowych, w tym w polskiej wersji z lektorem, napisami lub dubbingiem. Widzowie mogą zdecydować, która wersja jest dla nich najlepsza, aby obejrzeć film w idealny dla siebie sposób.

Warto poświęcić 110 minut na seans online?

Film „Wenecja” to produkcja wart specjalnej uwagi. Pokazuje on trudną rzeczywistość wojny i walkę o przetrwanie. Warto zwrócić uwagę na grę aktorską, która pozwala na wczucie się w sytuację bohaterów i odczuwanie ich emocji. To film, który zmusza do refleksji i pobudza wyobraźnię.

Zachęcamy do obejrzenia całego filmu online już teraz i poświęcenia 110 minut na seans. Jest to niezwykle ważna i cenna produkcja, która z pewnością zostanie w pamięci widza na długo.

Dobra wiadomość! Cały film Wenecja możesz obejrzeć online już teraz!

Film „Wenecja” to polski dramat pełen tajemnic i emocji. Reżyser Jan Jakub Kolski poprowadzi Cię przez pięknie nakręconą historię, która zmusi Cię do refleksji. Znajdziesz w nim nie tylko doskonałą fabułę, ale również wiele znanych polskich aktorów. Obejrzenie filmu online to doskonała rozrywka na wieczór.

Zachęcamy do obejrzenia filmu „Wenecja” online już teraz i poświęcenia 110 minut na seans. O ile film ten nie jest dostępny legalnie i darmowo. W takim przypadku zdecydowanie odradzamy korzystanie z pirackich źródeł. Jeśli jednak zdecydujesz się obejrzeć legalnie, podziel się swoją opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem. Do zobaczenia w Wenecji!