Wilkołak (2019) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

2019
88 min
6
Wilkołak to film, który wstrząśnie Twoją wyobraźnią i sprawi, że zaskoczysz się tym, jak mało potrzeba, aby zniszczyć dzieciństwo i marzenia o szczęściu. Film opowiada...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2644
Teraz ogląda: 69

Wprowadzenie do całego filmu Wilkołak

Wilkołak to film, który wstrząśnie Twoją wyobraźnią i sprawi, że zaskoczysz się tym, jak mało potrzeba, aby zniszczyć dzieciństwo i marzenia o szczęściu. Film opowiada o ośmiorgu dzieciach, które po wyzwoleniu z obozu Gross-Rosen zostają umieszczone w prowizorycznym sierocińcu w opuszczonym pałacu wśród lasów. Tam ich opiekunką staje się 20-letnia Hanka, również była więźniarka. Po okropieństwach obozu, bohaterowie powoli zaczynają odzyskiwać stracone dzieciństwo. Jednak, koszmar szybko do nich wraca. W okolicznych lasach krążą obozowe wilczury, wypuszczone przez esesmanów przed wyzwoleniem Gross-Rosen. Zdziczałe zwierzęta osaczają pałac w poszukiwaniu pożywienia, co uruchamia u dzieci obozowy instynkt przetrwania.

Wilkołak to film, który łączy dwie niezwykle silne emocje: ból i strach. Produkcja niemiecka, wyreżyserowana przez Adriana Paneka, okazała się wielkim sukcesem zarówno w Niemczech, jak i w Polsce. Film zdobył wiele nagród, a role dzieciaków poruszały do łez publiczność na wielu festiwalach filmowych. Czas trwania Wilkołaka to 88 minut, które z pewnością na długo pozostaną w Twojej pamięci.

Wilkołak cały film – najważniejsze informacje o fabule

Film Wilkołak rozgrywa się w Polsce, w opuszczonym pałacu położonym wśród lasów. Akcja toczy się tuż po wyzwoleniu obozu Gross-Rosen. Ośmioro dzieci, które znajdują się w opiekuńczym sierocińcu, musi zmierzyć się z okropnościami wojny. W okolicach pałacu krążą wilki, które nie są zwykłymi zwierzętami. To esesmani wypuszczali je z obozów, by zdziczały i były zdolne do zabijania.

Bohaterowie filmu Walik są niedawno uwolnionymi więźniami obozów koncentracyjnych, którzy starają się odbudować swoje życie, a przede wszystkim dzieciństwo. Dzieci, z którymi utożsamiamy się prawie natychmiast, muszą zmagać się z różnymi wyzwaniami, zaczynając od głodu i braku ciepła a kończąc na strachu przed wilkami i traumie, która jest wynikiem pokłosia wojny. Film jest wstrząsającą opowieścią o tym, jakże łatwo można zniszczyć dziecięce marzenia.

Postacie fabularne

W filmie Wilkołak poznajemy wiele postaci, których losy są powiązane z historią ośmiorga dzieci i ich opiekunki:

– Hanka – to 20-letnia opiekunka ośmiorga dzieci, również była więźniarka. To dzięki niej, dzieci zaczynają odzyskiwać radosne fragmenty dzieciństwa.

– Wilki – to złośliwe, śmiercionośne i zdziczałe zwierzęta, które krążą wokół pałacu. Są symbolem zła i szaleństwa czasów wojennych.

– Dzieci – w filmie poznajemy ośmioro dzieci, które muszą zmierzyć się z trudnościami życia w czasie wojny. Kazik, Rufus, Tomasz, Władek, Lidka, Hanka, Tadeusz i Hala to małe ofiary wojny, które muszą walczyć o przetrwanie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Wilkołak?

Wilkołak jest filmem wyreżyserowanym przez Adriana Paneka. To jego pierwszy film fabularny, jednak okazał się strzałem w dziesiątkę. Panek jest reżyserem, pisarzem i operatorem kamerowym. Jego filmy są pełne emocji i nacechowane silną symboliką. Otrzymał nagrodę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Krakowie za najlepszy polski film dokumentalny „Zielony wąwóz – wieża Babel”. Reżyser znany jest z tworzenia filmów o tematyce społecznej, w których pojawiają się silne emocje i odwaga w opowiadaniu trudnych historii.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W rolach dzieciaków występują młodzi, utalentowani aktorzy: Nicolas Przygoda, Kamil Polnisiak, Sonia Mietielica, Werner Daehn, Danuta Stenka, Jakub Syska, Helena Mazur, Krzysztof Durski, Maksymilian Balcerowski, i Julia Ślusarczyk. Każdy z nich wspaniale odwzorował traumę i przerażenie dzieci, które przeżyły koszmar obozowy.

Gdzie obejrzeć Wilkołak online?

Cały film Wilkołak można obejrzeć online, na portalach takich jak Vider, CDA, Zalukaj. Zachęcamy jednak do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net. Ta strona oferuje wybór różnych wersji językowych filmu, takich jak z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem.

Wilkołak z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli chcesz obejrzeć Wilkołaka z polskim lektorem, możesz to zrobić na portalu alekino.net. Na tej stronie film jest dostępny również z polskimi napisami oraz dubbingiem. To idealna okazja, aby zrozumieć film w pełni i przenieść się w świat, w którym dzieci muszą walczyć o przetrwanie w czasach wojny.

Warto poświęcic 88 minut na seans online?

Wilkołak to film, który z całą pewnością zostanie w Twojej pamięci na długo. To opowieść o bólu, strachu i przerażeniu. Film, który zmusza nas do refleksji nad przeszłością i budzi w nas wrażliwość na losy innych ludzi. Jeśli lubisz filmy, które zmuszają Cię do myślenia, a jednocześnie nakłaniają do działania, Wilkołak jest dla Ciebie idealnym wyborem. To emocjonalna i poruszająca produkcja, która z pewnością zmieni Twój sposób postrzegania rzeczywistości.

Dobra wiadomość! Cały film Wilkołak możesz obejrzeć online już teraz!

Wilkołak to film, którego nie możesz przegapić! Jeśli chcesz znaleźć się w jednym z najbardziej poruszających filmów ostatnich lat, powinieneś obejrzeć film online już teraz! Wilkołak to dzieło, które należy do klasyków, a jednocześnie zmusza nas do zastanowienia się nad historią i przyszłością naszej cywilizacji. Otwórz seans online i wejdź w świat emocji, które przeżuwają dzieci w czasach wojny. Czekamy na Twoją opinię w sekcji komentarzy pod tym tekstem.