Wydział Rosja (1990) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1990
118 min
6.1
Jeśli jesteś miłośnikiem filmów sensacyjnych i przygodowych, to koniecznie musisz obejrzeć film "Wydział Rosja". Ten thriller z 1990 roku zapewni Ci dawkę dobrej zabawy, a...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 7320
Teraz ogląda: 92

Wprowadzenie do całego filmu Wydział Rosja

Jeśli jesteś miłośnikiem filmów sensacyjnych i przygodowych, to koniecznie musisz obejrzeć film „Wydział Rosja”. Ten thriller z 1990 roku zapewni Ci dawkę dobrej zabawy, a do tego pozwoli przenieść się w świecie szpiegowskich intryg i politycznych konspiracji. Ten film to historia Brytyjskiego wydawcy, Barley’a Blaira (w tej roli Sean Connery), który przypadkowo zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę wywiadowczą. Propozycja, którą otrzymuje od Sawieliewa, wybitnego rosyjskiego naukowca, który chce przyspieszyć proces rozbrojenia i pierestrojki, daje początek serii nieprzewidywalnych wydarzeń.

„Wydział Rosja” to jedna z ciekawszych propozycji dla miłośników kina akcji, a to wszystko na tle niezwykłego klimatu rosyjskiej stolicy – Moskwy.

Cóż więcej trzeba powiedzieć, żeby przekonać Cię do obejrzenia tego filmu? Już teraz znajdziesz go w sieci, a w tym artykule dowiesz się o wszystkich najważniejszych informacjach dotyczących fabuły, obsady aktorskiej i dostępności w internecie.

Wydział Rosja cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w Moskwie, stolicy Rosji. Brytyjski wydawca literatury, Barley Blair, zostaje zaproszony przez rosyjskiego naukowca Sawieliewa do jego laboratorium, gdzie zostaje zaprezentowany mu projekt zmniejszenia arsenału jądrowego Rosji. Blair decyduje się na pomaganie Sawieliewowi w publikacji nadesłanych przez niego informacji w anglojęzycznych krajach Zachodu. W międzyczasie poznaje Tanzylę, która prowadzi kawiarnię. Kobieta pomaga mu w przetransportowaniu materiałów za granicę, a z czasem między nimi zaczyna rodzić się uczucie.

Sawiliew jest naukowcem pracującym dla przemysłu zbrojeniowego. Zebranie informacji dotyczącej uzbrojenia Armii Czerwonej, jest dla niego niezwykle ważne, ponieważ jako człowiek o dobrze rozwiniętej moralności, zależy mu na rozbrojeniu i pokoju na świecie. Mężczyzna jest więc gotowy na każde ryzyko, by wyjawić światu swoje odkrycia i osiągnięcia naukowe.

Z czasem Blair staje się bohaterem wiodącym nas przez polityczne intrygi i walkę z przeciwnikami Sawiliewa, którzy starają się go powstrzymać. To wszystko prowadzi do napiętej końcówki – wynikającej zalożonej pułapki, która zagraża nie tylko planom Sawiliewa ale i życiu jego samego.

Postacie fabularne

W filmie „Wydział Rosja” występuje wiele postaci, które wprowadzają widzów w świat międzynarodowych intryg wywiadowczych. Oto kilku bohaterów, którzy odgrywają kluczową rolę w fabule:

– Barley Blair (Sean Connery) – główny bohater, Brytyjski wydawca literatury, który przypadkowo zostaje wplątany w skomplikowaną intrygę wywiadowczą. Jego rolą jest przemieszczanie się między Moskwą a Londynem.

– Sawieliew (Klaus Maria Brandauer) – wybitny fizyk pracujący dla przemysłu zbrojeniowego. Chce przyspieszyć proces rozbrojenia i pierestrojki, dlatego proponuje Blairowi opublikowanie zebranych danych na Zachodzie.

– Katja (Michelle Pfeiffer) – dziewczyna, która pomaga Blairowi przesłać z Rosji nadesłane przez Sawieliewa dane. Między nią a Barleyem szybko zapala się uczucie.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Wydział Rosja?

Reżyserem filmu „Wydział Rosja” jest Fred Schepisi. To australijski reżyser i scenarzysta, którego kariera zaczynała się na początku lat 70-tych. Schepisi zrealizował w swojej karierze wiele znanych i docenianych filmów, takich jak „Optymista”, „Rękopis znaleziony w Saragossie” czy „Złodziej w dzień”. W 1992 roku otrzymał nominację do Oscara za swój film „Ostatni z Mohikanów”.

Fred Schepisi jest znanym reżyserem, którego filmy podbijały serca widzów przez lata. Za swoje dzieła zdobył wiele nagród i wyróżnień, a film „Wydział Rosja” to kolejna pozycja w jego imponującej karierze.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie „Wydział Rosja” zobaczymy wiele znanych i cenionych na świecie aktorów. Dla wielu z nich „Wydział Rosja” było przepustką do sukcesu. Niektórzy z nich to:

– Sean Connery – brytyjski aktor i producent filmowy, który zdobył światową sławę dzięki roli Jamesa Bonda w kilku filmach o agencie 007.

– Michelle Pfeiffer – amerykańska aktorka, jedna z najpopularniejszych w latach 80. i 90. Piękność, talent i charyzma przyniosły jej liczne nagrody, nominacje, a także wierne grono fanów na całym świecie.

– Klaus Maria Brandauer – austriacki aktor, reżyser teatralny i producent filmowy. W roku 1986 otrzymał nominację do Oscara za rolę w filmie „Out of Africa”.

– James Fox – brytyjski aktor znany między innymi z występów w „Pascualino Camberskim” czy „Policie” Petera Yatesa.

Gdzie obejrzeć Wydział Rosja online?

„Wydział Rosja” to film, którego dostępność w Internecie jest nieograniczona. Można go obejrzeć na wielu platformach, m.in. na vider, cda, zalukaj. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „Wydział Rosja cały film” i wybierać spośród licznych opcji.

Jeśli szukasz miejsca, gdzie znajdziesz wiele filmów w jednym miejscu, warto skorzystać z alekino.net. To strona znana z dużej bazy filmów online, dlatego warto tam zajrzeć, by obejrzeć film bez limitów i reklam.

Wydział Rosja z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dla tych, którzy woleliby obejrzeć film z polskim lektorem lub z polskimi napisami, również znajdą coś dla siebie. Wystarczy, że poszukasz odpowiedniego źródła i wybierzesz interesującą Cię wersję językową, a już teraz możesz cieszyć się filmem w języku polskim.

Warto poświęcic 118 minut na seans online?

Oczywiście, że warto. „Wydział Rosja” to film, który dostarczy Ci doskonałej rozrywki, a do tego pozwoli spojrzeć na świat międzynarodowych intryg wywiadowczych. Thriller ten to propozycja dla wszystkich miłośników filmów sensacyjnych, którzy chętnie zanurzą się w świecie polityki i dyplomacji.

A to wszystko na tle niewiarygodnego klimatu Rosji lat 90-tych, którego nie sposób nie polubić. Oto film, który wciągnie Cię na wiele godzin, a wraz z nim poznasz prawdziwy temperament rosyjskiej stolicy – Moskwy.

Dobra wiadomość! Cały film Wydział Rosja możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli jesteś ciekaw, jak zakończy się historia Barley’a Blaira i Sawiliewa oraz co czeka ich w czasie walki z intrygami politycznymi, to koniecznie obejrzyj film „Wydział Rosja”. Dlaczego warto? Przede wszystkim ze względu na niepowtarzalny nastrój, niesamowicie wykonaną reżyserię i fascynującą fabułę.

Już teraz możesz zanurzyć się w świat międzynarodowych intryg i politycznych konspiracji, szukając tego wymarzonego źródła, na którym obejrzysz cały film online. Nie zwlekaj dłużej, obejrzyj ten film i przekonaj się, jak wiele radości może przynieść Ci dobra rozrywka w swoim domu. I nie zapomnij podzielić się swoja opinią o filmie Wydział Rosja w sekcji komentarzy pod tym artykułem.