Zawieście Czerwone Latarnie (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
125 min
8.1
Jeśli szukasz ciekawego i klimatycznego dramatu, to film "Zawieście Czerwone Latarnie" jest jedną z najlepszych propozycji dla Ciebie. Film opowiada historię Song Lian, która w...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1053
Teraz ogląda: 166

Wprowadzenie do całego filmu Zawieście Czerwone Latarnie

Jeśli szukasz ciekawego i klimatycznego dramatu, to film „Zawieście Czerwone Latarnie” jest jedną z najlepszych propozycji dla Ciebie. Film opowiada historię Song Lian, która w wieku dziewiętnastu lat zostaje zmuszona do poślubienia Chen Zuoqiana – pięćdziesięcioletniego mężczyzny, który już ma trzy żony. Akcja filmu rozgrywa się w dwudziestowiecznych Chinach, gdzie kobiety rywalizują między sobą o zainteresowanie swojego męża.

To, co wyróżnia ten film, to przede wszystkim piękna sceneria, w której akcja się rozgrywa oraz genialna gra aktorska. W rolach głównych zobaczymy Gong Li, He Saifei oraz Cao Cuifen. Film został wyreżyserowany przez Zhang Yimou i miał premierę w 1991 roku.

„Zawieście Czerwone Latarnie” to film, który zdobył uznanie zarówno krytyków, jak i widzów na całym świecie. Jeśli nie miałeś jeszcze okazji obejrzeć tego dzieła, to teraz możesz to zrobić online. Czy warto? Oczywiście, że tak.

Zawieście Czerwone Latarnie cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu „Zawieście Czerwone Latarnie” rozgrywa się w dwudziestowiecznych Chinach, gdzie Song Lian zostaje zmuszona do poślubienia pięćdziesięcioletniego Chen Zuoqiana, który już ma trzy inne żony. W zamku, gdzie mieszka rodzina Chen, każda z żon mieszka w oddzielnym domu, a wieczorem, przed domem, który ma odwiedzić Chen, zapalana jest czerwona latarnia.

Żony rywalizują ze sobą o zainteresowanie męża, ponieważ to daje im władzę i status. Kiedy dochodzi do sytuacji, w której jedna z żon zaczyna nachalnie się zbliżać do męża, pozostałe kobiety robią wszystko, aby powstrzymać ją przed wygraniem tej walki.

To, co wyróżnia ten film, to przede wszystkim piękna sceneria, w której akcja się rozgrywa. Reżyser świetnie oddał atmosferę tamtych czasów i miejsc, dzięki czemu film wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

Postacie fabularne

W filmie „Zawieście Czerwone Latarnie” wyróżnić możemy kilka ważnych postaci. W rolach głównych zobaczymy:

– Gong Li jako Song Lian,
– Ma Jingwu jako Chen Zuoqian,
– He Saifei jako Zhuoyun,
– Cao Cuifen jako Meishan.

Song Lian jest główną bohaterką filmu. To ona zostaje zmuszona do poślubienia Chen Zuoqiana i wkrótce staje w szranki z pozostałymi żonami swojego męża.

Chen Zuoqian to pięćdziesięcioletni mężczyzna, który już ma trzy inne żony. To on decyduje, której z żon zapalać będzie czerwoną latarnię przed jej domem.

Zhuoyun to jedna z żon Chen Zuoqiana. To ona sprawia najwięcej problemów Song Lian, rywalizując z nią o zainteresowanie Chen Zuoqiana.

Meishan to kolejna żona Chen Zuoqiana, która również nie jest przyjazna dla Song Lian.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Zawieście Czerwone Latarnie?

Film „Zawieście Czerwone Latarnie” został wyreżyserowany przez chińskiego reżysera Zhang Yimou. To on odpowiada za stworzenie tak wspaniałego klimatu w tym filmie.

Zhang Yimou urodził się w 1951 roku w Shaanxi, w Chinach. To jeden z najbardziej znanych i utalentowanych reżyserów w historii chińskiego kina. Przez lata pracował jako fotoreporter, co z pewnością pomogło mu w ugruntowaniu pozycji reżysera.

Reżyser ma na swoim koncie wiele znakomitych filmów, w tym takie jak „Czerwony śnieg”, „Hero” czy „Wo hu cang long”. Jego filmy zdobyły wiele nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie „Zawieście Czerwone Latarnie” zobaczymy znakomitą obsadę aktorską. W rolach głównych wystąpili:

– Gong Li,
– Ma Jingwu,
– He Saifei,
– Cao Cuifen.

Gong Li to jedna z najbardziej znanych chińskich aktorek. Urodziła się w 1965 roku i od lat pracuje w przemyśle filmowym. W filmie „Zawieście Czerwone Latarnie” zagrała rolę Song Lian. Ta rola znacznie zwiększyła jej popularność na całym świecie.

Ma Jingwu to chiński aktor teatralny i filmowy. Urodził się w 1942 roku i zagrał w wielu ważnych filmach chińskiego kina. W „Zawieście Czerwone Latarnie” wystąpił w roli Chen Zuoqiana.

He Saifei to chińska aktorka, która zagrała w wielu ważnych filmach Zhang Yimou. Wystąpiła m.in. w filmie „Czerwony śnieg” oraz w „Zawieście Czerwone Latarnie”. W filmie Zhang Yimou zagrała Zhuoyun.

Cao Cuifen to chińska aktorka teatralna i filmowa. W filmie „Zawieście Czerwone Latarnie” zagrała rolę Meishan.

Gdzie obejrzeć Zawieście Czerwone Latarnie online?

Jeśli chcesz obejrzeć „Zawieście Czerwone Latarnie” online, możesz to zrobić na stronach takich jak vider czy cda. Wystarczy tylko wpisać nazwę filmu w wyszukiwarce.

Jeśli jednak szukasz filmów z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem, to polecam skorzystać z wyszukiwarki filmów na stronie alekino.net. Tam znajdziesz wiele ciekawych propozycji, w tym również „Zawieście Czerwone Latarnie”.

Zawieście Czerwone Latarnie z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jeśli chcesz obejrzeć „Zawieście Czerwone Latarnie” z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem, to możesz to zrobić na stronie alekino.net.

W przypadku lektora, otrzymujesz wersję filmu z polskim lektorem. Oznacza to, że głosy aktorów są tłumaczone na język polski, ale słychać w tle także oryginalną ścieżkę dźwiękową.

W przypadku napisów, otrzymujesz wersję z polskimi napisami. Tłumaczą one dialogi i inne wypowiedzi na język polski.

Jeśli natomiast wybierzesz wersję z dubbingiem, to polscy aktorzy zastępują oryginalnych aktorów. Dzięki temu cały film jest po polsku.

Warto poświęcic 125 minut na seans online?

Oczywiście, że warto poświęcić 125 minut na seans filmu „Zawieście Czerwone Latarnie”. To świetnie nakręcony, klimatyczny dramat, który wciąga od pierwszej do ostatniej minuty.

Jeśli lubisz filmy z piękną scenerią, genialnymi aktorami i dobrze nakręconą fabułą, to nie powinieneś przegapić tego tytułu.

Dobra wiadomośc! Cały film Zawieście Czerwone Latarnie możesz obejrzeć online już teraz!

Jak widzisz na powyższych przykładach, „Zawieście Czerwone Latarnie” to film wart zobaczenia. To świetnie nakręcony klimatyczny dramat, który na pewno Cię zainteresuje.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, warto obejrzeć „Zawieście Czerwone Latarnie” online. Możesz to zrobić na stronach takich jak vider czy cda. Możesz także skorzystać z wyszukiwarki filmów na stronie alekino.net i obejrzeć film z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem.

Daj znać w komentarzach, co sądzisz o tym filmie. Czy podobał Ci się? Czy warto go polecać innym? Zachęcamy do dzielenia się swoją opinią!