Zły Porucznik (1992) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1992
96 min
7
Jeśli posiadasz w sobie dawkę odwagi i chcesz oglądnąć film, który wstrząśnie Twoją psychiką, powinieneś obejrzeć Zły Porucznik. To mocny i szczery film o degradacji...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 8160
Teraz ogląda: 194

Wprowadzenie do całego filmu Zły Porucznik.

Jeśli posiadasz w sobie dawkę odwagi i chcesz oglądnąć film, który wstrząśnie Twoją psychiką, powinieneś obejrzeć Zły Porucznik. To mocny i szczery film o degradacji człowieka w wielkomiejskiej dżungli, gdzie brud moralny i bezprawie są niemal na porządku dziennym. Film opowiada historię nowojorskiego policjanta zarażonego wszystkim tym, co powinien zwalczać: narkomanią, prostytucją i hazardem. Śledztwo w sprawie gwałtu na młodej zakonnicy powoduje w nim próbę duchowego odkupienia, jednak bez uniknięcia konsekwencji wcześniejszych uczynków.

Film ten zdobył uznanie i wiele nagród na festiwalach filmowych, za najważniejsze uznaję BAFTA, gdzie zwyciężył w kategorii Najlepsza Reżyseria, Najlepsza zdjęcia, Najlepszy aktor drugoplanowy (Brian McElroy), Najlepsza scenografia, Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepszy dźwięk, Najlepszy montaż. Film jest dostępny online na vider, cda i zalukaj.

Zły Porucznik cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu Zły Porucznik rozgrywa się na ulicach Nowego Jorku w latach 90. XX wieku. Naszym głównym bohaterem jest porucznik, który chodzi własną drogą i stosuje niekonwencjonalne metody pracy. Jednak w wyniku śledztwa w sprawie gwałtu na zakonnicy zaczyna odczuwać wyrzuty sumienia, co prowadzi do próby duchowego oczyszczenia. Wbrew temu, co mówi zapowiedź, w filmie znajdziemy jednak także pozytywne emocje, jak współczucie czy zrozumienie.

Postacie fabularne

W filmie Zły Porucznik poznajemy bohaterów, którzy są mocno zakorzenieni w historii Nowego Jorku, i którzy stanowią swego rodzaju archetypy. Jednym z nich jest główny bohater, porucznik, którego gra świetny Harvey Keitel. Oprócz niego, w filmie występują między innymi takie postacie jak: Brian McElroy, Frankie Acciarito, Peggy Gormley, Stella Keitel, Dana Dee, Victor Argo, Paul Calderon, Leonard L. Thomas, Anthony Ruggiero.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Zły Porucznik?

Film Zły Porucznik został wyreżyserowany przez Abela Ferrarę – amerykańskiego reżysera, scenarzystę i aktora włoskiego pochodzenia. Ferrara słynie z tworzenia filmów o trudnych i kontrowersyjnych tematach, często osadzonych w mrocznej rzeczywistości Nowego Jorku. Zaliczamy tutaj między innymi filmy „Ms .45”, „Jezus z Montrealu”, „King of New York”, a także „Zły Porucznik”. Ferrara jest także autorem scenariuszy do większości swoich filmów.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Zły Porucznik możemy podziwiać takich aktorów jak: Harvey Keitel, Brian McElroy, Frankie Acciarito, Peggy Gormley, Stella Keitel, Dana Dee, Victor Argo, Paul Calderon, Leonard L. Thomas, Anthony Ruggiero. Harvey Keitel w brawurowy sposób odtwarza postać porucznika, którym kieruje się swoimi własnymi zasadami. Keitel zdobył za swoją rolę wiele nagród, w tym między innymi na festiwalach filmowych w Cannes i Berlinie.

Gdzie obejrzeć Zły Porucznik online?

Jeśli szukasz dobrego miejsca do obejrzenia filmu Zły Porucznik online, polecamy vider, cda i zalukaj – tam na pewno znajdziesz ten film. Jeśli chcesz poszukać innych filmów, polecamy skorzystać z wyszukiwarki filmów – alekino.net. Zachęcamy Cię do obejrzenia Złego Porucznika, niedługo się przekonasz, że to naprawdę mocna dawka emocji.

Zły Porucznik z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cieszysz się, że filmy są już dostępne w języku polskim? To dobrze, bo cały film Zły Porucznik również jest w języku polskim – możesz wybrać zarówno wersję z napisami jak i z dubbingiem. Na zalukaj znajdziesz wersję z lektorem, vider ma wersję z napisami, a cda zapewnia różne opcje wyboru języka – angielski, rosyjski, niemiecki, francuski i hiszpański.

Warto poświęcic 96 minut na seans online?

Zastanawiasz się, czy warto poświęcić prawie 100 minut na obejrzenie filmu Zły Porucznik? Odpowiedź brzmi – tak! Ten mocny i szczery film to nie tylko po prostu kolejny film kryminalny – to po prostu dzieło sztuki. Z jednej strony jest to historia degradacji człowieka i walka z własnymi słabościami, z drugiej to opowieść o tym, jak trudno jest zachować się dobrze w trudnych okolicznościach. Zły Porucznik to film, który warto zobaczyć, aby lepiej zrozumieć i zobaczyć rzeczywistość, w której żyjemy.

Dobra wiadomośc! Cały film Zły Porucznik możesz obejrzeć online już teraz!

Zachęcamy Cię do obejrzenia filmu Zły Porucznik już teraz! Na vider, cda i zalukaj można oglądać ten film w wersji oryginalnej, z napisami lub z lektorem, całkowicie za darmo. Będziesz miał okazję zobaczyć wspaniałe aktorstwo Harvey’a Keitela i poznać mroczne zakamarki Nowego Jorku. Koniecznie podziel się z nami swoją opinią o filmie Zły Porucznik w sekcji komentarzy pod tym artykułem.