Życie za życie. Maksymilian Kolbe (1991) - Cały Film - Online - Gdzie obejrzeć?

1991
90 min
6.3
Życie za życie. Maksymilian Kolbe to film opowiadający o bohaterskim czynie zakonnika z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Film został wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego i wyprodukowany w...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 1520
Teraz ogląda: 189

Wprowadzenie do całego filmu Życie za życie. Maksymilian Kolbe

Życie za życie. Maksymilian Kolbe to film opowiadający o bohaterskim czynie zakonnika z obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Film został wyreżyserowany przez Krzysztofa Zanussiego i wyprodukowany w 1991 roku w Polsce. W rolach głównych wystąpili m.in. Christoph Waltz, Artur Barciś i Edward Żentara. Film ma gatunek dramatu i trwa 90 minut.

Życie za życie. Maksymilian Kolbe jest jednym z najbardziej znanych filmów o bohaterze obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Obraz ten opowiada o poświęceniu zakonnika zainspirowanego chrześcijańską miłością bliskiego człowieka. Zobaczymy tu również niezwykłą siłę ducha i umysłu, która pozwala uczynić coś, co dla wielu byłoby wręcz niemożliwe.

Jeśli jeszcze nie widzieliście tego filmu, zachęcamy Was do obejrzenia go online. Jest to dzieło godne uwagi i z pewnością zostanie w Waszej pamięci na długie lata.

Życie za życie. Maksymilian Kolbe cały film – najważniejsze informacje o fabule

Akcja filmu rozgrywa się w trakcie II wojny światowej w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Jan to jeden z obozowych więźniów, który ma szansę na ucieczkę, gdy podczas robót budowlanych na terenie żwirowni zawala się ziemia. Po przemierzeniu wielu kilometrów osiedla się w końcu w klasztorze w Alwerni. Tam właśnie dowiaduje się o losie dziesięciu oświęcimskich więźniów, którzy zginęli w wyniku jego ucieczki. By uratować jednego z nich, na ochotnika zgłosił się brat Maksymilian Kolbe.

Bohaterowie filmu stoją przed ciężkim wyborem: ucieczka, która może dać im wolność, lub pojednanie z losem i wybór ofiary za bliźniego. Ta historia skłania do refleksji nad naturą człowieka oraz znaczeniem miłości i poświęcenia.

Postacie fabularne

W filmie Życie za życie. Maksymilian Kolbe występują takie postacie jak:
– Maksymilian Kolbe – zakonnik, który dobrowolnie zastąpił jednego z więźniów podczas selekcji do komór gazowych, za co został zamordowany
– Jan, jeden z obozowych więźniów, który szuka ratunku w klasztorze w Alwerni
– Porucznik, niemiecki dowódca obozowy, odpowiedzialny za selekcje więźniów

Kto odpowiada za wyreżyserowanie filmu Życie za życie. Maksymilian Kolbe?

Reżyserem filmu Życie za życie. Maksymilian Kolbe jest Krzysztof Zanussi – jedna z najważniejszych postaci polskiej kinematografii. Zanussi wyreżyserował wiele filmów, m.in. „Kontrakt”, „Człowiek z marmuru” oraz „Wszystko, co kocham”. W swojej karierze był wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W filmie Życie za życie. Maksymilian Kolbe występują takie postacie jak Christoph Waltz, Artur Barciś i Edward Żentara. Christoph Waltz znany jest z takich filmów jak „Bękarty wojny” czy „Django”, a Artur Barciś i Edward Żentara to polskie aktorskie legendy, znane m.in. z serialu „Czterdziestolatek”. Wszyscy aktorzy w filmie wykonują swoje role na najwyższym poziomie, co dodało filmowi jeszcze więcej emocji i realizmu.

Gdzie obejrzeć Życie za życie. Maksymilian Kolbe online?

Życie za życie. Maksymilian Kolbe to już dosyć stary film, ale ciągle cieszący się popularnością. Można go obejrzeć online na takich platformach jak Vider, CDA czy Zalukaj. Zachęcamy również do skorzystania z wyszukiwarki filmów – alekino.net, gdzie można znaleźć wiele filmów, w tym również Życie za życie. Maksymilian Kolbe w różnej jakości i wersjach językowych.

Życie za życie. Maksymilian Kolbe z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Życie za życie. Maksymilian Kolbe jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Każdy może wybrać sobie najbardziej odpowiadającą mu wersję językową, dzięki czemu odbiór filmu będzie jeszcze lepszy. Dzięki temu filmu będziecie mogli lepiej poznać historię obozu Auschwitz-Birkenau oraz bohatera, który poświęcił się za innych.

Warto poświęcić 90 minut na seans online?

Jeśli interesuje Was tematyka II wojny światowej, historii obozów koncentracyjnych oraz historie o poświęceniu i miłości do bliźniego, to na pewno warto poświęcić 90 minut na seans filmu Życie za życie. Maksymilian Kolbe. Ten film ma w sobie coś wyjątkowego, co na pewno zostanie w Waszej pamięci na długi czas.

Dobra wiadomość! Cały film Życie za życie. Maksymilian Kolbe możesz obejrzeć online już teraz!

Życie za życie. Maksymilian Kolbe to film, który wzrusza i skłania do refleksji. To dzieło, które warto obejrzeć online. Jest to inna, niż dotychczas, historia z okresu II wojny światowej, która na pewno zostanie w Waszej pamięci na długo. Zachęcamy do obejrzenia filmu online oraz do podzielenia się Waszą opinią o filmie w sekcji komentarzy pod tym artykułem.