Cień i kość (2021) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

2021
52 min
6.8
Cień i kość to jedna z najnowszych produkcji Netflixa, która podbija serca widzów na całym świecie. To historia młodej kartografki Aliny Starkov, która w świecie...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 319
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu Cień i kość.

Cień i kość to jedna z najnowszych produkcji Netflixa, która podbija serca widzów na całym świecie. To historia młodej kartografki Aliny Starkov, która w świecie rozdarłego przez wojnę musi stawić czoła mrocznym siłom. Bohaterka jest nie tylko osierocona, ale też dysponuje nadprzyrodzoną mocą, która może zmienić los całego świata. To prawdziwy dramat, którym żyje nie tylko jedna, ale cała rzesza bohaterów. Serial zachęca wizualną estetyką, fascynującymi postaciami, gatunkiem sci-fi & fantasy oraz wciągającą fabułą.

Serial Cień i kość to jedna z najpopularniejszych produkcji Netflixa w ostatnim czasie wielkim zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Mało który serial potrafi tak wciągnąć widza, jak to dzieło, które zachęca do kolejnych odcinków.

W Polsce cały serial można obejrzeć online. Wystarczy wybrać jedną z platform streamingowych, takich jak Vider, CDA czy zalukaj, lub skorzystać z popularnej wyszukiwarki filmów i seriali – alekino.net.

Cień i kość cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Serial Cień i kość to historia młodej kartografki Aliny Starkov, która w świecie rozdarłego przez wojnę musi stawić czoła mrocznym siłom. Akcja serialu rozgrywa się w świecie podzielonym na trzy frakcje: Królestwo Ravki, Shu Han i Fjerdą. Bohaterka ma do wykonania ważne zadanie, którego wykonanie może odmienić losy świata. Musi przeciwstawić się mrocznym i okrutnym siłom, które chcą pokonać wszystko, co dobre i sprawiedliwe.

Jednak Alina nie jest sama w swojej walce. Towarzyszą jej: sierżant Matiasz, szlachcic Malyen Oretsev, czarownik Jurisz, Czowny Generał Kirigan czy też kieszonkowiec Kazimierz Brekker.

Przede wszystkim jednak Cień i kość to historia walki o władzę, miłości i spokoju na świecie, który pogrążony jest w wojnie i chaosie.

Postacie fabularne

W serialu występuje cała rzesza bohaterów, którzy tworzą interesujące postaci.

Alina Starkov – młoda kartografka, główna bohaterka, która jest nosicielem nadprzyrodzonej mocy. To dzięki niej zostaje odkryty Łuk Słońca, który może pomóc w walce z mrocznymi siłami.

Malyen Oretsev – szlachcic, przyjaciel Aliny ze sierocińca, z którym jest związana przez silne uczucia.

Matiasz – sierżant w armii Królestwa Ravki, pomaga Alinie w walce z mrocznymi siłami.

Kazimierz Brekker – kieszonkowiec, jedna z najważniejszych postaci w serii, to doskonały planista, który stawia czoła mrocznym siłom, aby wykorzystać ich moc dla swojego celu.

Czorny Generał Kirigan – przywódca Grisza, mroczna postać, która trzyma w szachu świat Aliny.

Juris – czarownik, niezwykle inteligentny i kreatywny, pomaga Alinie odkryć swoją nadprzyrodzoną moc.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu Cień i kość?

Serial Cień i kość powstał na podstawie bestsellerowej serii Grishy Leigh Bardugo. Autorka sama pracowała nad scenariuszem, co sprawiło, że adaptacja jest bardzo wierna pierwowzorowi. Wyreżyserowany został przez Lee Toland Kriegera, znanego z niezwykle udanych filmów takich jak „Miej odwagę” czy „Ciężkie czasy”.

Lee Toland Krieger to doświadczony reżyser, który w swoim dorobku ma wiele udanych produkcji. Zawsze dba o szczegóły i styl filmów, co sprawia, że każda z jego realizacji jest niepowtarzalna. Ten twórca pracował również przy wielu innych projektach, takich jak „Riverdale” czy „The Flash”, co potwierdza, że jest świetnym specjalistą od filmów akcji i przygodowych.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W serialu Cień i kość występuje wiele znanych aktorów.

Jessie Mei Li, która gra główną rolę Aliny Starkov znana jest przede wszystkim z serialu „The Bad Beginning”.

Archie Renaux, który zagrał szlachcica Malyen Oretsev, był widziany między innymi w „Morskim podwodnym łowcy” i „Voyagers”.

Freddy Carter, który wcielił się w postać Kazimierza Brekkera, pojawił się w filmach takich jak „Piraci z Karaibów: Zatoka duchów” oraz „Wonder Woman”.

Amita Suman, która zagrała Inejs, jedną z członkiń gangu Kazimierza, znana jest przede wszystkim dzięki roli Nalini w serialu „The Outpost”.

Kit Young, grający Jesphena, to aktor młodego pokolenia. W serialu zadebiutował niespełna dwa lata temu, ale już dziś kojarzony jest przede wszystkim z rolą w Cieniu i kości.

Ben Barnes, wcielający się w Czornego Generała Kirigan, to aktor z długim i bogatym dorobkiem. Pojawił się w takich filmach, jak „Westworld”, „Logan” czy też „The Punisher”.

Gdzie obejrzeć Cień i kość online?

Cień i kość można obejrzeć online na wielu platformach streamingowych, takich jak Vider, CDA czy zalukaj. Warto jednak skorzystać z popularnej wyszukiwarki filmów i seriali – alekino.net. To nie tylko sposób na znalezienie ulubionego filmu, ale też na poznanie nowych produkcji, do których można wracać wielokrotnie.

Cień i kość z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cały serial Cień i kość dostępny jest z polskim lektorem, napisami oraz dubbingiem. To ogromna zaleta dla polskich widzów, którzy dzięki temu mogą jeszcze lepiej zrozumieć fabułę i obejrzeć serial w swoim rodzimym języku.

Dubbing pozwala na pełne wczucie się w postacie, ich myśli, uczucia i emocje, co staje się kluczowe przy oglądaniu takiej serii. Z kolei lektor to alternatywa dla tych, którzy chcą, aby postaci wciąż mówiły w języku oryginalnym, ale chcą też podążać za fabułą, którą zrozumieją dzięki dodanym polskim napisom.

Warto poświęcić 52 min minut na seans online?

Cień i kość to serial, który zdecydowanie warto obejrzeć. To produkcja, która zrobi wrażenie nie tylko na miłośnikach gatunku sci-fi i fantasy. Dzięki perfekcyjnemu dopracowaniu estetyki w służbie fabule, trudno oderwać się od oglądania kolejnych odcinków. Serial pozwala na pełne wczucie się w bohaterów, ich problemy i zmagania z mrocznymi siłami, a także wprowadza do niezwykłego świata, w którym wszystko jest możliwe.

Dobra wiadomość! Cały serial Cień i kość możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli jeszcze nie oglądałeś serialu Cień i kość, koniecznie nadarzaj się i przekonaj się sam, dlaczego stał się on jednym z najpopularniejszych na świecie. To historia, która wprawi widza w zachwyt, wprowadza do kolejnych ról, a także pozwala na trening emocjonalny i zapoznanie się z tematami takimi jak miłość, władza i walka o spokój na świecie. Po obejrzeniu serialu na pewno należy wrócić do niego jeszcze kilka razy, aby lepiej poznać postacie, odkryć ich tajemnice i zanurzyć się jeszcze bardziej w tajemniczym świecie.

Zatem jeśli nadal zastanawiasz się, czy warto obejrzeć Cień i kość, koniecznie sprawdź ten serial. Nie zawiedziesz się! I nie zapomnij podzielić się swoją opinią w sekcji komentarzy czytamianie tej recenzji.