Fargo (2014) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

2014
50 min
6.8
Serial Fargo to jeden z najpopularniejszych kryminalnych seriali ostatnich lat. Produkcja z roku 2014 w reżyserii Noaha Hawley'a nawiązuje do kultowego filmu braci Coen i...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 396
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu Fargo

Serial Fargo to jeden z najpopularniejszych kryminalnych seriali ostatnich lat. Produkcja z roku 2014 w reżyserii Noaha Hawley’a nawiązuje do kultowego filmu braci Coen i usytuowana jest w prowincjonalnym miasteczku Bemidjii w Minnesocie. Głównym bohaterem jest sprzedawca ubezpieczeń Lester Nygaard, który wpada w kłopoty po spotkaniu z przemytnikiem narkotyków Lorne’em Malvo. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że malutkie miasteczko Bemidji jest spokojnym miejscem. Ale w Fargo nie wszystko jest takie, jakie się wydaje. Wkrótce pojawiają się zbrodnie, kłamstwa i intrygi, a mieszkańcy muszą radzić sobie z brutalnością Malvo i jego wpływem na Nygarda.

To napięta i pełna dramatyzmu produkcja, której akcja rozgrywa się w latach 2006-2007. Serial Fargo zachwyca nie tylko piękną scenerią, ale również ciekawą fabułą oraz genialną obsadą aktorską. W rolach głównych występują m.in. Chris Rock, Jessie Buckley, Jason Schwartzman, Ben Whishaw, Jack Huston, Salvatore Esposito, Emyri Crutchfield, Andrew Bird, Anji White i Jeremie Harris.

Fargo to idealna propozycja dla miłośników kryminalnych seriali, ale nie tylko. Zapraszam na emocjonującą podróż przez małe amerykańskie miasteczko, gdzie zawsze coś się dzieje. Cały serial można obejrzeć w wielu serwisach online, zatem zapraszam do włączenia i uczestnictwa w niesamowitych przygodach sprzedawcy ubezpieczeń Lestera Nygaarda.

Fargo cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Serial Fargo to kryminalna produkcja, której akcja rozgrywa się w latach 2006-2007 w miasteczku Bemidji. Głównym bohaterem jest sprzedawca ubezpieczeń Lester Nygaard, którego świat zostaje wywrócony do góry nogami po spotkaniu z przemytnikiem narkotyków Lorne’em Malvo. Początkowo Nygaard jest udręką u swojej żony Pearl i ciągle poderwany przez swojego brata Chet’a, który pojawia się nagle w mieście. Spotkanie z Malvo okaże się jednak punktem zwrotnym w życiu Nygaarda. Serial Fargo przedstawia złożone relacje między postaciami, poszukując prawdy i wyjaśnień, ukazując stopniowo coraz bardziej złożony wątek i wprowadzając nowe wątki fabularne.

Postacie fabularne

W serialu Fargo występuje wiele postaci, które wzajemnie oddziałują na siebie i dopełniają fabułę.

Lester Nygaard – sprzedawca ubezpieczeń, główny bohater serialu
Lorne Malvo – przemytnik narkotyków, tajemniczy gość z zewnątrz
Molly Solverson – policjantka, przyjaciółka Nygaarda
Gus Grimly – policjant, mąż Molly
Bill Oswalt – zastępca szeryfa, partner Molly w dochodzeniu
Bud Carlson – tata Peta, współpracownik Malvo
Don Chumph – wspólnik Nygaarda w biznesie
Dennis Reynolds – szef Nygaarda w pracy, prowadzący jego przesłuchanie

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu Fargo?

Serial Fargo został wyreżyserowany przez Noaha Hawley’a. Amerykański scenarzysta i producent telewizyjny stał m.in. za stworzeniem takich seriali jak „Legion” i „Co w trawie piszczy”. W 2021 roku w ramach promocji serialu Fargo Woody Harrelson powiedział, że Hawley jest jednym z najwybitniejszych artystów, z którymi miał okazję współpracować.

Noah Hawley jest wielokrotnym laureatem nagród m.in. nagrody Emmy, które zdobył za swoje scenariusze. W 2021 roku Netflix zaprezentował kolejny serial wyreżyserowany przez Hawleya, „Lucy in the Sky”. Za ten serial Hawley również odpowiada za reżyserię, a główną rolę zagrała Natalie Portman.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Obsada serialu Fargo składa się z wielu utalentowanych aktorów. Wśród nich można wymienić:

Chris Rock – jako Lidnikowy Mike Milligan
Jessie Buckley – jako Nurse Oraetta Mayflower
Jason Schwartzman – jako Josto Fadda
Ben Whishaw – jako Rabbi Milligan
Jack Huston – jako Odis Weff
Salvatore Esposito – jako Gaetano Fadda
Emyri Crutchfield – jako Ethelrida Pearl Smutny
Andrew Bird – jako Thurman Smutny
Anji White – jako Dibrell Smutny
Jeremie Harris – jako Leon Bittle

Aktorska obsada serialu jest bardzo mocna, co sprawia, że postaci wydają się bardziej realne i przekonujące. Joah Hawley ma oko do aktorów i świetnie dobiera ich do poszczególnych ról.

Gdzie obejrzeć Fargo online?

Serial Fargo jest dostępny online w wielu serwisach. Jednym z nich jest platforma Vider, posiadająca legalne źródła i wiele popularnych filmów i seriali. Na Vider można obejrzeć cały wyczekiwany serial „Fargo”. Podobne źródła to: CDA, Zalukaj.

Aby obejrzeć na tego typu platformach cały serial, trzeba zarejestrować się na stronie danego serwisu. W przypadku Vider, dostęp do całego katalogu jest możliwy po wpłaceniu niewielkiej kwoty za subskrypcję.

Jeśli ktoś poszukuje darmowego rozwiązania, warto zajrzeć na stronę alekino.net, gdzie znajduje się wyszukiwarka filmów i seriali online.

Fargo z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Serial Fargo jest dostępny w wersji oryginalnej oraz w polskiej wersji językowej z lektorem oraz z napisami. Każda z opcji ma swoje zalety i w zależności od potrzeb i upodobań widza, który szybciej przyswoi treść.

Jeśli nie rozumiesz angielskiego, to polecam polską wersję z lektorem. Dzięki niemu zrozumiesz wszystkie niuanse i nie przegapisz żadnego wątku fabularnego. Jeżeli znasz angielski i chcesz poprawić umiejętności lingwistyczne, warto sięgnąć po wersję z napisami.

Warto poświęcić 50 min minut na seans online?

Jak najbardziej warto! Serial Fargo to jeden z najciekawszych kryminalnych seriali ostatnich lat, a przy tym niewątpliwie jeden z najlepiej skonstruowanych. Fabuła składa się z wielu wątków, a postacie są bardzo interesujące i prawdziwe. Serial łączy w sobie wątki kryminalne oraz społeczne i polityczne, co sprawia, że nie sposób się nudzić. Do tego doskonale dobrana obsada aktorska, którzy w niej występują, w szczególności Chris Rock, który świetnie poradził sobie w roli Lidnikowego Mike Milligana.

Obejrzanie serialu Fargo online to nie tylko możliwość odpoczynku, ale również zaspokojenia ciekawości i satysfakcji z dotarcia do sedna problemu, jakim są mroczne tajemnice miasteczka Bemidji.

Dobra wiadomość! Cały serial Fargo możesz obejrzeć online już teraz!

Zapraszam do obejrzenia serialu Fargo online. To produkcja, którą warto poznać. Bez wątpienia spędzisz miło czas czekając na każdy kolejny odcinek. Postacie tworzą historię, w której wydarzenia obowiązuje indywidualna logika, a stylizacja i dialog wprowadzają znakomitą atmosferę. Wielu widzów zyskało dzięki Fargo nowych faworytów wśród seriali. Czy i Ty zostaniesz jednym z nich?

Zapraszam do komentowania i dzielenia się swoją opinią o tym, jakie miejsce dla Ciebie zajmuje Fargo wśród najlepszych seriali kryminalnych.