Morderstwa w Midsomer (1997) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

1997
90 min
6.8
Morderstwa w Midsomer to jedna z najdłużej trwających brytyjskich serii kryminalnych. Od pierwszego odcinka w 1997 roku wciąż zachwyca widzów dramatycznymi historiami pełnymi tajemnic, mroku...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 305
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu Morderstwa w Midsomer.

Morderstwa w Midsomer to jedna z najdłużej trwających brytyjskich serii kryminalnych. Od pierwszego odcinka w 1997 roku wciąż zachwyca widzów dramatycznymi historiami pełnymi tajemnic, mroku i – oczywiście – zbrodni. Akcja toczy się na pozór spokojnym terenie fikcyjnego hrabstwa Midsomer, gdzie niemal każde miasteczko kryje w sobie co najmniej jedną makabryczną tajemnicę. Wciągająca fabuła, dobrze nakreślone postacie i niesamowita gra aktorska to tylko niektóre z jej zalet.

Serial Morderstwa w Midsomer składa się z setek odcinków, a każdy kolejny przynosi nowe wyzwania do rozwiązania dla detektywów prowadzących dochodzenia w Midsomer. Produkcja powstała na podstawie serii powieści kryminalnych Caroline Graham. Pierwsze odcinki zostały zaadaptowane przez Anthony’ego Horowitza, który wymyślił też tytuł serialu. Serial wciąż cieszy się ogromną popularnością i dostępny jest online, co umożliwia każdemu, nie tylko brytyjskiemu widzowi, przeniesienie się w głąb tajemniczej krainy Midsomer, by zrobić własne dochodzenie.

Morderstwa w Midsomer cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Midsomer to fikcyjne hrabstwo, które zamieszkuje wiele przepięknych, choć czasem tajemniczych miejscowości. Na pierwszy rzut oka wszystko wydaje się tu doskonałe: piękne, zielone trawniki, spokojni ludzie, piękne domy i niezwykłe krajobrazy. Jednakże, pod powierzchnią, brodzą ciemne tajemnice, zasmucające sekrety i głęboko skrywane nienawiści.

W Midsomer często dochodzi do makabrycznych morderstw, które zwiastują tragiczne zdarzenia, które dopiero zostaną odkryte. Każdy odcinek może rozegrać się w innym zakątku hrabstwa, ale historia zawsze prowadzi odbiorcę prosto do napięcia, intrygi i mrocznej atmosfery. Kryminalna fabuła, w angielskiej scenerii, zdradzą wiele zmysłowych tajemnic i przestrzeni, w której historia bezlitośnie ujawni prawdziwe oblicze szaleństwa i mroku.

Postacie fabularne

Morderstwa w Midsomer to nie tylko fabuła i klimat, ale przede wszystkim postacie, które wpisują się w wirtualną rzeczywistość tego fikcyjnego hrabstwa. Głównym bohaterem jest detektyw Tom Barnaby, którego geniusz wynika z wrodzonej nerwowości i dbałości o najdrobniejsze detale. On i jego pomocnik – inny wyborny motorniczy – starają się rozwikłać wszystkie sekrety, których nie brak w zbrodniach popełnianych w Midsomer. Oprócz Barnaby’ego i jego secondagenta, w serialu Morderstwa w Midsomer pojawiają się również inni bohaterowie, którzy stanowią kluczowe ogniwa w narastającej intrydze.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu Morderstwa w Midsomer?

Serial Morderstwa w Midsomer powstał pod kierownictwem reżysera Petera Smitha, który prowadził cały proces produkcji. Jest to jedno z wielu dzieł, które zostały wyreżyserowane lub nakręcone przez wybitnego reżysera, którego zawodowa biografia rozpoczęła się w 1960 roku. Peter Smith jest m.in reżyserem seriali takich jak „Wasted” czy „Detectives at War”. Morderstwa w Midsomer to kolejne dzieło, które wzbogaca jego filmografie, którą uskuteczniał przez lata również filmami takimi jak „Dirty Tricks”, „The Hellfire Club”, czy „LWT Arts Special: John Bird’s Britain”.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W obsadzie „Morderstwa w Midsomer” znajdują się takie gwiazdy jak Neil Dudgeon, Nick Hendrix, Fiona Dolman, Annette Badland. Neil Dudgeon wciela się w protagonistę Toma Barnaby’ego. To on jest twarzą serialu i jego naczelnym detektywem, który zawsze rozwiązuje sprawy. W obsadzie jako Nick Hendrix występuje w roli detektywa, charakteryzującego się przede wszystkim niezwykłymi zdolnościami dedukcyjnymi, jakie często okazują się kluczowe w dochodzeniach. Fiona Dolman wciela się w postać Sarah Barnaby, żony inspektora. Annette Badland gra Agnes, sąsiada i przyjaciółkę pary Barnabych. Wszyscy aktorzy, którzy występują w „Morderstwach w Midsomer” wykazują się umiejętnościami aktorskimi wyższego poziomu.

Gdzie obejrzeć Morderstwa w Midsomer online?

Żeby obejrzeć serial online, można skorzystać z różnych platform, takich jak Vider, CDA czy Zalukaj. Wystarczy wpisać w przeglądarkę Morderstwa w Midsomer i wybrać odpowiednią opcję. Warto również skorzystać z wyszukiwarki filmów i seriali – alekino.net, która umożliwia znalezienie darmowych stron, na których dostępne są wszystkie odcinki tej niezwykle wciągającej serii kryminalnej.

Morderstwa w Midsomer z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Dostępność polskiego lektora to niemałe udogodnienie, szczególnie dla tych widzów, którym łatwiej jest śledzić wątki fabularne w rodzimym języku. Na zalukaj.tv można oglądać cały serial z polskim lektorem, ale warto też zwrócić uwagę na podstronę, na której można wybrać pomiędzy różnymi opcjami językowymi. Poprzez tę opcję można zdecydować czy chcemy oglądać serial z lektorem, napisami lub w wersji oryginalnej z angielskimi napisami. Każda z tych opcji ma swoje zalety, dlatego warto poświęcić czas na wybranie najlepszej dla siebie.

Warto poświęcic 90 minut minut na seans online?

Morderstwa w Midsomer to serial, którego wartość rozrywkowa może być zależna od gustu, ale jeśli ktoś lubi krew, tajemnicze zbrodnie i dobrą angielską kryminalną intrygę, to bez wątpienia powinien poświęcić czas na seans. 90 minut w towarzystwie Toma Barnaby’ego i innych bohaterów ukrytych w tajemnicach mrocznego Midsomer to gwarancja mocno skoncentrowanej pracy mózgu, dzięki której w końcu rzućmy wyzwanie kolejnym rozwiązaniom.

Podsumowanie

Morderstwa w Midsomer to niezapomniana seria kryminalna, która od wielu lat wciąż zachwyca widzów. Dzięki dobrej fabule, interesującym postaciom, doskonałej obsadzie aktorskiej i reżyserii, serial na stałe zapisuje się w historii anglosaskiej telewizji. To, co może zainteresować potencjalnych widzów, to nie tylko dostępność całej serii online, ale przede wszystkim ciekawość, która towarzyszy każdemu kroczkowi Barnaby’ego i jego zastępców. Warto więc spróbować swoich sił i wciągnąć się w tajemnice Midsomer, zobaczyć, jak wiele zmysłowych tajemnic kryje się pod powierzchnią spokojnego hrabstwa. Zachęcamy do obejrzenia serialu i podzielenia się własną opinią w sekcji komentarzy pod tym artykułem.