Prawo Lidii Poët (2023) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

2023
40 min
6.8
Serial Prawo Lidii Poët to produkcja, która wymaga uwagi i poświęcenia czasu na jej obejrzenie. Dlaczego? Bo to prawdziwa historia Lidii Poët, pierwszej kobiety prawnika...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 308
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu Prawo Lidii Poët

Serial Prawo Lidii Poët to produkcja, która wymaga uwagi i poświęcenia czasu na jej obejrzenie. Dlaczego? Bo to prawdziwa historia Lidii Poët, pierwszej kobiety prawnika we Włoszech, która otrzymała zakaz wykonywania swojego zawodu, ale przygotowała apelację, aby obalić decyzję sądu. Cała ta historia pochłonie nas, a każdy z nas będzie miał ochotę poznać jej szczegóły. Produkcja ta łączy w sobie wiele gatunków: dramat, kryminał oraz elementy wojenno-polityczne. Serial dostarczy nam emocji, wywoła wiele pytań i refleksji na temat praw kobiet, przemian w społeczeństwie oraz zawodowej równości płci. Cała produkcja trwa 40 minut i została wyprodukowana w 2023 roku.

Serial ma obecnie dużą popularność wśród widzów. Dostępny jest w wielu krajach świata, a również w Polsce cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Najlepiej jednak obejrzeć Prawo Lidii Poët online, dzięki czemu cała historia stanie się dla nas jeszcze bardziej realna i bliska.

Prawo Lidii Poët cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Serial Prawo Lidii Poët rozgrywa się we Włoszech, a dokładniej w czasie, w którym kobiety nie posiadały praw, którymi cieszą się dziś. W takim właśnie świecie Lidia Poët, studiująca na jednym z prestiżowych uniwersytetów, stara się osiągnąć swoją drogę do sukcesu jako prawnik. Lidia bardzo szybko zwraca uwagę swoim podejściem do przypadków, w których musi pomóc swoim klientom. Wkrótce jednak poznaje młodego mężczyznę, który stanie się kluczowym punktem w jej życiu.

Fabuła Prawa Lidii Poët owocuje wiele pytań. Czym jest prawdziwa równość w społeczeństwie? Jakie są realne możliwości i szanse kobiet na rynku pracy oraz w obrębie własnych rodzin? Jakie ograniczenia i przeszkody stanowione są przed kobietami przez patriarchalne społeczeństwa? To wszystko i wiele więcej znajdziemy w serialu, który z pewnością zmusi nas do zastanowienia się nad naszą własną pozycją w społeczeństwie, jakim żyjemy.

Postacie fabularne

Serial Prawo Lidii Poët posiada wiele bohaterów, którzy będą kluczowi dla wątków, jakie zostaną nam przedstawione. Przede wszystkim poznajemy samego Lidia Poët, która pochodzi z zamożnej rodziny i to właśnie daje jej przewagę przy studiowaniu na uniwersytecie. Lidia jest pewna siebie, ambitna i zdeterminowana, by osiągnąć swój cel – wykonywać swój zawód jako prawnik.

Na swojej drodze poznaje jednak Gabriele Lavilli, kochającego młodego mężczyznę, niegodzącego się na konwencjonalne role dla kobiet i mężczyzn. Lavilli niechętnie patrzy na konwencje panujące w społeczeństwie i determinację Lidii do ich utrzymywania. Chłopak ten stanie się kluczowym punktem całej fabuły, zacieśniając więź między Lidia a jej marzeniami.

Serial Prawo Lidii Poët będzie łączył wiele wątków, wśród których znajdują się również inni bohaterowie, ważni dla całości historii. Wśród nich warto wymienić znajomych Lidii, jej mentora – prawnika Ugo Zottiego, a także wielu innych, którzy z pewnością pozostawią ważny ślad w naszej pamięci.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu Prawo Lidii Poët?

Reżyserką serialu Prawo Lidii Poët jest Federica di Giacomo. Najbardziej znana jest ona z reżyserii dokumentów takich jak La Vita Nuova, Ślepo Galopuj, Ojcowie i córki, czy filmów dokumentalnych Jak włoscy mężczyźni przygotowują się do narodzin dziecka. Federica di Giacomo to osoba, która doskonale potrafi ukazać w swoich produkcjach emocje i uczucia, które rządzą ludźmi w skomplikowanych sytuacjach, jakie są przed nimi stawiane. W przypadku Prawa Lidii Poët wydaje się, że to właśnie ona będzie najlepszym reżyserem, który ukazując łamane prawo, pomoże nam zrozumieć trudną sytuację kobiet w tamtym czasie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W rolę Lidii Poët wcieli się Matilda De Angelis, znana z występów w serialach takich jak The Undoing czy Devils. Piękna i utalentowana aktorka, która doskonale sprawdzi się w roli młodej i niezwykle ambitnej prawniczki. Obok niej zobaczymy także Nicolò Pasettiego w roli Gabriele Lavilli, a także Eduarda Scarpettę w roli prawnika Ugo Zottiego. Obsada w serialu Prawo Lidii Poët jest bardzo solidna, a każdy z aktorów będzie miał swoją niepowtarzalną rolę.

Gdzie obejrzeć Prawo Lidii Poët online?

Cały serial Prawo Lidii Poët jest dostępny w internecie. Można go obejrzeć na portalach takich jak vider, cda, czy zalukaj. Warto jednak skorzystać z wyszukiwarki filmów i seriali jaką jest alekino.net.

Prawo Lidii Poët z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Cała produkcja jest legalnie dostępna w sieci w różnych wersjach językowych. Dla nas jednak najlepszą opcją może być oglądanie serialu z polskim lektorem, napisami lub dubbingiem. Słysząc dialogi w naszym rodzimym języku, odniesiemy wrażenie, że cała historia jest jeszcze bliższa i realniejsza niż kiedykolwiek przedtem.

Warto poświęcic 40 minut na seans online?

Tak, warto poświęcić 40 minut na seans online, aby poznać historię Lidii Poët i zrozumieć jej przesłanie. Prawo Lidii Poët to produkcja, która z pewnością zmusi nas do zastanowienia się nad tym, jakie wartości są dla nas naprawdę ważne i jak bardzo byliśmy oraz jesteśmy ograniczani przez społeczeństwo.

Dobra wiadomośc! Cały serial Prawo Lidii Poët możesz obejrzeć online już teraz!

Warto poznać tę historię i odnaleźć własną odpowiedź na ważne życiowe pytania. Zapraszamy zatem do obejrzenia całego serialu Prawo Lidii Poët już teraz! Po seansie nie zapomnij podzielić się swoją opinią w sekcji komentarzy poniżej.