Ratched (2020) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

2020
50 min
6.8
Serial Ratched to niezwykle dobrze zrealizowana produkcja, która przyciągnęła uwagę widzów z całego świata. Serial opowiada o psychopatycznej pielęgniarce Mildred Ratched, która w 1947 roku...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 78
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu Ratched

Serial Ratched to niezwykle dobrze zrealizowana produkcja, która przyciągnęła uwagę widzów z całego świata. Serial opowiada o psychopatycznej pielęgniarce Mildred Ratched, która w 1947 roku zaczyna pracę w renomowanym szpitalu psychiatrycznym. Mimo, że pod jej wymuszonym wizerunkiem kryje się mrok, to właśnie jej postać przyciąga uwagę widza i prowokuje do zastanowienia nad granicami ludzkiej psychiki. Ratched to produkcja Ryana Murphy’ego i Iana Brennana, twórców wielu popularnych seriali, m.in. American Horror Story, a także nagrodzonego Oskarem filmu Lot nad kukułczym gniazdem. Serial pojawił się na platformie Netflix w 2020 roku i szybko zyskał uznanie widzów.

Ratched cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Akcja serialu Ratched toczy się w latach 40 XX wieku w renomowanym szpitalu psychiatrycznym. Mildred Ratched, z pozoru spokojna i wyjątkowo wymuskana pielęgniarka, zostaje zatrudniona w szpitalu, aby zająć się psychiatryczną opieką nad pacjentami. Jednak jej prawdziwe zamiary są ukryte pod fasadą uprzejmości i troski o innych. Rozpoczyna się gra w kotka i myszkę, w której Ratched konsekwentnie dąży do osiągnięcia swojego celu, a pacjenci znajdują się na drodze jej własnej kariery.

Postacie fabularne

W serialu Ratched pojawia się wiele interesujących postaci. Oprócz Mildred Ratched, której rolę gra Sarah Paulson, widzowie mają okazję poznać m.in. Dr Richarda Haina (Jon Jon Briones), którego zachowanie wprowadza zamęt w szpitalnej rzeczywistości, a także Gwendolyn Briggs (Cynthia Nixon), która jest sekretarką gubernatora i jednocześnie partnerką Mildred. Sharon Stone zagrała w serialu swoją pierwszą od lat telewizyjną rolę, a Amanda Plummer pojawiła się jako dziwna i tajemnicza pacjentka. W obsadzie serialu znaleźli się także inni znani aktorzy, m.in. Finn Wittrock czy Vincent D’Onofrio.

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu Ratched?

Serial Ratched został wyreżyserowany przez Michaela Uppendahla, znanego m.in. z pracy przy produkcjach takich jak „Legion” czy „Mad Men”. Uppendahla to wybitny reżyser, tworzący zarówno dla telewizji, jak i dla kina. Jego styl charakteryzuje się wnikliwym podejściem do postaci, a także troską o detale i formę. Reżyser wykorzystuje swoje doświadczenie z pracy nad wieloma produkcjami telewizyjnymi i filmowymi, aby przekazać widzom jak najlepszą jakość audiowizualną.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

Na ekranie zobaczymy wiele znanych gwiazd, wyróżniających się różnymi stylami i charakterami. Sarah Paulson wcieliła się w postać Mildred Ratched, a finowi Wittrock zagrał Edmunda Tollesona, pacjenta szpitala psychiatrycznego. Jon Jon Briones wystąpił jako Dr Richard Hanin, a Judy Davis jako pinm kierująca oddziałem psychatrycznym. Vincent D’Onofrio, znany z takich produkcji jak „Klątwa” czy „Daredevil”, zagrał gubernatora George’a Wilburna, a Sharon Stone pojawiła się w roli Lenore Osgood.

Gdzie obejrzeć Ratched online?

Serial Ratched można obejrzeć na wielu platformach streamingowych, takich jak Netflix, Vider, CDA czy Zalukaj. Dla tych, którzy szukają dobrych propozycji filmów i seriali, ciekawą opcją będzie też wykorzystanie wyszukiwarki alekino.net. Dzięki temu można odnaleźć wiele ciekawych tytułów z całego świata.

Ratched z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Serial Ratched posiada polski dubbing oraz napisy, dzięki czemu w pełni można cieszyć się fabułą i wizualną oprawą. Lektorowanie jest jednym ze sposobów na angielski akcent lub trudności z płynnym zrozumieniem języka. Z pewnością obejrzenie całego serialu w polskiej wersji będzie znacznie łatwiejsze i bardziej przystępne dla widzów z Polski.

Warto poświęcić 50 minut na seans online?

Warto zdecydowanie poświęcić ten czas, a nawet więcej, na seans serialu Ratched. Jest to świetnie zrobiona produkcja, spójna i przemyślana, której sposób realizacji oraz ciekawe postaci doceni każdy widz. Zarówno fabuła, jak i aktorstwo, reżyseria i realizacja techniczna są na wysokim poziomie. Widzowie, którzy są zainteresowani dramatami psychologicznymi będą usatysfakcjonowani po obejrzeniu tego serialu.

Dobra wiadomość! Cały serial Ratched możesz obejrzeć online już teraz!

Jeśli szukacie ciekawych produkcji z klimatem lat 40, pełnych tajemnic i intryg, to serial Ratched z pewnością Was zainteresuje. Cały sezon dostępny jest online na licznych platformach streamingowych, takich jak Netflix, Vider, CDA czy Zalukaj. Zachęcamy do obejrzenia tej wyjątkowej produkcji i podzielenia się swoją opinią na jej temat w komentarzach pod tym artykułem.