The Hollow Crown (2012) - Cały Serial - Online - Gdzie obejrzeć?

2012
43 min
6.8
„The Hollow Crown” to brytyjski serial z gatunku dramatu historycznego, który trafił do kin w roku 2012. Produkcja powstała we współpracy BBC oraz NBC Universal...
Wersja językowa:
Jakość:
Odsłon: 2394
Teraz ogląda: 188
Sezony i odcinki

Wprowadzenie do całego serialu The Hollow Crown

„The Hollow Crown” to brytyjski serial z gatunku dramatu historycznego, który trafił do kin w roku 2012. Produkcja powstała we współpracy BBC oraz NBC Universal i została wyreżyserowana przez Michaela Jonesa. Serial powstał na podstawie całego cyklu sztuk Williama Szekspira skupiającego się na historii dynastii Lancasterów i Yorków. W rolach głównych występują m.in. Tom Hiddleston, Jeremy Irons, Ben Whishaw i Simon Russell Beale. Premiera serialu odbyła się 30 czerwca 2012. The Hollow Crown to serial, który w ciągu ostatnich kilku lat zdobył miano jednej z najważniejszych produkcji w południowej części Anglii. Wiele osób, które go obejrzało, porównuje go do najwyższych standardów telewizyjnych, takich jak produkcje HBO czy Netflix.

Teraz cały serial można obejrzeć online, co z pewnością ucieszy wszystkich, którzy lubują się w dramatach historycznych. Dostępność serialu online sprawia, że można obejrzeć go z domu lub z dowolnego miejsca, korzystając z telefonów sprzętu mobilnego, laptopów lub tabletów.

The Hollow Crown cały serial – najważniejsze informacje o fabule

Serial rozgrywa się w wiekach XIV i XV w Anglii. Akcja skupia się na sześciu sztukach Szekspira, koncentrujących się na historii dynastii Lancasterów i Yorków. Na przestrzeni trzech serii oglądamy pochodzenie króla Henryka V, jego walkę o władzę i pięćdziesięcioletnie rozłamy między Plantagenetami w okresie wojen domowych. To prawdziwy kawał angielskiej historii, na którą składa się tragiczna historia rządów Henryka VI, osiągnięcie tronu przez Edwarda IV oraz wojny wojny róż.

Postacie fabularne

Serial skupia się na sześciu sztukach Szekspira, a więc postaci jest wiele. Wśród nich znajdziemy m.in.:
– Henryka IV (grany przez Jeremy’ego Ironsa)
– Jana Płomienistego (grany przez Bena Whishawa)
– Henryka V (grany przez Toma Hiddlestona)
– Ryszarda III (grany przez Simona Russella Beale’a)
– Ryszarda II (grany przez Ben Whishaw)

Kto odpowiada za wyreżyserowanie serialu The Hollow Crown?

Reżyserem całości jest Michael Jones. Jones zaczynał swoją karierę na planie serialu „Doctor Who”, a od tamtej pory zyskał uznanie jako reżyser telewizyjny i scenarzysta. Jego nagrodzone projekty to m.in. serial „Merlin”, „The Last Kingdom” i „Doctor Foster”. Jones w „The Hollow Crown” perfekcyjnie oddał klimat i artystyczną stronę sztuk Szekspira, co doceniono na całym świecie.

Obsada aktorska, czyli kogo zobaczymy na ekranie?

W serialu występują jedni z najzdolniejszych aktorów na świecie. Głównych bohaterów grają m.in. Jeremy Irons, Tom Hiddleston, Ben Whishaw i Simon Russell Beale. Grzechy Henryka IV, nieśmiałość Hal’a (Tom Hiddleston jako młody Henryk V) i okrucieństwo Ryszarda III (Simon Russell Beale) – każda z tych postaci jest fantastycznie zagrana przez świetnych aktorów. Wspierają ich inni mniej znani, ale równie utalentowani aktorzy.

Gdzie obejrzeć The Hollow Crown online?

Jeśli chcemy obejrzeć serial online, mamy kilka opcji do wyboru. Jednym z nich jest Ogladaj.online, gdzie znajdziemy cały serial. The Hollow Crown jest także dostępny do obejrzenia na popularnych platformach streamingowych, takich jak vider, cda i zalukaj. Alternatywnie możemy skorzystać z wyszukiwarek filmów i seriali, takich jak alekino.net, aby łatwiej znaleźć platformę, na której możemy obejrzeć serial.

The Hollow Crown z lektorem specjalnie dla widzów z Polski

Jak większość produkcji, The Hollow Crown został przetłumaczony na wiele języków, w tym na polski. Serial jest dostępny z polskim lektorem, napisami i dubbingiem. Dzięki temu można ich słuchać i oglądać w ojczystym języku, co z pewnością ułatwi zrozumienie treści.

Warto poświęcić minutę na seans online?

Oglądanie serialu The Hollow Crown to prawdziwie niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników sztuk Szekspira oraz fanów dramatów historycznych. Serial jest bardzo rzetelną rekonstrukcją tego trudnego okresu angielskiej historii. Mamy tu do czynienia z dobrą fabułą, która wciąga i trzyma w napięciu do ostatniej minuty, świetną obsadą aktorską i genialnymi dekoracjami.

Dobra wiadomość! Cały serial The Hollow Crown możesz obejrzeć online już teraz!

Oglądanie The Hollow Crown online to emocjonująca przygoda, która dostępna jest dla każdego z nas. Cały serial jest już dostępny w sieci i możemy obejrzeć go z łatwością kiedy tylko chcemy. A jeśli jeszcze się nad tym zastanawiasz, nie trać czasu i pozwól się porwać tej niesamowitej historii. Obejrzenie The Hollow Crown to najlepszy sposób na spędzenie wieczoru z przyjaciółmi lub w samotności. Nie ma na co czekać, obejrzyj cały serial już teraz online i daj nam znać w komentarzu, co o nim myślisz!